Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi?

Hagi onu orda bunu burda oynatiyor diye yerden yere vuruluyodu. Ne yapsaydi adam? Adnan Polat kendi agziyla cikip soylemedi mi "Hagi'nin istedigi bir defansif orta saha oyuncusunu yetistiremedik" diye? Evet tek bir yapilamayan transfer takimin kaderini bu kadar etkiledi. Arda'nin sakatligi olmasaydi Stancu mu gelicekti saniyosunuz? Eli kolu bagli en sucsuz kisiyi rezil ederek yolladiniz ey cahil taraftar!

Hagi bir basın toplantısında "1.5 senelik kontrat imzaladım, bana bu süreyi tanıyın" dedi. Sürekli zaman istedi evet ama bunun nedenlerini de kendince açıkladı: Geldiğimde bu takımın bir çok sorunu vardı dedi, Rijkaard'tan çok farklı bir sistemi olduğu için oyuncu seçimleri ve takımın bulunduğu konumu göz önünde bulundurup bu takımı ben yapmadım dedi. Arda dedi, Baros dedi, bu oyuncuları daha hiç kullanamadım, devre arası aldığım oyuncularsa daha çok yeni geldiler, alışmalılar dedi. "Ben" dedi, HAGİ bu takıma herşeyimi veren bir adamım dedi. Futbolcuyken de teknik direktör olarak ilk geldiğim zamanda. Takımda herşeyi değiştirmenin, düzeltmenin bugünden yarına olamıyacağını söyledi ve "bana kontratım bitene kadar şans verin, kendi takımımı kurmama izin verin, ben kazanan, yarışmacı bir takım oluşturabileceğime inanıyorum" dedi. Bu kadar kredim de olsun artık dedi.

Hagi futbolcu olarak Galatasarayın kendisine kazandırdıklarından fazlasını kulübe kazandırabilen ender futbolculardandı. Teknik diretör olarak geldiği zaman da en zor dönemlerimizdi. İlk teknik direktörlük deneyiminde de başarısız olmadığı gerçeği var. Giderken enkaz bırakmadığı, hatta şampiyon olan takımın altyapısını oluşturması var. Hagi gelecek sezon istenilen başarıları yakalayamasa da kesinlikle belli bir seviyeye getiricektir takımı. Şimdi bu adam, "HAGİ" 1 sezon istiyor bizden. Ben herşeyimi verdim bu kulübe, 1 sezon sabredin ulan, yine başarıcam diyor. Sürekli bir vefadan bahseder dururuz. Bu adama bir sezon daha sabredicek vefaya sahip bir kulüp-taraftar olmadık. En azından ben kendim sabredicektim, nacizane olarak ama 10'u bitirdiniz. Hemde gurursuz, basiretsiz, karaktersiz bir futbolcu toplulugu ve yonetim icin 10'u, en buyuk efsanemizi bitirdiniz. Eserinle gurur duy ey kör ve nankör GALATASARAY taraftari.

Not: yazida hedef alinan taraftar kesimi bellidir, alakasiz kisiler uzerine alinmasin.

Mete Alparslan

Cevap: Cana orta saha'da Neill defans'ta, Hagi gitti dertler bitti degil mi?

Bu dayı neden kendi hesabından yazmıyor?

Son 3 maçı Hagi'nin değişiklikleri yüzünden kabul ettiğimizi de kabul ediyor mu Mete Alparslan ?

Son 3 maçı Hagi'nin değişiklikleri yüzünden kabul ettiğimizi de kabul ediyor mu Mete Alparslan ?

haginin kurmadigi takimdan 1.90lik iki sirik kazma servet ve zan 170lik alexe kafa vurdururlarsa kenardan messiyi oyuna soksa ne olurdu bende bilmiyorum

diyor Mete Alparslan.

Adnan polat yönetiminin tarihi boyunca en iyi yaptığı işti Hagi'yi göndermek.Yazıyı okumadım Mete'nin aşağı yukarı ne yazacağını tahmin ediyorum zaten.1 sene daha kalsaydı başımıza bela ettiği adamları yollamak için öteki yönetime de yazık olacaktı:b5:

Mete Alparslan; şampiyon olacağız, şampiyonlar ligine gideceğiz başlıklarını da, koysaydı o yazıya. Çok değil Şubat ayında, şampiyonluk için şans var, CL'ye gideceğiz fln diyordu.

ya tamam sure tanınmalı falan eyvallah da bu yonetim ztn o sureyi tanımıcaktı.. bunu bosuna ısıtıp ısıtıp taraftarı suclamak yersiz... ztn gidicek bi hocanın sezon sonunu beklemesi sacma olurdu.. en azında gelicek hoca yeni sezon icin calısabilrdi.. (tabi yonetim degişimi olcagı icin bu da aksadı simdilik)

ayrıca bu tepkiler sacma oluyor kusura bakmasın kimse de.. hagi gitti sorunlar bitti mi tarzı yorumlar gereksiz.. oraya goturursek bir suru sayabiliriz.. hatta son olarak en buyuk suclu dedigimiz adnan polat da gitti sorunlar bitti mi bile deriz.. anlamsız bu tartısma.. birseyler 2 gunde duzelmez.. hem yazıda sabır istedi verilmedi diyorsun hem de hagi gider gitmez anında duzeldi mi işler diye sorguluyorsun.. celişkili bi durum yani..

bu yonetimde o istenilen istikrar yoktu.. sabır flan gostermicekti zaten.. o yuzden su donemde yonetim degişmesi daha iyi olacak.. en azından secimlerden sonra bir yapılanma getirip seneye bunu rahat bi şekilde zamana yayarak yapabilir.. sişte simdi sabır ve istikrarı gelecek yonetimden bekleyebilirz bence..

ben de istikrar ve sabırdan yanayım.. ama bu yonetimde bunu gormedigimiz icin hagini bu donemde gitmesi daha iyi oldu.. ha sabredilcek olsaydı kalsın tabiki de malesef gidiş tarihi belliydi sezon sonuna kalsa bile..

Not: hagi gitsin falan diye hiç telkinde bulunmadım.. yani bunları savunuyorum diye yazan arkadasın o elestirdigi gruba sokmayın beni hemen ;)

Mete Alparslan; şampiyon olacağız, şampiyonlar ligine gideceğiz başlıklarını da, koysaydı o yazıya. Çok değil Şubat ayında, şampiyonluk için şans var, CL'ye gideceğiz fln diyordu.

Mete iyi bir kaleci aldığımız takdirde şampiyonlar ligine gidebiliriz demişti. Handanovic veya en azından Romero gibi. Yönetimi bu kalecileri aldıramayan Hagi'nin suçu değil.

bu abimize göre seneye barcelona ayarında bir takım oluyorduk.

kaldığı 5-6 aylık süre içinde izlediğim tek güzel maç Eskişehir maçıydı. Ona da kendi bile inanamamıştı.

Kimse kusura bakmasın da Hagi bu işi yapamadı ve gitti.

Önceki geldiği zaman ile şuanki TSL arasında dağlar kadar fark var. O zamanlar GS nin adı yetiyordu, Anadolu kulüpleri top oynamaktan bi haberdi.

kaleye kimi koyarsan koy takım bundan iyi olamazdı

ya kaleci dedin de ManU-chelsea macını izliyorum.. bizim genc kaleciler azıcık feyz alsınlar su Van Der Sar'ı izleyip yaa.. adam 40 yasında takımı nasıl kurtarıyor.. bi kaleci macı nasıl alır ornegini gosteriyor suan...

geri 5 linin 4 u degisene kadar bir cacik olamayiz

Haginin devraldigi takimda bulunan iki 1.90'lik sirik oyuncu kendilerinden kisa iki adama iki kafa golu attirirsalar, kenardan Messi girsede Haginin yapabilecegi pek birsey yoktu. Bu yuzden bir sene daha sabredin, yaz doneminde Song-Tomas devrimi yapsin diyordum ya.

Adnan polat yönetiminin tarihi boyunca en iyi yaptığı işti Hagi'yi göndermek.Yazıyı okumadım Mete'nin aşağı yukarı ne yazacağını tahmin ediyorum zaten.1 sene daha kalsaydı başımıza bela ettiği adamları yollamak için öteki yönetime de yazık olacaktı:b5:

Bence sen transfer kelimesini agzina alma, oyuncu secme hakkinda zerre bilgin yok.

Eski mesajlarimi ara oku, kaleci dedim, Aykutla, Ufukla olmaz dedim, en az Handanovic veya Sergio Romero ayarinda bir kaleci gelirse dedim. Bunlar Haginin birinci ve ikinci alternatifini alamayan yonetimin degilde yine Haginin sucudur eminim. Devre arasinda Diarrayi, Handanovici isteyen adam yaz doneminde bunlardan asagisini getirirmiydi?

bu abimize göre seneye barcelona ayarında bir takım oluyorduk.

Hagi takimin basinda kalsaydi hala iddiamin arkasinda olurdum. Barca ayari demedim birde, Barcayi yenecek bir takim olucaz dedim. Ama senin gibi cok bilmisler Barcelona ile 2 seneye kadar karsilacacagimiza bile inanmiyordu, Temmuz'da hazirlik macindan bahsediliyor bilemem yani.

Önceki geldiği zaman ile şuanki TSL arasında dağlar kadar fark var. O zamanlar GS nin adı yetiyordu, Anadolu kulüpleri top oynamaktan bi haberdi.

Aksine suan lig daha kolay bana sorarsan. Tek sorun buyuk takimlarin oyuncu kalitesi demiyimde, takim kalitesi oldukca geriledi.

Hagi ilk doneminde devraldigi iki pas yapamayan takima derhal savasci bir ruh ve ayagi top yapan orta saha oyunculari yerlestirdi. Ilk yaptigi yine bu sene oldugu gibi alakasiz oyunculari alakasiz mevkilere monte edip belli bir iskelet kurdu. Akabinde Mondragon-Song-Tomas-Conceicao'lu bir omurga yaratti. Bazilari Haginin bunu devre arasinda yapmasini bekledi. Ama yaz sezonunda opisyonun 30 ise, devre arasinda bu rakam 1'i 2'yi gecmez, gecemez. Hic bir akilli kulup degerinin cok uzerinde teklif gelmedigi surece iyi oyuncusunu vermez.

Aksine, kalede Haginin birinci istedigi Handanovic olsaydi bana gore donum noktasi olan Bursa macinda cok baska seyler olabilirdi.

geri 5 linin 4 u degisene kadar bir cacik olamayiz

Bunu anlatamadik kimseye. Bu takimda OMURGA denen birsey yok.

----Handanovic/Ruffier----

Cetin-Diawara-Ersan-Caglar

--Diarra (Sissoko,Mavuba)--

Takimin gerisi eskisi gibi kalsada is yapar. Ama omurga dedigimiz kale, libero, kesici ve orta sahanin en gerisindeki supurucu oyuncular degismedigi surece degil cacik hiyar bile olmaz bu takimdan.

Kadromuzda ki oyuncularımızın özelliklerini kullanmasını bilmiyoruz. Salakça belli şablonlara kendimizi bağlıyoruz.

Mete komik duruma düşüyosun sadece,senle yaptığımız tartışmaları hatırlarsın Hagi seni öyle bi mahçup edecek ki sen göreceksin demiştim.Senle futbol tartışacağımı sanmıyorum iyice saçmalıyosun çünkü.Ama şuna cevap vereyim oyuncu seçme konusunda senden milyon kat bilgili olduğum aşikar;) Jacques momha'yı unutmadık:asd: Tamer'in yazdığı mesaja bile kıvırarak cevap vermişsin,saçma değişikliklerle elindeki 3 maçı verdi resmen bunu bile kabul etmiyosun.Neyse ya amaan gitti isabet oldu sonuç olarak.

Üst Alt