Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi?

Cevap: Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi?

Balta defansta neyse Insua daha berbattir. Hucumu Balta'dan iyi, bumu Galatasarayin beki olmasi icin bir neden? Momha Keitali-Sabrili sag kanadimizi otobana cevirmisti tek basina, hatta birde asist yapti. Bir ornek bu, digerlerini kendi basliginda belirtmistim.

Momha dediğin adamı o maç dışında kaç kere izledin?Balta'nın defansta neysesi bile yok.Bıraktığı alanlrı ve göz markajını Insa yapsa Florya'da kellesi alınırdı.Balta'nın defansı iyi masalı yalan.

Momha dediğin adamı o maç dışında kaç kere izledin?Balta'nın defansta neysesi bile yok.Bıraktığı alanlrı ve göz markajını Insa yapsa Florya'da kellesi alınırdı.Balta'nın defansı iyi masalı yalan.

8-10 sefer dikkatlice izledim. Defansta hem Insua'dan hem Balta'dan iyi, hucumda Balta'dan iyi. Kisaca ikisinden daha dengeli bir oyuncu.

insua, düzenli oynasaydı ve balta'nın oynadığının 2 katını oynasaydı, defolsun gitsin diye başlıklar açılırdı buna eminim.

balta sıfır katkıyla bile oynamıyor, zarar veriyor.

8-10 sefer dikkatlice izledim. Defansta hem Insua'dan hem Balta'dan iyi, hucumda Balta'dan iyi. Kisaca ikisinden daha dengeli bir oyuncu.

Insua oynadığı maçlarda gayet yeterli oynadı benim görüşüm.Sezon öncesi hazırlıkları ve kupadaki beypazarı maçında çok iyidi.En son ne zaman asist yapan sol bek gördün? Bunu yapıyordu Insua? Insua'yı yok yere silmesine bahane bulamazsın Hagi'nin?

Insua oynadığı maçlarda gayet yeterli oynadı benim görüşüm.Sezon öncesi hazırlıkları ve kupadaki beypazarı maçında çok iyidi.En son ne zaman asist yapan sol bek gördün? Bunu yapıyordu Insua? Insua'yı yok yere silmesine bahane bulamazsın Hagi'nin?

Gecen sezon Mehmet Topala asist yapti Momha, o zaman gormustum. Insua cok kritik yerlerde sacma pas hatalari yapiyodu, tamam bu duzelebilir ama arkasina surekli adam kaciran bir kanat oyuncusundan bek olmaz. Liverpool'da da tutunamayacak bu cocu goreceksiniz.

Gecen sezon Mehmet Topala asist yapti Momha, o zaman gormustum. Insua cok kritik yerlerde sacma pas hatalari yapiyodu, tamam bu duzelebilir ama arkasina surekli adam kaciran bir kanat oyuncusundan bek olmaz. Liverpool'da da tutunamayacak bu cocu goreceksiniz.

Insua asla takımı yakmadı.En azından şansı hakediyordu.Hakan Balta'nın bu sene minimum 10 maçı ver ocağımıza incir ağacı diktiği.Balta ısrarı Hagi'nin sonu oldu. Bence birinci nedeni budur, Balta ısrarı.

Insua asla takımı yakmadı.En azından şansı hakediyordu.Hakan Balta'nın bu sene minimum 10 maçı ver ocağımıza incir ağacı diktiği.Balta ısrarı Hagi'nin sonu oldu. Bence birinci nedeni budur, Balta ısrarı.

Hagiyi isteyipte getirdemedigi kaleci, yonetimin yetistiremedigi defansif orta saha ve sakatligi uzayan Caglar, Arda ve Baros yakti. Yapacak birsey yok, insallah bundan sonrasi iyi olur. Le Guen gibi kesfedici bir hoca veya David O'Leary gibi genc ve yarismaci takim yaraticak bir hoca gelir umarim.

Hagi'nin gelmesine sevinen, gitmesine üzülenlerdenim. Ancak hiçbir zaman gerektiğinde (diğerlerinde olduğu gibi) eleştiri hakkımı kullanmaktan da geri durmadım. Cana'yı stoperde, Neill'i ön liberoda oynatmayı "çaresizlik veya yeni arayış" tan olarak açıklayamazsınız. Çünkü Cana ön libero, Neill' de stoper mevkiisindeki performansları beğenilerek alınmışlardır. Bunların birbirlerinin yerinde oynamaları ancak zaruret halinde mümkün olur.

Herşey bir yana mağlupken 90+larda oyuncu değiştirmenin gerekçesi ne olabilir? Fb'nin en çok tırstığı Pino'yu oynatmamanın sebebinin"yabancı kontenjanına takılmak" olarak açıklamasının anlaşılabilirliliği nedir size göre? O Pino değilmiydi Fb'lileri Saraçoğlu'nda kabuksuz yumurtlatan?

Madem böyle bir konu açtınız "eleştiri hakkını" kullanan üyelerden biri olarak yazıda geçen ifadelerden gocundum ve neden eleştirdiğimin gerekçelerini anlatmaya çalıştım özet olarak. Daha söylenilecek çok söz var ama nafile. Kuru gürültüden öteye geçmez. Bir faydası olmadıktan sonra.

Evet. Hagi'i sevdik, seviyoruz seveceğizde. Ama sadece Hagi olarak. Hoca olarak değil.

Mourinho'yu katayım demeyin şu işe. Thiago Motta'dan bile inanılmaz verim aldı o adam. Onu yapan adam Servet'i Gökhan'ı, Pique-Puyol yapar.

Renkdaş bunların öyle olması için.

1-Kafa

2-Yeneği olması lazım olmayınca barcada pique puyol bu adamlar barca alt yapısından cıkmıs olup+ messi yine alt yapıdan bir oyuncudur.

Bizde de alt yapıdan çıkan önce hatuncu sonra kaptan sonra vurdumduymaz sonrada medya sayesinde yalan oluyor.

Morinho değil Alex Fergusonda gelse senin kalende ufuk varsa defansında olursa balta kewell 25 yaşında olsa ne fayda.

Biz ön liberodan Cana gibi kesmesini, en az Neill gibi pas yapmasını bekliyorduk.Gerçi Neill'in pas trafiği de ahım şahım değildi ama. O yer değişikliğinde en büyük sorun Cana'nın stoperde arıza çıkarmasıdır, yoksa Cana'nın yanına Biglia olsa diye bağırmazdı transfer döneminde taraftar.

Solda tek alternatif büyük kurtarıcı Emre Çolak kalmıştı, Stancu oynadı. Sol taraf etkisiz kaldı.

Bu yönetim oyunu 2 yönüyle oynayan orta saha almaktan hep aciz oldu. Saidou gibi birini bile alamadı.

Fazla Hagi hayranlığı bünyeye zarardır gençler, zorlamayın. Ben de Rijkaard'ı çılgınca savundum, belki Mete'nin savunduğundan daha çılgınca ama adamın hatalarını, yanlış tercihlerini de söyledim bağıra bağıra. Burada koşulsuzca savunmaya gerek yok, Hagi rezalet bir dönem geçirdi ve elindeki kadro onun olmasa bile 11 başlayan 5 oyuncu kendi oyuncuları. Kaldı ki Çağlar'ı, Pino'yu ve Cana ve Neill'ı kullanış biçimini de sayarsak bunlar da kendi oyuncuları. Sonuçta Pino Hagi'nin sistemiyle yükseliş gösterdi, Çağlar'ı kendi monte etti oraya Insua yerine, Cana ve Neill'ı oynattığı mevkiler de kendi tercihleriydi. Aslında hiç de "onun kadrosu değildi" laflarını kullanabileceğimiz bir takım yoktu elinde.

11'i rahatça dilediği ve kendi kafasında planladığı oyuncularla kurdu. Kısacası geçiniz, Hagi kendi talep ettiği kadroyla başarısız oldu, üstelik 10 milyon euro da para harcattı.

Dediğin lafların hepsi patladı dostum.Kabul etmek gerekir

En azından 4 forvetle maça çıktık..

Zaten yeniliyorduk problem değil..

Ben hiç bir zaman teknik direktörlerde suçu bulmadım, ama bir teknik direktör takımın başındaysa, başarısızlık ta hemen gönderiliyorsa, bunda taraftar, medya ve yönetim yüzdeyüz suçludur.

hagi de rijkaard da bülent ünder de tugay da savunulmalı. Her teknik direktör değişikliğinde durumun iyiye gitmediğini ne zaman anlayacağız? hagi üç maçı son dakkalarda değişiklikleriyle kaybetmemize sebep olmuş olabilir ama ya o maçlarda aslında baştan kaybetmemiz gerekiyorken son dakikalara kadar maçı taşıyabildiysek? hagi döneminde kötü oynuyorduk ama yönetim ayakları yere basan bir yönetim olup hagi seneye burda diyebilseydi o zaman değişimi görürdük. ama yönetim güçsüz olunca kelle vermek zorunda kalıyor.

En azından 4 forvetle maça çıktık..

Zaten yeniliyorduk problem değil..

Istersen kale dahil istisnasız her mevkiye bir santrafor koy, Antalyaspor macında sahadaki rezalet futbol ortadaydı. Bu sezon ligin ilk yarısında Rijkaardın takımın basında oldugu macların baslıklarına gir, sonrada Haginin takımın basında oldugu ilk yarıdaki macların baslıklarını gir oku. Aynı kadroyla aradaki futbol anlayısını hala idrak edemiyosan kimsenin sana diyecek bir lafı olmaz. Yok ama degisiklikler vs. hic bana sayma. Haginin kendi takımı olsaydı Ayhan cıktıgında Balic, Necati cıktıgında Hasan Kabze giriyor olurdu. Haginin tek yanlısı devrim icin sezon sonunu beklemek oldu. Halbuki Servet, G.Zan, M.Sarp gibilerini geldigi hafta takımdan kesip atmalıydı. Gerci devre arasında ne kadar oyuncu getirtebilirdi, ne kadarı gelecek sezon ki planlarında olucak kalitede olurdu orası muamma. Maglum nedenlerden bir onlibero ile bir kaleciyi aldıramadı yonetime. Ama ilk doneminde tırnaklarıyla kurdugu o zevkli takımın hatırına bir sezonu daha hakediyordu, oyuncu Hagi degerindan zerre bahsetmiyorum bile.

Aslında Hagi'nin bir suçu yoktu. Taraftarın çoğunluğu, bizi çökerten defansımızın artistleri: Servet, Gökhan, Cana'ya mecburmuşuz gibi ilk 11'lerine onları ekledirler hep. Gençler bile düşünülmedi. Çilekeş Neill sağbeke hapsedildi taraftar yine ses çıkarmadı. Kazım, Stancu gibi bir şey yapar gibi gözüken ama kollektif 0 katkı yapan futbolcular desteklendi, Culio ve Yekta gibi gerçek futbolculara karşı. Forumların Galatasaray'a etkisi tartışılmaz, siz ne iseniz Galatasaray'da odur. Herkes kendini eleştirmeli aslında.

Aslında Hagi'nin bir suçu yoktu. Taraftarın çoğunluğu, bizi çökerten defansımızın artistleri: Servet, Gökhan, Cana'ya mecburmuşuz gibi ilk 11'lerine onları ekledirler hep. Gençler bile düşünülmedi. Çilekeş Neill sağbeke hapsedildi taraftar yine ses çıkarmadı. Kazım, Stancu gibi bir şey yapar gibi gözüken ama kollektif 0 katkı yapan futbolcular desteklendi, Culio ve Yekta gibi gerçek futbolculara karşı. Forumların Galatasaray'a etkisi tartışılmaz, siz ne iseniz Galatasaray'da odur. Herkes kendini eleştirmeli aslında.

Forumun ve taraftarlığıın aştığı noktadır bu.

Hagi zamaninda mucadele vardi ,skoru yakalama vardi , rakibe pres vardi,topa sahip olma vardi hemde bu oyuncularla Ardasiz bir sekilde.Bazi maclar kimine gore oyuncu degisiklikleriyle ,kimine gore kisisel hatayla ,kiminide gorede 90 dakikayi cikracak kondisyonumuz olmadigindan kaybedildi.Sonucta belli bir asama kaydedilmisti.Simdi son macta gorduk ki bunlarin hic biri bile gerceklesmedi.Geride kalan 7 haftada da bu fark acik sekilde gorulecek.

Simdi degilsede sezon sonunda Hagi'nin bu oyunculara maximuma yakin futbolu oynattigini kabul edeceksiniz.Zaten siz etmesenizde goruntu Hagi'ye tekrar arti puan kazandiracak.Ayrica ben Adnan Ozturk'un 2005 yilindaki yoneticilik zamanindan Hagi'yi cok tuttugunu biliyorum ve gonderilmesinin hata oldugunuda aciklamisti daha sonradan.Bakarsiniz bir supriz olur geri gelir.Sonucta butun takimi degistiremeyeceginize gore ,bu oyuncular ile kisa sure icerisinde, agir sartlarda olumlu bir mesafe almis Hagi'nin bir sene daha yapacagi transferlerle devam etmeye hakki olduguna inaniyorum.sil bastan yapilacagina bu daha manitikli benim gozumde.Bu Terimin Sportif direktorlugunde de gerceklesebilir.Olmaz demeyin neler oldu bu kulupte.

Dediğin lafların hepsi patladı dostum.Kabul etmek gerekir

Cana ve Neill yerinde oynamadıgında, milletin elestirilerine karsın "bekleyin Haginin bir bildigini vardır" dedigimde ve akabetinde aynen istediginiz gibi Hagi gittikten sonra bu ikilinin gercek mevkilerinde oynadıgı halde sahasında bilmem kac mactır kazanamayan bir takıma ezilerek yenildigimiz gercegi gibi mi?

Tipik bir Onur Ince klasigi; 23,280 mesajlar, 23,279 bos laf.

Üst Alt