Can Arat: "Şike değil totem yaptık" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Can Arat: "Şike değil totem yaptık"

4acac9c2.jpg

İstanbul Büyük Şehir Belediyespor'un savunma oyuncusu Can Arat savcılıkta verdiği ifadede ilginç sözler kullandı.

Can Arat, savcının "Fenerbahçe maçı öncesi Ali Kıratlı ile neden görüştün" sorusuna "Onunla görüşmek bana hep uğurlu gelir. Şike değil totem yaptık" dedi.

Şike operasyonu kapsamında gerçekleştirilen 3. dalgada gözaltına alınan ve dün serbest bırakılan İstanbul Büyük Şehir Belediyespor'un savunma oyuncusu Can Arat savcılıkta verdiği ifadede ilginç sözler kullandı.

Can Arat, savcının "Fenerbahçe maçı öncesinde Ali Kıratlı ile neden görüştün sorusuna, "Ali Kıratlı'yı 17 yaşımdan beri tanırım. Onunla görüşmek bana hep uğurlu gelmiştir. Onu şike için değil totem için aradım" cevabını verdi.

TELEFONA ÇIKMADIM

Futbol hayatı boyunca şike yapmadığını söyleyen Can Arat, "Fenerbahçe bana direkt şike teklif etmedi. Ancak Cemil Turan beni aramaya başlayınca şüphelendim, uzak durdum.. Cemil abiyle görüşmeyi de kısa kestim. Bana '10 gündür seni arıyorum niye dönmüyorsun' dedi. 'Oynuyor musun' diye sordu. Ben de 'Öyle gözüküyor şu an için' diye konuyu geçiştirdim ve bin ar önce telefonu kapattım" dedi.

TEŞVİK TEKLİFİ YOK

Can Arat, Bursaspor- BŞ Belediye maçı öncesinde de Fenerbahçe'nin kendisine kesinlikle teşvik primi teklifinde bulunmadığını da söyledi.

2'Sİ DE SERBEST

Bu arada 3. dalgada gözaltına alınan Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya ile kaleci Korcan'ın ağabeyi İlhan Çelikay da savcılıktaki sorgulamalarının ardından serbest bırakıldılar. 3. dalgada gözaltına alınan bir başka isim olan eski hakem ve G.Birliği eski Kulüp Müdürü Zafer Önder İpek'in sorgusu ise tamamlandı.

KIZ ARKADAŞINA SÖYLEMİŞ

Can'ın kız arkadaşına "Beni Fener'den aradılar sabah. Bir daha ararlarsa telefonu açıp oynamayacağım bu maçta diyeceğim" dediği de iddia edildi.

CANIM BENİM

Serbest bırakılan Can Arat sevincini ailesiyle paylaştı

Adliye çıkışında Can Arat'ın anesi, "Benim oğlum geliyor. adalet yerini buluyor. Kurban olayın. Bin şükürler" olsun diye haykırdı. Can, babasıyla da duygu dolu anlar yaşadı.

YUKARISI BIYIK AŞAĞISI SAKAL

Can, "İyi oynasan Fenerliler, kötü oynasan basın yüklenir" dedi.

Bir telefon kaydında "Oynamak istemiyorum da istiyorum da, Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen bıyık" sözlerini kullanan Can Arat'a bunun nedeni soruldu. Can, "F.Bahçe altyapısında yetiştiğim için iyi oynadığımda F.Bahçe seyircisinin tepkisini çekerim. Kötü oynarsam da basının tepkisini çekerim" cevabını verdi.

BİZE İYİ DAVRANDILAR

Serbest bırakılan F.Bahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, "Emniyette bize iyi davrandılar. Bir sıkıntı yok. İfademiz alındı şu anda serbestiz" dedi. Çetinkaya, kısa açıklamanın ardından hemen ayrıldı.

İnternetspor.com

Cevap: Can Arat: "Şike Değil Totem Yaptık"

Hehe Aziz de boş zamanlarında çiftçilik yapıyomuş tarlalar ekinler falan....YERSEN

Can Arat kesinlikle haklı.

Şike yapmalarına gerek yok, Can Arat o kadar gerizekalı bi defans oyuncusu ki oynadığı her maç zaten hata yapıyor.

Bunu söyleyen adamı normal hayata nasıl salıyorlar onu anlamadım be :asd:

iddianame tamamlandığında ben sezer öztürk,mehmet yıldız,can arat ve emenike'nin tekrar içeri alınacağına inanıyorum.Emenike için yakalama kararı çıkartılır fakat interpol tarafından ortada bir terör sebebi olmadığı için yakalama emri de çıkamayacağı için emenikeye ulaşılacağını düşünmüyorum.

iddianame tamamlandığında ben sezer öztürk,mehmet yıldız,can arat ve emenike'nin tekrar içeri alınacağına inanıyorum.Emenike için yakalama kararı çıkartılır fakat interpol tarafından ortada bir terör sebebi olmadığı için yakalama emri de çıkamayacağı için emenikeye ulaşılacağını düşünmüyorum.

Telegol de bir avukat bu gece Emenike ile ilgili dosyalara baktım Para almış ama gizlilik gereği konuşamıyorum dedi.Boşuna birden bire kaçmadı o.

Üst Alt