Cenk Ergün: "Aramızdaki havayı perçinlemek istiyoruz"


dea6e674996a4c98a397dce01e40d821.jpeg

Galatasaray’da düzenlenen tekne turu organizasyonunda Galatasaray Sportif AŞ Futbol Direktörü Cenk Ergün, Galatasaray Televizyonu’ndan Deniz Gülen’in sorularını yanıtladı.


Cenk Ergün, “Takımda bir değişim süreci içindeyiz. Aramızda çok sayıda yeni arkadaşımız var. Birçoğu evli ve çocuklu... Oyuncularımıza kamplar dışında ailecek de bir araya gelebilecekleri bir ortam hazırlamak istedik. Çok kısa sürede 3 maç aradan çıkmış olacak. Arkasından milli takım arası gelecek. Maçımız da Cuma günü olduğu için bir tekne turu organizasyonu düzenlemek istedik. Takımca bir araya geldik. Aramızdaki havayı perçinlemek için bu tarz organizasyonlara devam edeceğiz. Şu anda çok ciddi bir takımdaşlık bulunuyor. Yabancı arkadaşlarımızın da aileleri yeni geldi. Hepsinin de değişik yaşlarda çocukları var. Burada hepimiz onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu, futbolcu arkadaşlarımıza saha ve saha dışında da güvence verecektir” dedi.

Cenk Ergün Cuma günü oynanacak olan Demir Grup Sivasspor maçının önemine de vurgu yaparken, “Umarım taraftarımız bizi yalnız bırakmayacak. Biz de özlenen, istenen performansı sağlamak istiyoruz. Her maç çok zor. Amacımız Cuma günü de galip gelerek milli maç arasına 3’te 3 ile girmek” ifadelerini kullandı.

galatasaray.org
 
Çok beğendim bugün uygulanan turu, tekne konseptiyle hem yeni gelenler şehrin güzelliğini görüp, çoluk çocuk daha da kaynaşma fırsatı buldu. Mangal partisinden daha etkili, tekne içerisinde. Sembolik olarak keza öyle, istikamet şampiyonluk..
 
Takımın saha içindeki ve saha dışındaki eksikleri ve yapılması gerekenler çok iyi belirlenmiş.Cenk Ergün ve Tudor birlikteliği gelecek için ümit vadediyor.
 
Üst Alt