Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi?

Cevap: Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi?

Dediğin lafların hepsi patladı dostum.Kabul etmek gerekir

Cana ve Neill yerlerinde oynamadıgında, milletin elestirilerine karsın "bekleyin Haginin bir bildigini vardır" dedigimde ve akabetinde aynen istediginiz gibi Hagi gittikten sonra bu ikilinin gercek mevkilerinde oynadıgı halde sahasında bilmem kac mactır kazanamayan bir takıma ezilerek yenildigimiz gercegi gibi mi?

Tipik bir Onur Ince klasigi; 23,280 mesajlar, 23,279 bos laf.

Dediğin lafların hepsi patladı dostum.Kabul etmek gerekir

Cana ve Neill yerlerinde oynamadıgında, milletin elestirilerine karsın "bekleyin Haginin bir bildigini vardır" dedigimde ve akabetinde aynen istediginiz gibi Hagi gittikten sonra bu ikilinin gercek mevkilerinde oynadıgı halde sahasında bilmem kac mactır kazanamayan bir takıma ezilerek yenildigimiz gercegi gibi mi?

Bir baska gercek nedir biliyomusun? Kaliteli bir omurga kurulmadan degil Gerets veya Terim, rahmetli Jupp Dervall mezarından kalkıp gelse bu takımın ilk 5'i bile kovalayamayacagı.

Tipik bir Onur Ince klasigi; 23,280 mesajlar, 23,279 bos laf.

En azından 4 forvetle maça çıktık..

Zaten yeniliyorduk problem değil..

Cana ve Yekta sahanın 60 metresinden sorumlu! ve ileri çıkmaya çalışan ağır oyunculardan kurulu savunma! (Bu kadar ağır savunmayla boy mu kısaltılır? Yani bu kadar ağır savunma önde kurulur mu?)

Onların da arkasında çizgiyi terk etmeyi bilmeyen inanılmaz hantal bir kaleci.

Futbolun basit doğruları vardır. Savunman ilerde kurulu olacaksa kalecin çok uyanık ve çabuk olmalı. Çizgiyi terk etmeyi bilmeli, zeki olmalı.

Çünkü savunmayı ileri taşıyorsun, sıkça savunma arkasına ara toplar atılacak. İşte o ara toplara penaltı noktasında bekleyecek ve hemen depar atacak, çabuk düşünen, çabuk koşan kaleciler lazım.

Gece barlarda popo büyülten hantal kalecin bunu yapamaz madara olur. Zira Ufuk'un fizik olarak hantallığı bir yana uyanık bir kaleci asla değil. Çabuk asla düşünemiyor. Bir kere zeki bir insan evladı değil!

Volkan Demirel ve Mondragon da hantal ama rakibin atacağı ara paslarını kale çizgisi üzerinde değil penaltı noktası üzerinde beklerler. Bir ara pasında da beş metre öne çıkıp topu ayağıyla en kötü taça atarlar.

Ufuk bugün 5-6 kere geç çıktı! Penaltı yaptırdı, çalım yedi savunma kapattı, geç çıktı koltuk altından gol yedi, geç çıktı rakip sırtını döndü pozisyonunu kaybetti vs vs... Defalarca oldu.

Bir futbol yöneticisinin, Ufuk'un zihinsel olarak kötü bir kaleci olduğunu anlayamaması onun zihinsel olarak yetersiz olduğunun direk göstergesidir.

Bugün kalede fiziksel olarak çok eksik, kısa ve zayıf kaleyi kaplayamayan, bu yüzden cepheden çok gol yiyen fakat, akıllı, çabuk düşünen, çabuk kaleci Zapata olsaydı, o pozisyonların bir çoğunda çıkar topu ayağıyla en kötü taça atardı.

Hep söylüyorum Rushing Out diye bir özellik var Avrupalılar çizgiyi terk edebilme becerisi olarak bu terimi kullanır ve hayati önem verirler. Bizim futbol yöneticilerimiz ne olduğundan bir haberdir...

extensor: ...

Okumanı tavsiye ederim, güzel tespitler var. :)

bulent under hagiden iyi bir teknik direktor ben kendi adima buna adim gibi eminim

hatta ben cok iyi bir teknik direktor olabilecegine inaniyorum

Yine mete alparslan yine boş yazı.

Oğuzhan Yeşil'den enstantaneler.

Şakamısın nesin sen?Sanki elinde baroş-arda-kewell-elano ya da maç formu olan serdar veya aydın vardı da oynatmadı.Bu kadar berbat kadroyla bu futbolu oynatan adama şapka çıkarırım.

Aynı zamanda takıma doğma büyüme santrafor gibi oynayan pinoyu kazandırdı,2 maçtır takımın en iyisi adam.Rijkaard olsaydı mehmet batdal ı oynatırdı saç baş yolardık eminim.

Şansını daha fazla zorlamaman konusunda ısrarcıyım.

Oğuzhan Yeşil'den enstantaneler.

Şansını daha fazla zorlamaman konusunda ısrarcıyım.
''Sadece ölülerin ve aptalların düşünceleri değişmez'' diye bir söz vardır bilir misin? Hagi nin geldiği ilk gün sallayanlaraydı o laflarım,evet başta hagiyi savunuyordum çünkü hatalarından ders çıkartıcağını umuyordum ama olmadı,üstüne saçma sapan işler yaparak Galatasaray tarihinin en kötü hocalarından biri olmayı başardı.En başta savundum diye bütün hatalarını sineye çekip daha sonralar da ölümüne savunmam mı gerekirdi senin yaptığın gibi?

Bu arada milletin mesajlarını incelerken harcadığın zamanı daha yararlı işlere harcasan senin açından daha iyi olur :)

Arkadaşlar tartışmanın lüzumu yok aslında. Yönetime kimse baskı yapmadı Hagi gelsin diye. 2. yılında şampiyon yapamadı ve hatta şampiyon yaptığı halde gönderilen hocalarımız oldu. Gördük ki asıl şampiyonluk, şampiyonlar liginde oynamaktır. Bunu kısıtlı imkanlara rağmen başaran hocalarımız kovuldu. Rijkaard'a istifa dendi, Hagi'ye de aynı. Bu ülkede hocalığı sorgulanan adamların, ayrıldıktan sonra başka kulüplerdeki başarılarını saymaya başlasak sayfalar yetmez.

Ama Hagi geldiğinde telegolyorumcularının ilk sözğ şu oldu "Futbolculuğuna lafım yok ama iyi teknik direktör değil" Bu cümle, gittiği güne kadar forumlarda sarfedildi. Bu takımı ilk döneminde 76 puanla 3. yapmış, sonraki sezonun şampiyonluğunun iskeleti Hagi'nin ilk gelişinde kurulmuştur. Başarısız değildir diyemem ama her işte bir hayır vardır. O geldiğinde 4.lük ve Türkiye kupasını kazanma ihtimalimiz vardı. Şimdi yok ama onun da istemeden sebep olduğu başarısızlığı bu camia daha fazla kaldıramadı ve yönetimi devirdi.

Her işte bir hayır vardır. Ancak yeni yönetimin, bu kulübe büyük hizmetleri olmuş ve bir şekilde teneke bağlanarak gönderilmiş Bülent Korkmaz, Hagi, Ümit Davala gibi değerlerimize iade-i itibar çok görülmemelidir.

Üst Alt