Carlos Carvalhal: "Türkiye'de medya size en fazla altı ay zaman tanıyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Carlos Carvalhal: "Türkiye'de medya size en fazla altı ay zaman tanıyor"

beIN Sports’ a konuşan Carvalhal, Türkiye’deki günlerini anlatırken, ”Orada medya size en fazla altı ay zaman tanıyor” ifadesini kullandı.

PANews BT_P-16e551b9-a89d-482a-bf6f-673ede272b26_I1.jpg

Carvalhal’in yaptığı açıklamalardan öne çıkan detaylar şu şekilde:

"Oradaki şampiyonluk yarışının içindeki rekabeti çok net görebiliyorsunuz. İnsanların tutkusundan doğan baskı orayı çok zorlaştırıyor. Çünkü her takım savaş veriyor. Her takım çok kaliteli. Kimin şampiyon olacağı belli değil. Birçok takım var. Beşiktaş, Galatasaray, Başakşehir, Fenerbahçe... Bu takımlar aralarında çok ufak farklar sağlayarak şampiyonluğa ulaşıyor. Kümede kalma yarışında da aynı rekabet var. Avrupa kupalarına katılma potasında da aynı rekabet var. Bunların hepsi çok zorlu rekabetler. Dışarıdan bakanlar belki Türk Milli Takımı'nın ve Türk takımlarının Avrupa’daki durumları nedeniyle farklı yorumlar yapabiliyor. Ancak oradaki rekabeti içeriden bilen biri olarak söylüyorum ki, Türkiye'deki tutku inanılmazdır."

"Ben Beşiktaş’ta çalıştım. Beşiktaş inanılmaz bir kulüptü ve harika bir taraftarı vardı. İnönü Stadı’nda sağladıkları enerji harikaydı. Hissettiklerimi anlatmak için bazen kelime bulamıyorum. Harika takımların, teknik direktörlerin ve futbolcuların olduğu bir yer. Türkiye’de futbolda görev almak gerçekten çok ama çok zor bir görev."

"Türkiye’de çalışmak elbette beni oldukça geliştirdi. Ben her zaman öğrenmeyi seven biriyim. Ligde birçok kaliteli teknik direktör olduğu için maçlarda uygulayacağınız stratejiler hakkında sürekli düşünmek sizi geliştiriyor. Farklı kültür barındıran oyuncuları bir arada tutmak ayrı bir zorluk. Türkiye’de çalışmak için gerçekten önemli bir tecrübe gerekiyor."

"Türkiye’de bir takım çalıştırırken bir sezonu bitirebilmek, hayatta kalabilmek çok zordur. Ben orada 1.5 yıl çalıştım. Bunun bir yılını Beşiktaş’ta geçirdim. Gerçekten çok mutluydum ama orada sezonu bitirmek çok zordur. Özellikle medya size en fazla altı ay zaman tanıyor. Çalışması oldukça zor bir yer, ancak diğer bir taraftan da tutku çok yüksekti."

"Türkiye’den birçok arkadaşım var. Orada yaşadığım duygular benim için çok önemli. Dubai’de bazen Türk arkadaşlarımızla buluştuğumuzda Beşiktaş’ın maçlarını televizyondan takip ediyoruz. Onlar maçı neredeyse televizyonun içine girecek gibi izliyorlar. Gerçekten futbola aşırı bir tutku besliyorlar. Orası müthiş bir futbol ülkesi."

Goal

Sempatik adam

26-subat-2012-besiktas-galatasaray-maci-koreografi_232954.png

Üst Alt