Çankaya Belediyesi, 'Fatih Terim Parkı'nın Adını 'Metin Oktay Parkı' Olarak Değiştirdi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çankaya Belediyesi, 'Fatih Terim Parkı'nın Adını 'Metin Oktay Parkı' Olarak Değiştirdi

gördüğüm en saçma hareketlerden. Sırf popilist olacağım diye isim koyuyorlar,sonra tam tersini yapıyorlar. Allah aşkına Terim ne yapmış? Bir mekanda kabapçıyla tartışmış ve 1-2 hafta sonra da istifa etmiş.

Yaptığı bence de yanlış ama bu mantıkla insanları linç edeceksek memlekette adam kalmaz. Terim zaten 20sinde de böyleydi, şimdi de böyle. Hiç bir zaman uysal biri değildi. Adamın yapısı bu. Kimi insan konuşarak çözmek ister,kimisi şiddetle.

Ben her zaman şiddete karşıyım ama insanları bu yüzden linç etmez saçmalık. Sonuçta bu olay "skandal" denilecek bir olay değil.

kardeşim şiddetle çözmeyi seviyorsa gereğinide yapacak bir adamın yada insanın yapısı öyle diye yaptıklarının sorumluluğunu almayacak diye birşey yok.Kurallar herkes için var ve herkes uyacak yok benim yapıma uymaz diyen var ise o zaman sonuçlarına katlanacak.

Hele ki bir makamı temsil ediyorsan o zaman sorumluluk dahada büyür gelişmiş iş ahlakı olan toplumlarda böyle şeylerde yaşanıyor ancak gereğide yapılıyor.

kardeşim şiddetle çözmeyi seviyorsa gereğinide yapacak bir adamın yada insanın yapısı öyle diye yaptıklarının sorumluluğunu almayacak diye birşey yok.Kurallar herkes için var ve herkes uyacak yok benim yapıma uymaz diyen var ise o zaman sonuçlarına katlanacak.

Hele ki bir makamı temsil ediyorsan o zaman sorumluluk dahada büyür gelişmiş iş ahlakı olan toplumlarda böyle şeylerde yaşanıyor ancak gereğide yapılıyor.

ya ben şiddeti savunmuyorum zaten. Ancak sırf bir linç kültürü başladı diye popülizm yapılmasına da karşıyım. Adam kupalar kazanınca adını koy,sonra linç yapıldı diye kaldır.

Her olaya karışanın ismi kaldırılacaksa memlekette adam kalmaz. Sonuçta bu ülke kadar linç seven ülke yok. Bu ülkede Atatürk dahil herkesin sevdiği insan bulamazsın.

Ben zaten "beni herkes sevsin" diye kasılanlara da karşıyım. Fatih Hoca en azından samimi bir adam. Bazıları aman şu kesim kızmasın,bu kesim kızmasın diye öyle bir kasılıyor ki Fatih Hoca gibileri daha bir seviyorum.

He.. Olaya karışan bedelini öder mi? Öder, ödedi de zaten. Ama bu kadar büyütmek saçmalık. Skandal diye tabir ettiğim; Tecavüz,Vatana İhanet,Yolsuzluk vs. tipi olaylara karışmadığı sürece benim her zaman seveceğim biridir.

ya ben şiddeti savunmuyorum zaten. Ancak sırf bir linç kültürü başladı diye popülizm yapılmasına da karşıyım. Adam kupalar kazanınca adını koy,sonra linç yapıldı diye kaldır.

Her olaya karışanın ismi kaldırılacaksa memlekette adam kalmaz. Sonuçta bu ülke kadar linç seven ülke yok. Bu ülkede Atatürk dahil herkesin sevdiği insan bulamazsın.

Ben zaten "beni herkes sevsin" diye kasılanlara da karşıyım. Fatih Hoca en azından samimi bir adam. Bazıları aman şu kesim kızmasın,bu kesim kızmasın diye öyle bir kasılıyor ki Fatih Hoca gibileri daha bir seviyorum.

He.. Olaya karışan bedelini öder mi? Öder, ödedi de zaten. Ama bu kadar büyütmek saçmalık. Skandal diye tabir ettiğim; Tecavüz,Vatana İhanet,Yolsuzluk vs. tipi olaylara karışmadığı sürece benim her zaman seveceğim biridir.

Toplum olarak linç kültürüne yatkınız buna bir sözüm yok ama sözü geçen adam ilk defa gündeme gelmiyor vukuatları bitmek bilmiyor makam sahibi insanlar bu işleri yaparlarsa toplum üzerindeki gerilimide daha fazla olur her gün mekan sahibi yüzlerce insan birbirileri ile dalaşıyorlardır birbirlerinin mekanını basıyorlardır gündeme geliyormu hiç yada trafik memuru 100 lira rüşvet alınca gündemde oluyormu?Ancak bahsettiğimiz konumlardaki insanlar bunları yapınca reaksiyonun farklı olması normal bu bütün dünyada böyledir.Ve haklı tepkilerdir.

Parka verilen isme gelincede belki siyasi bir karardır diyemem toplum vicdanında herkesin konsensüs içinde olmadığı iyiliği yada kişiliği tartışılır bir kişinin bir parkta isminin olmaması bencede doğru bir karar ve bunu mahalle sakinleri kendileri isteyerek yapıyorlar.Yani siyasi bir karar olmadığıda ortada.

Bedel ödedi dediğin adam 3.5 milyon tazminat alıpta bir bedel ödüyorsa bende bedel ödemeye hazırım.Birazcık şerefli ve onurlu bir insan olsaydı eğer kendisi istifa ederdi.Her konuşmasında vatan millet deyip o tazminatı alacak olmasıda nasıl bir etiktir onuda anlamak güç.

Üst Alt