CAS Kararı Bekleniyor (31 Mart'a Ertelendi) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CAS Kararı Bekleniyor (31 Mart'a Ertelendi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), Trabzonspor'un 2010-2011 sezonuna ilişkin kendilerine yapmış olduğu başvuruyu bugün sonuçlandırması bekleniyor.

Fanatik'in UEFA kaynaklarından elde ettiği bilgiye göre CAS, Bordo Mavili Kulüp tarafından yapılan başvuruyu bugün son kez inceleyip dosyaya ilişkin nihai kararını açıklayacak. Davayla ilgili tüm gelişmeleri Fanatik.com.tr'den takip edebilirsiniz.

Süreç nasıl işledi?

Trabzonspor Kulübü, 2010-2011 sezonuna ilişkin UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kuruluna, Fenerbahçe ve TFF hakkında şikayet başvurusunda bulunmuştu.

UEFA ve CAS tarafından şikenin tespit edildiği ancak TFF'nin bu konuya duyarsız kaldığı ve hiçbir yaptırımda bulunmadığı gerekçesiyle yapılan başvurunun ardından, UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, o dönemde yerel liglere müdahale yetkisi olmadığını vurgulayarak, Trabzonspor'a ret cevabı vermişti.

Bu kararın ardından UEFA Temyiz Kuruluna yaptığı başvurudan da olumlu sonuç alamayan bordo-mavili kulüp, konuyu CAS'a götürmüştü.

Fanatik

Moderatör tarafında düzenlendi:
725659.jpg

uefa ve cas 'ın tr liglerine müdahil olma yetkisi bulunmamaktadır.
Cas davasından fifaya gider haziran temmuz gibide fifa tr liglerine müdahil olur.

Aciklamanin ertelenebilecegini düşünüyorum.
En nihayetinde üç ihtimalden biri ortaya çıkacak:

1) CAS UEFA'yı haklı bulup TS kulübüne FIFA'ya gitmelerini söyleyecek.
2) CAS UEFA'yı haklı bulacak ama FIFA'yı karıştırmadan TFF'ye gerekeni yapın diyecek.
3) CAS UEFA'yı haksız bulacak, sizin yetkiniz var ve gerekeni yapın diyecek.

Aciklamanin ertelenebilecegini düşünüyorum.
En nihayetinde üç ihtimalden biri ortaya çıkacak:

1) CAS UEFA'yı haklı bulup TS kulübüne FIFA'ya gitmelerini söyleyecek.
2) CAS UEFA'yı haklı bulacak ama FIFA'yı karıştırmadan TFF'ye gerekeni yapın diyecek.
3) CAS UEFA'yı haksız bulacak, sizin yetkiniz var ve gerekeni yapın diyecek.
CAS yine ertelemis kararı. 31 Marta. İnşallah tarihe yeni bir 31 Mart vakası hadisesi eklenir.

CAS yine ertelemis kararı. 31 Marta. İnşallah tarihe yeni bir 31 Mart vakası hadisesi eklenir.
Pardon 31 Martta değil, 31 Marta kadar açıklayacağız demiş herhalde CAS. Eğer böyleyse CAS'ın kararı belli olmuş olup, biraz süre istenerek UEFA TFF arasında pazarlık dönüyor olabilir. İnşallah bu ihtimal geçerlidir ki bu durumda şikeciler cezalandırılacak demektir.

uefa ve cas 'ın tr liglerine müdahil olma yetkisi bulunmamaktadır.
Cas davasından fifaya gider haziran temmuz gibide fifa tr liglerine müdahil olur.
Emin olmadan sallamayalım. Lige müdahale eder, alınan kararı tanımazsan onlar da seni tanımaz. Mevzu şuki konunun UEFA komitesine taşınıp ispatlanması lazım.

~~~burada yazılanlar tamamen hayal ürünüdür~~~

Basaksehir fenerbahce ve besiktasin karar cikip aniden kume dusurulmesi sonucu gelecek bedava bir sampiyonluk beni harikulade derecede mutlu eder

emek sarfedilmeden elde edilen seylerden cok haz ederim

Umarım yanılırım ama hiçbir şey çıkacağını sanmıyorum. Hele hele hamsi kafalara güvenerek hiçbir şey ümit etmem. Son dönemlerde bize o kadar büyük yanlışlar yaptılar kendilerinden öyle nefret ettirdiler ki artık haklı çıkmalarını istiyor muyum ondan bile emin değilim. Benim için 2010-2011 şampiyonu yoktur. Varsa bile Bursa'dır.

Ne yalan söyleyeyim aziz az bile yapmış bunlara...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt