Cem Garipoğlu, İstanbul Bahçelievler'de Teslim Oldu! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cem Garipoğlu, İstanbul Bahçelievler'de Teslim Oldu!

Cevap: Münevver Karabulut'un babası, Garipoğlu ailesinden 3 Milyon € istedi.

Arkadaşlar bu konu GSCimbom Forumunda bile konusu açılıp tartışılıyorsa ben bu nasıl bi olaydır derim ve altında magazinlik ararım.Neredeyse 1 sene olucak ayıptır be bir adam bulunup çezasını çekmeye başlamadı ama maşallah olay ordan oraya atlanır şekilde medyada yerini buluyor.Helallik denilen olay yaşadığımız bu dünyanın kurallarında vardır.Ama benim anlamadığım bu değil.Nasıl olurda bu psikopat kılıklı kişi hala yakalanamadı ve olay kapanmadı.Ben bu olayın arkasında çok farklı bir rant olduğunu ciddi ciddi düşünmeye başladım.

Olaya çok sade bi şekilde bakarsak kıza çok yazık oldu,yeter artık katil yakalansın...

Adamın kızı gitmiş, ne şovundan bahsediyordunuz. :mad:

O veleti koruyan babasına sallayacağınıza, kızın babasına sallamışsınız.

Kızınız olduğunu ve bir veletin psikopatlığıyla öldürüldüğünü düşünün. PAra tabii ki karşılık değil, ama acıları unutturduğu da bir gerçek. Buna göre 3 MEU az bile.

Tabi ki sallanır,niye sallanmasın ki?

Abdullah Abi,Allah korusun biri senin biricik kızını öldürüyor ve 3 milyon euro karşılığında hakkımı helal ederim diyorsun.Bir nevi kızım boşa ölmedi dermiş gibi.Sen kızını öldüren bir adama para karşılığında hakkını helal edermiydin,bu kadar basit olmamalı.İnsanlar buna tepki gösteriyorlar.Bu şekilde cinayet meşru bir duruma kavuşmuş oluyor,yanlış...

Yazdıklarınız doğrudur , baba haklıdır falan karışamam.

fakat şu kısmıda görmezden gelmeyiniz ;

''Bu 3 milyon euroyu da kendim için istemedim, yanlış anlaşılmasın" diyen Karabulut, "Bu parayla kızım adına vakıf kurmayı ya da hayır yapmayı düşündüm.

Yazdıklarınız doğrudur , baba haklıdır falan karışamam.

fakat şu kısmıda görmezden gelmeyiniz ;

''Bu 3 milyon euroyu da kendim için istemedim, yanlış anlaşılmasın" diyen Karabulut, "Bu parayla kızım adına vakıf kurmayı ya da hayır yapmayı düşündüm.

Sevgili Müberra bu söylediği zaten buna benzer bütün cinayetlerde vardır ama hiç biri medyatik olmamıştır.Bu yüzden yorumumda da belirttim helallik vardır ama hiçbiri medyatik olmamıştır.Bu konu başladığı günden beri medyatik bi şekilde ilerlemektedir ve kimsenin katil bulunsun dediği yok veya bulunması için bi seferberlik.Göstemelik kırmızı bülten falan filan bu işin ucunda başka bi olay var hadi hayırlısı...

Al birini vur ötekine 2 ailede birbirinden bozuk bende böyle bir teklif bekliyordum şov yapıyor her kanalda.Ayrıca o Garipoğlu ailesininde ................(gerekli sözler söylenmiştir.)

Mustafa admin , benim anlatmak veya demek istediğim o değil. Benim forum içerisinde bu konuyla veya buna benzer konularla alakam olmaz zaten. sedece o amaçla istenildiği yönünde olduğu için alıntı yaptım orasını. doğrudur yanlıştır orasını bilemem. yapılan yorumları sallayarak değilde açılan konunun mantığına uygun yorumlar yapılırsa daha uygun olur düşüncesiylediydi. Kendisine istiyormuş gibi yorumlar. o yönde gibi okuduğumuzda. Umarım anlatabildim. :)

Vakıf kurulur elbet,bu vakfı kurması için illaki büyük miktarda para sahibi olmasına da gerek yok.Zaten insanlar bu konu hakkında çok duyarlı ve gereken yardım yapılırdı.

Ancak iş çocuğun 1 numaralı katil zanlısının ailesinden 3 milyon euro istemeye gelince sanki 'sen benim çocuğumu öldürdün,bari ortaya 3-5 bişey at' demeye getirilen töre ürünü bir zihniyet ortaya çıkıyor.Dersin ki insanlara:"Bu tarz cinayetler olmasın,gelin kızlarımıza sahip çıkacak cinayete kurban gidecek kızları koruyacak bir vakıf kuralım." dediğinde insanlar yardımcı olacaktır elbet.Ama bu çok yanlış...

Mazlum ailesini paragöz yerine koyarak iyi birşey yapmadınız.

Adamın çocuğu katledilmiş, tüm düzeni dengesi bozulmuş. Normal koşullarda katilin yakalanıp paşa paşa cezaevinde çürümesi dışında hiçbir beklentisi olmayacak ama car car katil zanlısı veledin ailesinin sözleri ile o kanal senin bu kanal benim muhatap ediliyor. Tek çözüm şansı konuyu sıcak tutmak olan adam da bunu yerine getiriyor.

Bu ailenin kayıp ve acılarını böylesi bir vakıf kurarak azaltmaya çalışmasında ne mahsur var? Para miktarı ne olursa olsun, yaşadıkları acıları karşılamayacağı da bir gerçek iken. Bu paranın bir kısmını hayata tutulmak için kendisine de kullanabilir bunda da bir sorun yok.

Ama algıda şöyle bir farklılık yapıyorsunuz. 3MEU alacak ve hakkını helal edecek diyorsunuz.

Hayır bu olay hakkını helal etmek değildir. Hatta bir çocuğum olsa al onu da 3MEU ya öldür yada toptan 5 'e anlaşalım demek de değildir. Sadece ilave manevi tazminat talebinden vazgeçmektir. Katil yine hapis cezasını çekecektir, çekmelidir.

Belki de kız babası olduğum için çok hassasımdır bilmiyorum ama dışarıdan gazel okumanın bu derece kolay olmasına bozuldum biraz. İdare edin.

Bir baba ve o babanın kızı.Bana hiçte garip gelmedi, bilmem anlatabildim mi:)

Kıza üzüldüm gerçekten ama bu adam hangi kanalı açsam orda yeter yani artık .

Kızını kaybetmişin her kanalda neden konuşuyorsun ki ?

Yazık ya gerçekten .

Bu olayın suyunu çıkardılar ya.Bize ne arkadaş bütün özel hayatlarını öğrendik.

en başta hata kızda kaşarlık yapmış hiç mi tanıyamadın adamı psikopatmış işte kim vurduya gitti babası da her gün bi kanala çıkıyo şovdan başka bişi değil ama oğlanın arka sağlammış harbi

Ayıp yahu. Böyle deli saçması düşünenler var mı .

Yatırmışlar hesabına parayı, Cem yakalanana kadar almayacakmış. :rolleyes:

Türk medyası bu durumdan çok iyi istifade etti yazık.... Ruh sağlığı bozulmuş adamı insanlara malzeme edip bunun üstünden reyting ve para kazanan medyaya sesleniyorum YAZIKLAR OLSUN..

Valla Abdullah abi kimse yanlış anlamasın ama benim kızım öldürülse her gün başka bir kanala çıkıp konuşmam.

Gayet haklı bir durumdayken 5-10 kişiden de olsa küfür yiyor. Bu acısını basınla paylaşmak yerine gitsin polisle paylaşşın yada evinde otursun. Böyle her gün tv'ye çıkınca Cem vicdan azabı çekip gelmeyecek, iş yine polise bakıyor.

Adamın tımarhanelik olmasına 1 hafta kalmıs, dün gördüklerimden sonra o adam kendini kolay kolay toparlayamaz..

Valla Abdullah abi kimse yanlış anlamasın ama benim kızım öldürülse her gün başka bir kanala çıkıp konuşmam.

Gayet haklı bir durumdayken 5-10 kişiden de olsa küfür yiyor. Bu acısını basınla paylaşmak yerine gitsin polisle paylaşşın yada evinde otursun. Böyle her gün tv'ye çıkınca Cem vicdan azabı çekip gelmeyecek, iş yine polise bakıyor.

Doğru haklısında ama Türk medyası bu sefer babayı karalama kampanyasına başlardı alttan alttan.. Bu tv ye çıkma olayıda psikolojik çıkıyorsun tv ye bir anda bütün ilgi sana dönüyor kendini başka bir evrende hissediyorsun bir anda işte kendini tv dünyasından soyutlayamıyorsun çünkü o ilgiyi arıyorsun.. Bence babanın suçu varsa medyanında bir o kadar suçu var..

Üst Alt