Camia Olarak İhtiyacımız Sakin Kalmak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Camia Olarak İhtiyacımız Sakin Kalmak

Son 2 haftadır yapılan yorumların hemen hepsinde haklılık payı var. Oyunumuzun kötüye gidişi, çekingen oyun, kanatsız oyun, oyun okumadaki eksiklik vesaire hep tartışılacak konular.

Ancak 23 puanlı lider takım olarak bu kadar telaşa kapılmak doğru değil bence. Puanlar başabaş gelse ve 10. hafta 5 puan öne geçsek mutlu olurduk ama şu an tabi biraz moralimiz fazla bozuldu. Lakin ahengi bozacak akdar telaşa kapılmanın, ortalığı yangın yerine çevirmenin anlamı yok. Bu tribünleri soğrutabilir, oyuncuları yılgınlığa itebilir. Malesef kulüpte şu an saha içi ve dışında lider profilli kimse olmadığı için bu sakinliği sağlayamıyoruz ama biz taraftar olarak da ateşe benzin dökecek tavra bürünmeyelim.

Bu demek değildir ki eleştiri olmasın. Zaten Tudor savunması da değil bu. Bilen bilir ki Tudor'a bu forumda büyük maçlarda korkuyor diyen daha geçen seneki derbilerden sonra yine benim. Hayri, Arda, Ozan ile konuşmuştuk bunları. Bu eleştirilerimiz devam etsin. Tudor da gidebilir de kalabilir de. Ama şu an değil bence. Şu an yeni gelecek hocayı da ateşe atacak bir telaş durumu var. Yeni hoca da üstelik müthiş bir isim olsa bile Başakşehir ve BJK'yi yenemeyebilir ve daha başlamadan baskı altında kalabilir. Son 2 senedir alınan aceleci kararlar bizi buraya getirdi biraz da.

Bu takım lider. Ezeli rakiplerle arada 5 puan. Önümüzde de 9 puan alabileceğimiz bir seri var. Ben Gençlerbirliği, Başakşehir ve Alanya maçlarından 9 puan çıkmanın mümkün olduğunu düşünüyorum. Bu da bizi komadan çıkaracaktır.

Sakin kalmaması gereken tek kişi Cenk Ergün veya benzer bir yöneticimizdir ve tek konu da hakemlerdir. İki haftadır yaşanan hakem rezaleti başka takımlar olsa ortalık yıkılır. Geçen hafta bariz faul olan Jannsen'in pozisyonu üzerinden oluşturulan eşit hata yapıldı yalanı ve dün tekmelerle oynayan Trabzon'a kartların çıkmaması bizi etkileyen konulardan biriydi. Bu konuyu en sert şekilde gündemde tutmak lazım.

Bu sene şampiyon olacağız!

Son düzenleme:
Dün emin oldum bu takım tudor'la büyük maç kazanamaz.
Bilic'in 2.versiyonu
Sadece Anadolu maçlarını alarak şampiyon olabilir miyiz soru işareti

TapaTalK

Dün emin oldum bu takım tudor'la büyük maç kazanamaz.
Bilic'in 2.versiyonu
Sadece Anadolu maçlarını alarak şampiyon olabilir miyiz soru işareti

TapaTalK

Katılmamak elde değil ..hatta bazı arkadaşlarla büyük maçların etkisi konusunda fikir ayrılığı yaşamıştım ama artık onlara hak veriyorum..Büyük maçlar 3 puandan çok daha fazlası bir trabzon yenilgisiyle 5 puan öndeki takım 10 puan geride muamelesi görmeye başladı ..İşin kötü yanı takımda tepki yok 2-0 olmuş maç trabzon kalesini ablukaya alamıyoruz..Yani bu takım bjkden 5 yese kimse şaşırmaz doğruya doğru konuşalım..

Katılmamak elde değil ..hatta bazı arkadaşlarla büyük maçların etkisi konusunda fikir ayrılığı yaşamıştım ama artık onlara hak veriyorum..Büyük maçlar 3 puandan çok daha fazlası bir trabzon yenilgisiyle 5 puan öndeki takım 10 puan geride muamelesi görmeye başladı ..İşin kötü yanı takımda tepki yok 2-0 olmuş maç trabzon kalesini ablukaya alamıyoruz..Yani bu takım bjkden 5 yese kimse şaşırmaz doğruya doğru konuşalım..

Bunlara itirazım yok zaten. Dediğim gibi belki de bu yönünü ilk söyleyen kişi benim geçen sene. Büyük maçlarda sürekli rakibi düşünerek çıkıyor maçlara.

Ama demek istediğim şey ortalığı yangın yerine çevirmeden sakince ortaya akıl koymamız gerektiği.

Sakinlik mi gerekli bilmiyorum ama son iki hafta sonrasi girdigimiz girdabi tek bisey degistirir, önümüzde ki dört mactan 10 Puan cikarmak.

ya mancini , prandelli , hamza derbileri kazandilar da ne oldu ? onlari da istemedik ... tudor da gitsin , sosyal medya gucuyle x takimda cikis yapan bir TD alalim 5 ay sonra da onu yollariz

ya mancini , prandelli , hamza derbileri kazandilar da ne oldu ? onlari da istemedik ... tudor da gitsin , sosyal medya gucuyle x takimda cikis yapan bir TD alalim 5 ay sonra da onu yollariz

İlla gidecekse de adayları ayrı ayrı değerlendrimek lazım. Açıkçası Terim etrafında dönüp duracaksak 2-3 senede bir başladığımız yere döneriz. Avcı, Puel, Tuchel gibi adamlar konu edilecekse tartışalım. Terim, Lucescu veya evlatlarımızdan biri olacaksa lütfen geride duralım.

Takımda mutlaka düşüş olacaktı
Asıl konu düşüş kısa sürmeli
Bjk son 5 maçın 4 nünde puan kaybetti ama çok rahatlar
Bizdeki sorun son 2 yıldaki güven kaybı
Bütün maçları kazanan mağlubiyet almayan takım yoktur
Acılan konuya katılıyorum.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen böyle olacak

Ya birde yakın zamanda oldu bunlar neden akıllanmadık anlamıyorum

First class bir hoca gelmeyeceğine göre Tudor kalmalı

Önümüzdeki maçı doğru oyun şablonu ve arenada istekli futbol ile 2-3 gol farkla kazanmak diğer maçları kazanmaya itecektir. Morali düşüren fb maçındaki verilmeyen penaltı ve tudorun kadro fantezisi. Bir de kırmızı kartlar var tabi

XPERIA X

tolgadan sol kanat yapmaya çalışan bir adam Galatasaraya hoca olamaz,

maça 3 stoper 3 orta saha ile çıkan adam Galatasaraya hoca olamaz,

maça 4 orta saha ile çıkan adam Galatasaraya hoca olamaz,

maçı tek hücumcuyla bitiren adam Galatasaraya hoca olamaz, (fb maçı)

maça sol bek sol açık olmadan başlayan adam Galatasaraya hoca olamaz,

ikinci yarıya 4 orta saha 0 kanatla başlayan adam Galatasaraya hoca olamaz.

istediğin kadar sakin kal bu adamdan hiç bir şey olmaz.

sezon başı feghouli yoktu o yüzden ses etmiyorduk.

kimse savunma futbolu oynatan Galatasarayı bize izletemez.

tolgadan sol kanat yapmaya çalışan bir adam Galatasaraya hoca olamaz,

maça 3 stoper 3 orta saha ile çıkan adam Galatasaraya hoca olamaz,

maça 4 orta saha ile çıkan adam Galatasaraya hoca olamaz,

maçı tek hücumcuyla bitiren adam Galatasaraya hoca olamaz, (fb maçı)

maça sol bek sol açık olmadan başlayan adam Galatasaraya hoca olamaz,

ikinci yarıya 4 orta saha 0 kanatla başlayan adam Galatasaraya hoca olamaz.

istediğin kadar sakin kal bu adamdan hiç bir şey olmaz.

sezon başı feghouli yoktu o yüzden ses etmiyorduk.

kimse savunma futbolu oynatan Galatasarayı bize izletemez.

Madem öyle Lucescu yu niye istedi bu taraftar ?

O hücum futbolu mu oynatıyor ?

Madem öyle Lucescu yu niye istedi bu taraftar ?

O hücum futbolu mu oynatıyor ?
lucescunun üstüne yapıştı bu savunma lafı öyle kaldı. =) futbol izlemeyen herkeste inanıyor.

ukraynada takip ettin mi ? savunma mı hücum mu oynatıyor ?

bize geldiğinde elinde dandik kadro vardı adam akıllı oynattı bizde uefa kupasını daha yeni kazanmış onun gazıyla bakıyorduk.

soruna direk cevap vereyim gerekirse hücum gerekirse savunma oynatır lucescu elindeki kadroya göre. mesela lucescuyla dünkü maç gibi bir maç yaşamazsın, GS ı 4 ofansif futbolcu ile sahada tutar.

lucescuyu isteyen hamzanın yerine rekerinkin yerine prandellinin yerine tudorun yerine ister. bunlar ister hücum ister savunma oynatsınlar farketmez bunlardan bir yol olmaz.

Son düzenleme:
lucescunun üstüne yapıştı bu savunma lafı öyle kaldı. =) futbol izlemeyen herkeste inanıyor.

ukraynada takip ettin mi ? savunma mı hücum mu oynatıyor ?

bize geldiğinde elinde dandik kadro vardı adam akıllı oynattı bizde uefa kupasını daha yeni kazanmış onun gazıyla bakıyorduk.

soruna direk cevap vereyim gerekirse hücum gerekirse savunma oynatır lucescu elindeki kadroya göre. mesela lucescuyla dünkü maç gibi bir maç yaşamazsın, GS ı 4 ofansif futbolcu ile sahada tutar.

lucescuyu isteyen hamzanın yerine rekerinkin yerine prandellinin yerine tudorun yerine ister. bunlar ister hücum ister savunma oynatsınlar farketmez bunlardan bir yol olmaz.

Avrupa da ki maçlarını izledim hücum futbolu oynamıyor yeterli mi ?

Burada kimsenin de Ukrayna ligini takip ettiğini sanmıyorum kendimizi kandırmayalım

Avrupa da ki maçlarını izledim hücum futbolu oynamıyor yeterli mi ?

Burada kimsenin de Ukrayna ligini takip ettiğini sanmıyorum kendimizi kandırmayalım
real madrid barcelona seviyesinde hücum futbolu oynamaz zaten shaktar ama Galatasaray yada kendi seviyesi için gayet yeterli düzeyde oynatır.

ukraynada kendi ligine göre hücum futbolu oynayan her maçını kazanmaya oynayan bir takımdı shaktar. avrupa maçlarında herkes kontrollü oynuyor zaten gayet normal.

Üst Alt