Cem Sultan'ı harcamayın! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cem Sultan'ı harcamayın!

Cem Sultan..

Galatasaray altyapısının gol makinesi. Bu sezon A2 takımında attığı 12 golle en golcü oyuncular arasında yer alan 1992 doğumlu forvet oyuncusu. Devre arasında anlamsız bir biçimde Antalya kampına çağrılmayan Cem'in sözleşmesi hala uzatılmadı. 31 Mayıs 2011 tarihinde sözleşmesi sona erecek olan genç oyuncunun talipleri hem Süper Lig'de hemde Bank Asya'da çok. Cem'in ülkemizde forma giymesi için onu alacak olan herhangi bir takım 650 bin lira yetiştirme bedeli ile Cem'i kadrosuna katabilir. Cem'in bir başka talibi de Fenerbahçe olduğu söyleniyor.

Gerek Galatasaray'da gerekse milli takımda bir çok kademede forma giyen ve forma giydiği her takımda takımın en golcü ismi olan yetenekli forvet oyuncusu geçtiğimiz hafta Bursaspor karşısında takımın en önemli isimlerinden birisiydi. Madem dışarıdan yetenekli yerli oyuncuları alamıyoruz, bari elimizdekileri tutalım. Bir kaç yıl sonra kafamızı duvarlara vurmamak için bugün Cem Sultan'ı harcamayın. Şu çocukla bir an evvel 5 yıllık mukavele imzalayın. Yoksa en fazla iki-üç sezon içerisinde canımız çok yanacak.

fcn

Cevap: Cem Sultan'ı harcamayın!

Cem Sultan 'ı izledim ama Cafercan Aksu gibi altyapıda namı var ama denemeden de çocuğu yollamayın.

Zaten ben anlamıyorum biz oynatmadan bu oyuncular nasıl bikerede çıkıp A takımda oynayacak...en zor dönemimizde bile 1 forvetimiz olmadığı dönemde bile ne Anıl ne Cem şans bulamadı,Peki bu sezon oynatmayacaksan nezaman oynatacaksın bu Anılı,Cemi,Berkini,Cumhuru anlayamıyorum ....

Cem Sultan - Emre Çolak - Cumhur Yılmaztürk - Berkin Kamil - Semih Kaya - Serdar Eylik - Emirhan

Galatasaray uzun yıllar sonra ilk defa bu kadar kaliteli alt yapı yakaladı ve bunu bir güzel harcadı .

Sorarım burdan SAYIN Sportif Direktör , Ne iş yaparsınızı siz ?? Göstermelik süs diye orda durmakla olmaz bu işler.

Ayrıca Tugayın alt yapının başına gelmesiyle ne kadar sevinmiştim ama şuanki resim hiçde iyi olmamış Tugay da gözümden düştü...

yok canım ne gerek var kendi evlatlarımıza deger vermek forma vermek biz gidelim mustafa sarp gokhan barış kenarda otursun bedava para alsın ruhsuz ruhsuz top oynasınlar ne gerek var sonra bikaç sene sonra biz bunları 5 milyon verip almaya calişiriz nasılsa bu adnan sezgin oldugu sürece

cem sultan berkin kamil arslan ve cumhur yılmaztürk eğer a takımında değilde anıl dilaver ve emre çolak a taımdaysa bu aralarındaki kalite farkındandır.hagi olsun tugay olsun yıllarca futbol oynamış futbolun içinde yıllarını vermiş insanlar eğer anıl ve emreyi almışlarsa onlarda potansiyel gördüklernden.ayrıca hadi hagi tugay anlamıyor diyelim raşit çetinerdemi anlamıyor bakın anıl ve emre ümit milli takımında devamlı,ayrıca anıl dilaver a takıma çkmadan önce ümit milli takımda oynamaya başladı,ama cem sultan berkin ve cumhur yok ümit milli takımında.bazı arkadaşlar çok genç futbolun ve futbolcunun farklı yönler,ne bakıyorlar.futbolcunun artık sadce iki buçuk top tekniği olmasıyla olmuyor,futbol zekası devamlılı disiplin fizik kondisyon ve yeteneğin birleşmesi şart.ben bu doneleri değerlendirdiğimde a takıma çıkmayı anıl dilaverin hatta çoktan hakettiğini düsünüyorum.cem sultan berk,n ve cumhurunyeteneksiz olduklarını asla söyleyemem ama seviyeleri asla a takım düzeyinde değil. bu sayılan oyuncular yıllardır maçlarını takip ederim paf döneminden bu yana ,anıl dilavere bravo valla pas almadan goller asıstler yaptı yıllarca,takımda belliki onu çekemeyenler var, herkes cemsultana berkine oynarken cem sultanı boş beleş kariı karşıya ayağına çarpıpı giren boş kaleye goller atarken anıl dilaver son derece klas zor şık golleri hep kendi hazırlayıp attı.iddaa ediyorum anıl iyi bir orta saha ile galatasaray a takımıyla stsl gol kralı rahat olur.kısacası cem sultanı abartmayın şuan ümit millide bile oynayamıyorken gs yönetiminin ona sunduğu şartları kabul etmeyerek bence çok yanlış bir iş yapıyorve bazı arkadaşlarda bu platformdan yok arenaya pankart yaptırcaz felan bu ne ya.adam zaten koyu fenerbahçeli cemden bahsediyorum,a takımda daha doğru dürüst antremanlara dahi katılmamışssın ne vermişsinde ne istiyorsun.anıl gibi adam gibi galatasaraylı doğru düzgün oyuncuları yorumlayalım lütfen.anıl dilavere stsl den ınanılmaz teklifler gelmesine ragmen çocuk 3 kuruş paraya 5 yıllık imza attı devre arasında,bir kişi kalkıpta helal olsun demedi anıl a,çocuk 10 katı parayı kabul etmedi galatasaraydan gitmemek için.

unutmayalım bu takımda zamanında arda bülent korkmaz emre belozoğlu aydın anıl dilaver tüm altyapıdan çıkıp atakıma imza atanlar ya boş mukavele yada 3 kuruşa imza attı sen kimsin 500 mılyarmı versinler sana senelik:)

söylediklerinde haklı olabilirsin ama ...cem sultan koyu fenerli falan değil tabi onun la birebir konuşmadıysan !cem sultanı galatasaraylı diye bilyorum ,fenerli olan berk neziroğulları !o da küçükken fenerliymiş zaten !cem sultan zor şartlarda büyümüş .....cem sultan :''İki kardeşiz. Benden 7 yaş büyük bir ağabeyim var. Küçük yaşta menenjit geçirdiği için fiziksel engelli. Bir amacım da futbolda iyi yerlere gelerek onun tedavisini yaptırabilmek. ''yani cemin durumu pek iyi değil...cem sultan ''Öyle bir zorluk olmadı. Ama başlangıçta Florya'ya ilk gittiğimde benim üzerimde annemin aldığı bir tişört vardı. Herkes takımın eşofmanlarını giyerken bu durumda olmaktan dolayı üzüntü yaşıyordum. Ben de onlar gibi giyinmek istiyordum. Babamsa "Oğlum sabret, kendini gösterdiğin zaman sana da bu eşofmanlardan verecekler" diyordu. O dönemde durumumuz çok iyi değildi ve o eşofmanları alacak paramız yoktu. Sonuçta iki ay sonra hocalarım beni çağırdı ve "Al oğlum, bu malzemeler senin" diyerek o çok özendiğim eşofman takımlarını verdi. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Evimize yakın olduğu için babam beni Fenerbahçe kulübüne götürmek istedi. Galatasaray'ı tutuyordum ama bir kulüpte futbol oynamak istediğim için babama "Tamam" dedim.

bunları biliyorum fenerbahçeli olduğuda önemli değil,sonuçta profesyonel oyuncular olabilir.ama şunu net söyleyeyim şerefim ve kitabımın üstüne yemin ederimki cem sultan fenerbahçeli değil koyu fenerbahçelidir net kesin.diğer dediiklerine katılıyorum yalnız unutmamak lazımki oyuncuların durumları genelde orta seviye ve altında berk nezıroğulları ve caner öztelı ayrı tutarsak çoğu birbirine yakın.cemde efendı bır çoceğa benzıyor ama sanırım cem sultanın duyumlarıma göre babası imza attırmıormuş galatasaraya belki çocuk öz iradesiyle ,mza atacak bıraksalar yakasını etrafındaki akıl hocaları..

galatasarayın bir duruşu bir kültürü vardır 100 yıllık,kimse ama kimse için ayrıcalık yapılmamalı önce senin ismini piyasaya duyuran bu cem sultan olsun anıl dilaver olsun kim olursa olsun bu isimleri galatasaray sayesinde tanıyoruz.8-9 yıl senini futbol eğitimin için milyarlar harcayan kulübüne böyle bir yanlış yapma hakkın yok.demekki cem kendine güvenmiyor a takıma çıkmak için.eğer güvenseydi ne teklif ediyorlarsa kabul eder bir süre sabreder oda kendini gösterdğinde çağırır yöneticiler derki koçum biz seninle 3 yıllık aylık 4 mılyar maaştan anlaşma yaptık ama sen çok aşama kaydettinartık atakım oyuncususun gel şu mukaveleni iyileştirelim sana yıllık şu kadar garanti para maç başı şu kadar primlerdende yararlanacaksın,daha sonra dahami yi oldu 6 ay geçse dahi yine çağırırlar bir bakmışsım milyon dolar teklif etmişler.futbolculuk böyle başlar basmak basamak .

Eğer fenerli olduğu doğruysa 2. Emre belözoğlu travması yaşanmadan gitsin .

Zaten Fenere gitse futbol hayatı biter . Orda sadece Brezilyalılar top oynar

,,,

Cem Sultan..

Galatasaray altyapısının gol makinesi. Bu sezon A2 takımında attığı 12 golle en golcü oyuncular arasında yer alan 1992 doğumlu forvet oyuncusu. Devre arasında anlamsız bir biçimde Antalya kampına çağrılmayan Cem'in sözleşmesi hala uzatılmadı. 31 Mayıs 2011 tarihinde sözleşmesi sona erecek olan genç oyuncunun talipleri hem Süper Lig'de hemde Bank Asya'da çok. Cem'in ülkemizde forma giymesi için onu alacak olan herhangi bir takım 650 bin lira yetiştirme bedeli ile Cem'i kadrosuna katabilir. Cem'in bir başka talibi de Fenerbahçe olduğu söyleniyor.

Gerek Galatasaray'da gerekse milli takımda bir çok kademede forma giyen ve forma giydiği her takımda takımın en golcü ismi olan yetenekli forvet oyuncusu geçtiğimiz hafta Bursaspor karşısında takımın en önemli isimlerinden birisiydi. Madem dışarıdan yetenekli yerli oyuncuları alamıyoruz, bari elimizdekileri tutalım. Bir kaç yıl sonra kafamızı duvarlara vurmamak için bugün Cem Sultan'ı harcamayın. Şu çocukla bir an evvel 5 yıllık mukavele imzalayın. Yoksa en fazla iki-üç sezon içerisinde canımız çok yanacak.

fcn

Bu haberdeki Antalya kampına götürülmedi bölümüne takmış durumdayım, yazılanlardan sanki A2 takımı ile birlikte Antalya kampına götürülmedi gibi bir anlam içeriyor, oysa durum hiç de öyle değil oyuncu A2 takımı ile birlikte Antalya da kampta idi, götürülmediği yer ise A takımının Antalya kampıydı, olayı bu şekilde dramatize etmenin bir anlamı yok, zira oyuncu çok değerli ve elden çıkartılması yada kaçırılması başlı başına bir olay olacakken kamp geyikleri ile ortalığı tozutmanın anlamı yok...

Olay Cemin çok para istemesi değil bence. Ki böyle bişey olsaydı Arda çokdan bu işe el atardı ve Cem'e nasihatını verirdi bu konuda şüphem yok.

Bence bu bir Sportif Direktörlüğün sporla ve sporcudan ne kadar anladığını , ikna gücünün ne kadar iyi olduğunu gösterir.

Sonuç olarak bu olayın 1. numaralı ve baş suçlusu Adnan Sezgindir. 18 - 19 yaşındaki çocuğa söz geçiremeyen adamdan bişey beklenmez.

galatasarayın bir duruşu bir kültürü vardır 100 yıllık,kimse ama kimse için ayrıcalık yapılmamalı önce senin ismini piyasaya duyuran bu cem sultan olsun anıl dilaver olsun kim olursa olsun bu isimleri galatasaray sayesinde tanıyoruz.8-9 yıl senini futbol eğitimin için milyarlar harcayan kulübüne böyle bir yanlış yapma hakkın yok.demekki cem kendine güvenmiyor a takıma çıkmak için.eğer güvenseydi ne teklif ediyorlarsa kabul eder bir süre sabreder oda kendini gösterdğinde çağırır yöneticiler derki koçum biz seninle 3 yıllık aylık 4 mılyar maaştan anlaşma yaptık ama sen çok aşama kaydettinartık atakım oyuncususun gel şu mukaveleni iyileştirelim sana yıllık şu kadar garanti para maç başı şu kadar primlerdende yararlanacaksın,daha sonra dahami yi oldu 6 ay geçse dahi yine çağırırlar bir bakmışsım milyon dolar teklif etmişler.futbolculuk böyle başlar basmak basamak .

Bu çocuk boş sözleşmeyi imzalasa, takıma katıldığı yıl düzelemeyecek derecede ağır bir sakatlık geçirse sonra da futbol hayatı bitse kim ne verir bu adama.

Bu çocuklar, çocuk yaştan itibaren bu işi yapabilmek için eğitim alıyorlar ve bunun sonucunda 20 yaşına geldiklerin bu iş dışında yapabilecekleri herhangi bir meslekleri kalmıyor ellerinde, başlarına kötü bir olay geldiğinde kendilerini garantiye almalarının yapacakları ilk sözleşme ile temin edilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Kaldı ki çocuğun sözleşme yapmak için bizden ne talep ettiğini de bilmiyoruz, muhtemelen bizimkiler boş sözleşmeye imza at biz gerekeni yaparız gibi saçma bir teklif vardır, çocuğun talebi mantıklı değilse elbette kabul edilmemeli ama bunu bilmeden yorum yapmak da doğru değil bence...

Bu çocuk boş sözleşmeyi imzalasa, takıma katıldığı yıl düzelemeyecek derecede ağır bir sakatlık geçirse sonra da futbol hayatı bitse kim ne verir bu adama.

Bu çocuklar, çocuk yaştan itibaren bu işi yapabilmek için eğitim alıyorlar ve bunun sonucunda 20 yaşına geldiklerin bu iş dışında yapabilecekleri herhangi bir meslekleri kalmıyor ellerinde, başlarına kötü bir olay geldiğinde kendilerini garantiye almalarının yapacakları ilk sözleşme ile temin edilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Kaldı ki çocuğun sözleşme yapmak için bizden ne talep ettiğini de bilmiyoruz, muhtemelen bizimkiler boş sözleşmeye imza at biz gerekeni yaparız gibi saçma bir teklif vardır, çocuğun talebi mantıklı değilse elbette kabul edilmemeli ama bunu bilmeden yorum yapmak da doğru değil bence...

güzel yorumlamışsın ve dediklerinede sonuna kadar katılıyorum aslında,bende bir taraftan senin baktığın açıdan olayı değerlendirmiyorda değilim ama cem sultanın bilal özhan emre yüksektepeden bir farkı yok yönetimin gözünde kii bundada haklılar.eşit bir mesafeden bakıyorlar oyunculara.bende yıllarca futbol oynadım bu futbol piyasası bir borsa gibidir ne yaparsan değerine o ölçüde yansır,mesela anıl dilaveri ele alalım 1 yıl öncesinde transfermarkt değeri 50000euroydu,hollanda kampına gitti 100000euroya yükseldi a takımla antremanlara çıktı düzenli konya maçında 11 oynadı ve çok iyiydi,sonra düzenli kadro yapmaya başladı değeri son olarak 300000 euroya çıktı yaz kampında tahmini olarak 600000 euro olacak.şimdi bu paralelde cemsultana kalkıpta anıl dilavere verilen şartlar yada daha fazlası teklif edilirse anıl a yanlış yapılmış olur.evet altyapının değişik kademelerinde goller atmış bir oyuncu olabilir ama baz alınan a takım seviyesinde yapıklarıdır mukavele yapılırken.bazıları şansmı verildiki birşeyler yapsın diyebilir ama a takım hocaları ve tüm kurmayları hepimizden daha çok futbolla yğrulmuş ve bilen insanlar,eğer cem sultanın anıl dilaver den daha yararlı olacağını düşünselerdi atakımda zaten anıl ın yerine cem i alırlardı kadroya

Zaten seneye Serdar Eylik'in kesin döneceği konuşuluo bu durumda Cem gözden çıkarılmıştır.

Üst Alt