Can Topsakal: "5 senelik zararın sebebi Ergin Ataman'dır!"


5170970.jpeg

Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Can Topsakal, sarı-kırmızılı kulübün Haziran ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.


Topsakal, erkek basketbol takımının geçtiğimiz sene çok büyük bir başarıya imza attığını belirterek, "EuroCup'ı kazandık ve sezon başlangıcında ise Euroleague'de oynama başarısı elde ettik. Bu tabii bizim bütçemizde sorun çıkardı. 6 milyon Dolar olarak da bütçemizi belirlemiştik. Başarılı olmak için bütçemizi de 9 milyon Dolar'a çıkardık. Maalesef Euroleague'de de 12'nci olduk. Bu başarısızlıktı. Ligi de 6'ncı olarak bitirdik ve ilk turda elendik. Bu sene bütçemizi 4 milyon Dolar'a indiriyoruz. Bunun sebebi çok basit. Basketbolda gelirimiz yok müthiş bir giderimiz var. Kulübümüzde her sene oyuncularımıza verdiğimiz paralar zarar olarak yazılmaktadır. 2012-2013'te 14,5 milyon Dolar. 2013-2014'te 16,5 milyon Dolar. 2014-2015'te 11 milyon Dolar. 2015-2016'da 7 milyon Dolar. Bu sene ise 9 milyon Dolar. Bunları topladığınızda 5 senede 55 milyon Dolar zarar gözüküyor. Tabii kredi ile yaşayan bir kulüp olduğumuzdan, bunun kulübe nelere mal olduğunu tahmin edebilirsiniz. Dolayısıyla bu sene 4 milyon Dolar bütçe öneriyoruz. Bütçemiz küçük olacak diye başarısız olacak değiliz. Bu bütçeyle Türkiye Ligi'nde de Eurocup'ta da başarılı olabilirsiniz. Bu arada antrenör değişikliğine gittik. Koçumuz Ergin Ataman'ın yerine Erman Kunter'i getirdik. Çok başarılı olacağına inanıyorum. Küçük bütçelerle oynamaya alışık bir koç" diye konuştu.

"Ergin Ataman'ın 5 senelik zararı..."

Ergin Ataman ile bugün görüşme yaptıklarını kaydeden Topsakal, "Ergin Ataman çok iyi bir koçtur fakat 5 senelik zararı da kulübe getiren koç Ergin Ataman'dır. Bu kadar büyük bütçeleri yapan. Çok iyi bir koç dedim ancak bize maliyeti 55 milyon Dolar. Bunu da unutmayalım. Ben son 2 sene de vardım. İlk sene 6 milyon Dolar'lık bütçe verdim. Bu senede Euroleague'e çıktığı için 9 milyon Dolar verdik" şeklinde konuştu.

Fanatik
 
Fenerin 1 buçuk yıllık bütçesi, bizim 5 yıllık bütçemiz. Hala çok bütçe verdik diyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Futbolda da Ünal Aysal'dır. Kendi ise başımıza gelmiş en büyük lütuftur. Hatta bununla ilgili hadis dini islam'da da daha önce bu adamların müjdesi verilmiştir.

Galatasaray bir gün fetholunacaktır. Onu yöneten mal ne güzel başkandır, onu feth eden başkan be güzel başkandır.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Şerefsiz utanmadan şu kadar bütce verdik diyor. Allah belanızı versin.
Bunları bu klübün başına getirenlerin Allah belasını versin. Alayı şerefsiz bunların.
 
Ne kadar utanmazca bir açıklama. Öyle ya da böyle başında bulunduğu takım ile uzun yıllardır alamadığın lig şampiyonluğunu getiren, üstüne avrupa da kupa kazandıran, taraftarların umudunu kestiği bir şubeye hareket getiren birinin arkasından söylenebilecek şeyler mi bunlar? Can Topsakal zannedersem ürettiği şaraplardan çok tüketir olmuş. Aklı başında doğru, dürüst bir insan ne yaşanmış olursa olsun böyle bir ayrılık ayrılık üzerine böyle kindarca, intikam alır gibi açıklamalar yapar mı?.

Demek ki Galatasaray Lisesi'nde, Fransa da eğitim almakla adam olunmuyormuş. Bu kulüp şu Galatasaray Lisesi kamburundan kurtulmadıkça maalesef başarıları hiçbir zaman sürekli olmayacak gibi gözüküyor. Allah bütün Galatasaraylılara sabır versin demekten başka bir şey yapamıyoruz.
 
sorumlu olarak onayi sen veriyorsun transferlerde
baskan da sponsorlar la görüsüyor degilmi?

Ikinizin de canlari cehenneme o zaman
 
Can Topsakal isimli insan müsveddesine çıkıp şunu söylemek lazım. Üzerinden yıllar geçtikten sonra Eurocup şampiyonluğu konuşulunca senin ismin değil Ergin Ataman'ın ismi anılacak. Bazı hatalar yapsa da sana bin basar, o yüzden kapayın çenenizi. Daha fazla rezil etmeyin kendinizi. Biz sizlerin o kulübün başında nasıl ve neden olduğunuzu iyi biliyoruz, iktidar yalakaları sizi.
 
Adi herifler
Orta sıraların takımı olacağımıza alt yapı ile çıkın bari fener'e rezil olmaktan başka bişey değil.

Ataman bu eziklerin olduğu yerde çok bile kaldı.

Galatasaray'ın başına uzun süredir böyle bir felaket gelmemiştir her yerde rezil ettiler bizi.
 
Terbiyesizlik ten başka birşey değil şu yaptığı açıklama.

Ayıp...

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Dalga mı geçiyorsun ? Yönetim yönetim olsaydı sponsor bulsaydı o zaman. Bu yaptığın açıklamalar Galatasaray'ın vizyonuna, kültürüne, geçmişine hakaret. Galatasaray Basketbol Takımı her yıl kâr odaklı çalışan bir Banka mı ? Galatasaray Basketbol Şube sorumlusu olacağına git bankalarda stratejik planlama uzman'ı olarak çalış. Avrupa kupası getiren bi adama bizi zarara soktu diyerek saygısızlık yapıyorsun ayıptır.
 
Üst Alt