Ceferin: "UEFA organizasyonlarının Galatasaray gibi takımlara ihtiyacı var" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ceferin: "UEFA organizasyonlarının Galatasaray gibi takımlara ihtiyacı var"

Oyle ama, daha taze eledi bizi Rangers. Atalanta ile suan 10 mac yapsak belki 1 beraberlik aliriz bilemedin 2.
Doğru,

İşte benim de iç geçirdiğim nokta bu. Eskiden olsa bu takımlarla değil de daha farklı takımlarla anılıyor olurduk. Ha bu takımlara kötü mü dedim? Hayır elbette. Kötü takımlar mı? Değiller... Fakat adın Galatasaray olunca insan iç geçiriyor işte... Böyle gözlerinin önünde manu rm galibiyetleri geçiyor falan.

alakası yok. sen bir kere türk liginde oynadığın için asla bir real, manu, bayern olamazsın. onlarla bir anılamazsın. yerel lig rekabetin buna uygun değil çünkü.

ajax, psv, rangers, celtic, steau, zagreb, kızılyıldız vs vs bunlar avrupanın baş altı takımları. bu tip takımlar belirli periyotlarda yakaladığı jenerasyonlarla real, barça, manu gibi devlere başkaldırı yapan, ciddi taraftarı olan, avrupa kültürü ve avrupa başarısına sahip kült takımlar.

bir çoğu yıllardır istenen seviyeye bir daha ulaşamasa da, mesela yugoslavya parçalanmadan önce, 90'ların başı diyelim, kızılyıldızın bir kadrosu vardı altın jenerasyon, peh peh. keza zagreb'in de öyle. bunlar çin'den afrika'ya kadar tanınan takımlar. bunlarlan anılıyor olmak bir kere seni kendi liginde tekil kılıyor otomatikman, ayrıca dünya futbol literatüründe de kalıcı bir yerin olduğunun bir göstergesi oluyor.

dünya çapında futbol depremi olmuş, herkes uefa başkanının alacağı reaksiyona odaklı, sen bu reaksiyonun açıklamasında kendine yer buluyorsun. mesela orada fenerbahçey'e falan ihtiyaç var dese ne kadar komik olurdu değil mi, ama senin en büyük rakibin o içeride :d
Cevabımı yazdım yukarıya bu takımları küçümsemiyorum kendimizi kötü yerde görüyorum:) dediklerine de katılıyorum.

Doğru,

İşte benim de iç geçirdiğim nokta bu. Eskiden olsa bu takımlarla değil de daha farklı takımlarla anılıyor olurduk. Ha bu takımlara kötü mü dedim? Hayır elbette. Kötü takımlar mı? Değiller... Fakat adın Galatasaray olunca insan iç geçiriyor işte... Böyle gözlerinin önünde manu rm galibiyetleri geçiyor falan.

Maalesef, uzucu tabi. Ama bizde cok hataliyiz. Kotu yonetildik, yatirimlari hatali yaptik, basarilarimizi iyi pazarlayamadik. Yapacak birsey yok, ulken kadar degerlisin zaten. Genel bir problem bu yani.

O zaman adam olun bizim TFF'ye ihtarı çekin ligi boka çevirdiler. Yok 1959 öncesi şampiyonluk yok bilmem ne bak çeker gideriz Avrupa Süper Ligine ayağınızı denk alın. Ne bu ya resmen süper lig değil dingonun ahırı adam baktı şampiyon olamıyacağım ben hopp dört maç oynayıp şampiyon olduğum sezonlar sayılsın maç oynamadan ben şampiyon olayım herkese harcama limiti olsun bana olmasın yabancı kuralı diye tehdit edilelim yerliler çoğalınca yabancı sınırı artsın.

Üst Alt