Çarşı = Yapmacık Taraftar Grubu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çarşı = Yapmacık Taraftar Grubu

Cevap: Çarşı = Yapmacık taraftar grubu

Arkadaş ben Arena ya girerken cüzdanımdaki en küçük madeni paraya kadar alıp çantamı didik didik ediyorlar bu sene.Adamlar şişe sokuyorlar çakmak yağmuruna tutuyorlar büyük pet şişe atıyorlar.

Sadece bizde mi var bu kısıtlama?

Görünüş itibariyle öyle renktaş.

Aslında Çarşı soyunarak Van'a değil Hilal Cebeci'ye mesaj gönderdi.

Aslında bugün bunlar Van için değil pirelli takvimi için soyundu. :)

Beşiktaş maçları uzun zamandır sadece derbidir,aynı İBB, Kasımpaşa maçları gibi, rekabet değildir. Rekabet 90'lı yılların başında kaldı. Beşiktaş'ın rekabeti ne fb, ne bizledir, onların rekabeti uzun zamandır Bursa'yladır. Herhangi bir anadolu kulübünden farkları yok benim için, kaldıki diğer anadolu takımları gibi fb'yi şike olaylarında düşürmemek için başlatılan kampanyada öncüydüler. En çok canları fb maçlarında yanmışken bu kadar uğraşmaları ne kadar küçüldüklerinin alametidir.

Ve küçük takımlar kendilerini büyük takımlara kanıtlamak istiyorlar.

İşin insani boyutunu bir yana bırakıyorum, bu konuda yazılmış milyonlarca yazı var.Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ; Beşiktaş taraftarı bu eylemiyle aslında kendi standartlarına uygun davranmıştır.Nasıl mı?Vatan, millet, bayrak,din gibi kavramların içini boşaltanlar bu kavramları en çok dile getirenler, temsilcisiymiş gibi görünenler değil midir?Beşiktaş taraftarı da son yıllarda bu ülkede en farklı, en duyarlı görünmeye çalışıp en oportünist davranan taraftar kitlesi değil midir?Şikeyle elde edildiği şüphesiyle aklanana kadar kupasını federasyona iade edip de Avrupa anahtarını vermeyen yönetimini destekleyen de bu taraftar değil mi? Dün akşam itibariyle, ırkçılığa karşı pankart açan tek taraftar grubu, bu ülkede ırkçı eylem yapan ilk taraftar grubu olarak da tarihe geçti. Saygınlık yolunda hayli mesafe katettiler , kendilerini tebrik ediyorum.

Kusura bakmasınlar ama Beşiktaşlıları fakir halka birbirini ezdirerek kamyondan yiyecek dağıtan yerel yönetimlere benzetiyorum.Ve şimdi soruyorum ”kimin malını kime dağıtıyorsunuz?”

Eboue'yi çakmak yağmuruna tutup, Korkak Eboue diye tezahurat yapmalarını asla unutmayacağım, unutmayacağız.

Gün gelir devran döner, kartalda gelir Aslan öper

Şikeye konusunda birden bire susmaları gerçek yüzlerini ortaya koyuyor...

F5'e yalakalık yapmalarından dolayı acayip soğudum...

Beşiktaş Kızılay'la ortak çalışarak, bugün Van'a bir kamyon "reklam" göndermiş. Geçen hafta da 30.000 "popülizm" göndermişti mesela.

Maç heyecanıyla çok sinirliydim şimdi sakince yazıcam. Orada Eboue'ye ırkçılık yapıldı mı bilmiyorum bana öyle gelmişti, aslında o kadar da önemli değil çünkü o kadar sosyal mesajdan sonra böyle hayvanca hareket etmeleri yaratmak istedikleri imajı tamamen yıktı bence. Başta Hasan'a atılanlar, Eboue'ye yapılan her türlü terbiyesizlik, maç sonu oyuncuların içeri sokulmaması vs. bunlar basit şeyler değil. Ama şöyle bir durum var ki Galatasaray taraftarı karşılık verdiğinde bunlar çok ufak kalıyor, yine zararı biz görüyoruz ve terörist biz oluyoruz. Bkz. 05-06 sezonu fener maçı.

Maç heyecanıyla çok sinirliydim şimdi sakince yazıcam. Orada Eboue'ye ırkçılık yapıldı mı bilmiyorum bana öyle gelmişti, aslında o kadar da önemli değil çünkü o kadar sosyal mesajdan sonra böyle hayvanca hareket etmeleri yaratmak istedikleri imajı tamamen yıktı bence. Başta Hasan'a atılanlar, Eboue'ye yapılan her türlü terbiyesizlik, maç sonu oyuncuların içeri sokulmaması vs. bunlar basit şeyler değil. Ama şöyle bir durum var ki Galatasaray taraftarı karşılık verdiğinde bunlar çok ufak kalıyor, yine zararı biz görüyoruz ve terörist biz oluyoruz. Bkz. 05-06 sezonu fener maçı.

Bence yine vermeliyiz. Bu çifte standardı gözüne sokmalıyız herkesin. Yahu deliricem birtane yazar, birtane haber yok bu konu ile ilgili. Öne sürüldü deniliyor. Duydum ulan duydum. Öküz oğlu öküzler hep birlikte tempo tuttular. Adi karaktersizler. Nasıl bir büyük takımız biz yahu. Bir tane kalemimiz yok söylesin ya da medya gücümüz yaptırımda bulunsun. Sinirim en çok buna bozuluyor. Bildiğin linç ediliyoruz. Hakem hataları yine devam. Sonra fenerin gerisindeyiz derler kalırız tabi.

Van için üşüyoruz dersiniz ; Sahaya içki şişesi atarsınız , Irkçılığa karşıyız dersiniz Eboue'ye ırkçı sözler sarf edersiniz , Satılık taraftar topluluğu !

ultrAslan basini pesine takmadan Van'a gitmis onun haricinde kulübümüz yardim icin stadin önüne tir koydu.. Peki bunlar ne yapiyor? Hersey belli.. Reklam kokan hareketler bunlar.. Üzerindeki T-Shirt mü isitacak onlari ? Insan en azindan Battaniye yorgan Ceket falan atar..

Beşiktaş Kızılay'la ortak çalışarak, bugün Van'a bir kamyon "reklam" göndermiş. Geçen hafta da 30.000 "popülizm" göndermişti mesela.

Wall Photos | Facebook

Yardım zaten gidiyor.Ordaki olay tamamen ilgiyi Vana çekmek için yapılmış bir eylem bunu anlamak zor değil.

Arkadaş ben Arena ya girerken cüzdanımdaki en küçük madeni paraya kadar alıp çantamı didik didik ediyorlar bu sene.Adamlar şişe sokuyorlar çakmak yağmuruna tutuyorlar büyük pet şişe atıyorlar.

Sadece bizde mi var bu kısıtlama?

Bu kısıtlama her yerde varda.Rakı şişesini Arenaya sokan gibi viski şişesini inönü ye sokan da çıkabiliyor.

Van için üşüyoruz dersiniz ; Sahaya içki şişesi atarsınız , Irkçılığa karşıyız dersiniz Eboue'ye ırkçı sözler sarf edersiniz , Satılık taraftar topluluğu !

Rakibe küfür(doğru değil) heryerde var.Fakat dün ırkçı en ufak söz bile söylenmedi.Maymun dendiğine dair en ufak görüntü, ses bile bulamazsınız.Orda denen şey klasik yabancı oyunculara edilen küfürdü.

Ha konu ırkçılıksa eğer;

gs-bjk-11.jpg

"Sen kara köle , Eğil efendinin önünde" pankartı.

Birde Balili olayı var tabi oraya hiç girmiyorum.

Anlatmak istediğim Türkiye de her yerde bu tipçakmak vs. atılıyor.Rakip oyunculara küfür ediliyor.Bu inönüde de , arenada da ,saraçoğlunda da sarıyer yusuf ziya öniş stadında da böyle. Fakat bunları kimse tüm taraftara ya da tribüne mal edemez.

Irkçılık olayına gelirsek, dediğim gibi en ufak bir ses , görüntü kaydı bulun kabul ederim.Ancak orda bariz şekilde söylenen şeyi yanlış anlayıp, daha önce onlarca kez ırkçılığa karşı durmuş ,dün kü maçta taraftarla birlikte soyunan sevilen futbolcularından biri siyahi, tribün lideri ermeni asıllı olan bir grubu ırkçılıkla itham etmeyin.

arenada bizde şöyle yaparız böyle yaparız demeye gerek yok.gelirler 3 tane vurur göndeririz

Wall Photos | Facebook

Yardım zaten gidiyor.Ordaki olay tamamen ilgiyi Vana çekmek için yapılmış bir eylem bunu anlamak zor değil.

Bu kısıtlama her yerde varda.Rakı şişesini Arenaya sokan gibi viski şişesini inönü ye sokan da çıkabiliyor.

Rakibe küfür(doğru değil) heryerde var.Fakat dün ırkçı en ufak söz bile söylenmedi.Maymun dendiğine dair en ufak görüntü, ses bile bulamazsınız.Orda denen şey klasik yabancı oyunculara edilen küfürdü.

Ha konu ırkçılıksa eğer;

gs-bjk-11.jpg

"Sen kara köle , Eğil efendinin önünde" pankartı.

Birde Balili olayı var tabi oraya hiç girmiyorum.

Anlatmak istediğim Türkiye de her yerde bu tipçakmak vs. atılıyor.Rakip oyunculara küfür ediliyor.Bu inönüde de , arenada da ,saraçoğlunda da sarıyer yusuf ziya öniş stadında da böyle. Fakat bunları kimse tüm taraftara ya da tribüne mal edemez.

Irkçılık olayına gelirsek, dediğim gibi en ufak bir ses , görüntü kaydı bulun kabul ederim.Ancak orda bariz şekilde söylenen şeyi yanlış anlayıp, daha önce onlarca kez ırkçılığa karşı durmuş ,dün kü maçta taraftarla birlikte soyunan sevilen futbolcularından biri siyahi, tribün lideri ermeni asıllı olan bir grubu ırkçılıkla itham etmeyin.

Beşiktaş taraftarından Eboue'ye büyük tepki 40. saniyeden sonra dinle bakalım :)

Maymun Eboue diyen kim? Bizmiyiz :)

Üst Alt