Cenk Ergün: "Balotelli'den başka alternatifimiz yok" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cenk Ergün: "Balotelli'den başka alternatifimiz yok"

İmza parası diye neden dünyaları veriyorlar. Nice'de 3.7 alıyor, Fransa da yüzde 40 vergi. 2.22 eder net. Ne menajere ne de kendisine 3.5 vermeye gerek yok, o kadar para almıyor zaten.İmza parasına hiç gerek yok. O kadar para harcanacaksa gelmesin

Dembeleyi alsaydiniz simdi kac milyona bu adami satariz hesabi yapardiniz böyle sacma hesaplar pesinde olmazdiniz

3 milyon menajerlik ücreti az değil mi?

parası neyse verip koynuna da rihanna yı sokaymışız,olmamış

Yazan rakamlar Balotelli için makul, ben komisyonu 5 milyon düşünmüştüm, Balotelli'nin kim olduğu belli ve menajeri Mino Raiola, bu sadece Pogba'nın transferinden cebine 50m euro komisyon alan mafya menajer, Mkhitaryan'ın transferinde de Dortmund başkanının kafasına sandalye fırlatıp tehdit eden adam. Google'da Mino Raiola diye aç oku biraz renkli bir kişilik.

Access Denied
Backlash grows over 'immoral' fees after claim Paul Pogba's agent made PS41m from transfer

Menajerlere herkes para veriyor. Bazen kendi oyuncusu için cebine para koyuyorsun, bazen başka oyuncuların transferinde broker/aracı olması için. Manchester United'ın transferlerinde birkaç senedir yine bu Raiola gibi başka bi büyük menajer Jorge Mendez brokerlık yapıyor, bedava yapmıyor tabi. Bugün de izlersin belki, Man City-West Brom maçında yine Mendez stadda özel konuk, bazı transferlerde aracı olmasını istiyorlar. Ne komisyonlar dönüyor..

Birçok transferde okursunuz gazetelerde menajer çıkar "Ben x futbolcuyu Türkiye'ye getiririm" der. Bilin ki orda ekstra komisyondan bahsediyordur. Sen gidip atıyorum Kruse gibi adamı istiyorsun, normalde atıyorum 300-500bin komisyon alacaksa menajeri "Türkiye'ye gelmek istemiyor, Almanya'yı tercih ediyor, ama ben isterseniz Türkiye'ye getiririm" deyip ekstra atıyorum yine 1 milyon-1.5 milyon para istiyor, ekstra para vermezsen herif gidiyor o kulübe imza atıyor. Türkiye'ye bazı transferlerde bu tip zorluklar var. Ben bu işi yapan bazı tanıdıklarım olduğundan ve bazılarıyla da iş yaptığımdan biraz bazı şeyleri duyuyorum, ki benim bilmediğim duymadığım neler dönüyordur.

İnternette bunlar iş bilmiyor diye ahkam kesip Balotelli'yi istemek kolay, bu işi daha iyi bildiğinizi düşünüyorsanız gidip kendiniz halledin transferi. Emin olun Galatasaray kulübü hakkınızı verecektir. Ünal Aysal da 3-4 sene evvel Raiola'yla transfer görüştüğünde o dönem transfer gerçekleşmedi. Şimdi Balotelli için Türkiye olabilir ama onun da bedeli var işte.

Avrupa'da birçok kulüp Balotelli veya böyle masraflı oyuncuları olmadan daha makul fiyatlarda oyuncularla da gayet başarılı olabiliyor. Galatasaray'ın bu ekonomik durumda bu oyuncuların peşinden giderek yapmaya çalıştığı ayranı yok içmeye faytonla gider sıçmaya misali bence.

Son düzenleme:
BALONtelli haber gibi imza parasını seveyim bende hergün imza atıyom kimse para neyin vermiyor ühühühü
daha iyi golcüler vede daha ucuz olanını bulalım dengeler bozulur alim allah Sabri falan darılır oynamaz falan

Hepsi yıllık 4 kağıt istemiş.
Kim verecek bu parayı taraftar yok başarı yok stadlar boş.
Başakşehir acaba 4 milyon euro verdimi yada Vagner Love kaça oynuyor ?

P9

Haberin doğru olup olmadığını bilmiyorum ama maaşlar böyle oyuncularda aşağı yukarı böyle olur. Üstelik burda sayılan oyuncuların hiç biri öyle büyük başarılar kazanmış oyuncular değiller ama işte bir isim, piyasa yapmışlar. Üstüne tabi birde Türkiyeye getirebilme bonusu ekleniyor herzaman. Ribery mesela bize ilk geldiğinde tanınmıyordu, bildiğim kadarıyla fazla para almıyordu ama şimdi getirmeye çalış, sakatlıktan kurtulamıyor olmasına rağmen kamyon dolusu para ister

Son düzenleme:
Balotelli'den başka milyon alternatifin var ulan. Haber doğru değildir eminim de Balotelli'si olmayıp da gayet hatta daha başarılı olan tonla kulüp var, üstelik başarılı kulüpler balotelli'yi istemiyor arıza çıkmasın diye. Türkiye kafası işte, ismi büyük adam olsun çamurdan olsun.

Son düzenleme:
Transfer sezonunda ekibimiz ile ilgili her transfer haberinde, ilgili konulara ivedilikle yav he he gifleri bırakmaya ozen gosterelim.

Üst Alt