CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"


Kısmet Erkiner'den AçıklamalarSpor Hukuk Enstitüsü Başkanı ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) üyesi Kısmet Erkiner, Süper Lig’de bu sezon play-off sisteminin uygulanamayacağını açıkladı.Tartışılan play-off sisteminin 2011-2012 sezonunda uygulanabilmesinin imkansız olduğunu vurgulayan Erkiner, "Türkiye Futbol Federasyonu, yeni sezon için açıklamalarını daha önce yaptı. Lig, 5 Ağustos tarihinde resmi olarak başladı. Ligin sadece ertelendiği söylendi. Yani resmi olarak şu anda sezon başladı. Başlayan bir sezonda herhangi bir kural değişikliği yapılamaz. Bu nedenle de 2011-2012 sezonu play-off sistemi ile oynanamaz" dedi. Play-off sistemi gibi köklü değişikliklerin ligler başlamadan önce açıklanması ve gerekli hazırlıkların yapılması gerektiğini ifade eden Kısmet Erkiner, 2011-2012 sezonunun da aynı mevcut statüde oynanabileceğini kaydetti.https://www.galatasaray.org/kulup/haber/10902.php
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Normal olarak belirlenilen ilk fikstür çekimi tarihinde federasyonun statü değişikliğini UEFA'ya bildirmesi gerekiyordu bildiğim kadarıyla. Buna dayanarak sistemin bu sene uygulanamayacağını söylemiştim ama dün M. A. A. sanırım bu yıl kesinlikle uygulanacağı yönünde bir açıklama yapmış. Bu konuda onun dediği daha geçerlidir sanırım, olmayacak duaya amin demiş olabileceğini sanmıyorum.
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Yayıncı kuruluşa gerekli tepki gösterilmeli. Ne yani, sen dekoder satacaksın diye Türk futbolunun kökünü kazıyacak mıyız? Zaten berbat durumdayız. Şurdan bile nasıl olurda ben dekoder satarım diyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Bu Plaf-Off sistemi zaten başlı başına rezalet bir olay..
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Normal olarak belirlenilen ilk fikstür çekimi tarihinde federasyonun statü değişikliğini UEFA'ya bildirmesi gerekiyordu bildiğim kadarıyla. Buna dayanarak sistemin bu sene uygulanamayacağını söylemiştim ama dün M. A. A. sanırım bu yıl kesinlikle uygulanacağı yönünde bir açıklama yapmış. Bu konuda onun dediği daha geçerlidir sanırım, olmayacak duaya amin demiş olabileceğini sanmıyorum.
Aydınlar,mahkeme emin olmadan karar verebilir ama biz veremeyiz diyecek kadar Hukuk dan bir haber bir adam.Yine çıkar özür diler yarın.
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Lİgtv ne isterse o olur. Cas mas sallamaz aydınlar. Bir şekilde deler geçerler uluslarası kuralları da ama sonra ne olur allah kerim
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"x20yme.jpg
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Aydınlar,mahkeme emin olmadan karar verebilir ama biz veremeyiz diyecek kadar Hukuk dan bir haber bir adam.Yine çıkar özür diler yarın.Bunu Aydınlar çok güvenilir bir kişi olduğu için söylemiyorum zaten.Federasyon Başkanı rütbesinde olan bir adam, olmayacak bir olayın kesinlikle olacağını söylüyorsa bu rezilliktir. Aslında çok da şaşmamak lazım düşününce, rezillik deyince akla o geliyor son dönemde.
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"adamda heves bırakmadı bu hukukcular eger FM biliyorsa girsin editörden playoff lu ligini kursun oynasın hem feneri yönetir rahat rahat kafası agrımaz :)
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Maa bİr tokat daha .. İstİfa yapilacak en erdemlİ davraniŞ olur ..
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Bank asyaya yapsin Playoffu.Finirbahce düstügünde cikamaz yoksa süperlige
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Kısmet Erkiner : Bazı futbolcular sözleşmelerini 34 maç üzerinden yapar ve ekstra para isteyebilir veya oynamak istemeyebilir..Güzel bir bakış açısı, mantıken düşünürsek sistemin bu sene uygulanamaması gerek. Statü değişikliği bu kadar kolay bir olay olmamalı.
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Salak herif bir de kafasına göre çıkıp diyor ki bu sene kesin uygulayacağız.Nereye uyguluyorsun arkadaş?Sen kime sordun bunu uygularken kimden izin aldın kime danıştın?Futbolun 90%'ı seyircidir sen seyirciye bile danışmadan nasıl böyle bir karar alırsın?
 
Cevap: CAS Üyesi: "Play off bu sene uygulanamaz"Güzel bir bakış açısı, mantıken düşünürsek sistemin bu sene uygulanamaması gerek. Statü değişikliği bu kadar kolay bir olay olmamalı.Namık görüyoruz UEFA da FİFA da statü degiştiriyor önce bir açıklanır üstüne yorumlar yapılır eksik yönleri tartışılır sonra pilot tunuvalarda uygulanır iyi yönleri kötü yönleri görülür bu resmen oldu bittiye getirmek menfaat sağlamak amaçlı bagırıyor ben menfaat için uydurulmuş bir sistemim diye.
 
Üst Alt