Çare: 4-4-2 (Bam Bam Bam!) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çare: 4-4-2 (Bam Bam Bam!)

Son haftalarda hakemlerden tarafından ince ince doğranmamızın yanısıra hücumda üretkenlik konusunda da sorun yaşadığımız
su götürmez bir gerçek. Belhanda'nın forvet arkası performansı tartışma konusu. N'Diaye'nin performansında da düşüş var ve
Fernando'nun stoperlerin arasına girmek zorunda kalması var bir de. Tolga'nın sol çizgiye kaymasını da kimse istemiyor. Ayrıca Gomis'in ileride yalnız kalması ve rakip stoperlerle boğuşması bizi tamamiyle gol pozisyonu üretme konusunda tıkamakta. Sneijder'in gitmesi sonucu artık yavaştan emektar oyun dizilişimiz 4-4-2'ye yavaştan dönmek gerektiğini düşünüyorum.

Muslera

Mariano - Maicon - Serdar - Linnes

Feghouli - N'Diaye - Fernando - Belhanda

Gomis - ?​

Burada tek soru işareti Gomis'in partneri. Seri, patlayıcı özelliği olan bir forvet gerek. Ayrıca orta sahayla bağlantı
kurabilecek bir adam olması gerek. Niasse tarzı bir adam işimizi görebilir. Şimdilik Rodrgiues olabilir veya aşırı mantıksız
gelebilir Sinan'ı kazanma yoluna gidilebilir. Bu oyun düzeninde Belhanda'nın ve N'Diaye'nin performansı da artabilir.
Fernando'yu da stoperlerin arasında kurtarmış oluruz. Kompakt bir 4-4-2 oynanabilir diye düşünüyorum bilmem ne dersiniz ?

Iyi/kotu oyunun cift veya tek santrafor ile yakindan uzaktan alakasi yok. Bizim temel sorunlardan bir tanesi ileride yeterince cogalamamiz. Kanatlardan top getiremiyoruz, sag kanat yine fena degil ama sol kanat koskoca sifir. Defans arkasina sarkan/kosan oyuncularda az bizde.

Son düzenleme:
eger 4-4-2 oynayacaksak , kadro belli

Nando
Mariano Maicon Serdar Linnes
Feghouli Fernando Tolga/Ndiaye Yasin/belhanda
Gomis Gary

Gary ve Yasin mevkileride degistirebilir problem yok

uç 2 sayısı çift forvet oluyor değil mi ? biri gomis diğer eren yani. 10 kişiyle maça çıkalım diyorsunuz yani.

4-4-2 çağ dışı bir sistemdir, işlemesi için defansif kanat oyuncuları lazımdır. Böyle oyuncular yok olsa da golcüler yetersiz kalınca taraftarlar sabretmez.

Son düzenleme:
uç 2 sayısı çift forvet oluyor değil mi ? biri gomis diğer eren yani. 10 kişiyle maça çıkalım diyorsunuz yani.

Yazıda Eren'le ilgili bir ibare gördün mü ? Control + F yapıp bak istersen ?

4-4-2 çağ dışı bir sistemdir.

Diego-Simeone.jpg

Son düzenleme:
Takıma zeki bir hoca lazım 442den önce önde basacak takım gol atmaktan korkmayacak adamları oynatip oynattiracak gereksiz TUDOR her geçen hafta takımı bir adım geriye götürüyor ..

kadro belli kardesim, offensiv oyuncularin kimse oynalari oynat. fernando geride tek on libero oynasa yeterli. burasi karabuk paok mu lan

--------------------------------------MUSLERA------------------------------------
MARIANO---------MAICON--------SERDAR---------------------LINNES
----------------------------------FERNANDO------------------------------------
FEGHUILI-------------NDIYAYE------------BELHANDA------------RODRIGUEZ
--------------------------------------GOMIS

AMA BU SALAK TOLGA,SELCUK gibi defansiv oyuncularla oynuyor

Care 4-4-2 degil. Care Tudor dan kurtulmak. Böyle takintili böyle korkak böyle inatci böyle futboldan bi haber adam ile sampiyon falan olamayiz biz.

Yukarıda izah etmişim zaten güzel kardeşim. Zaten çift forveti geçtim bu takıma her halükarda sağlam bir forvet şart. Koca sezonun Gomis'le geçmeyeceği aşikar. Bu adam da insanoğlu. Pres yap, çalım at, kafaya çık, gol at, asist yap, duvar ol.

forvet almazlar unut o işi. eren pahalı bir yedek . devre arasında belki sol bek .
bizim sistemimiz 4-2-3-1'dir. sinan kafasında bizi bitirmiş. verim alamayız ondan .
güncel halimizle kadro yapımızla dediğin sistemle oynayamayız.
önerine katılıyorum ama şu şartlarda mümkün değil.

Üst Alt