Cenk Ergün: "Fransa ligi tercih noktamız olacak" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cenk Ergün: "Fransa ligi tercih noktamız olacak"

133052_cenk-ergun-galatasaray-footbal-director_1p8a4hydw2o511sxd0x5oak14r.jpg

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, Fransız L'Équipe magazin dergisine özel bir röportaj verdi.

Fransa Ligi’ni yakından takip ettiklerini belirten Ergün, "Sadece Ligue 1 de değil, Ligue 2’yi de izliyoruz. İki gözlemcimiz bu iki ligi dikkatli bir şekilde inceliyor. Sizin eğitim sisteminiz mükemmel. Ayrıca Fransa Avrupa mantalitesine uygun futbolcular yetiştiriyor. Tercih noktamız olacak bundan sonraki süreçte de. Giannelli Imbula, Ferland Mendy, Jordan Ferri gibi isimleri de transfer etmek istemiştik" dedi.

Birçok Türk gibi futbola aşık olduğunu ifade Galatasaray Sportif Direktörü, "Burada dinini bile değiştirebilirsin ama tuttuğun takıma asla değiştiremezsin" diye konuştu.

GSCimbom Portal
mendy ve jordan ferri dogru tercihlermiş.ordan bekliyoruz o zaman transferleri bu donemde de

Asıl mesele, bu tip uzun vadeli planların her yeni gelen yönetim ile ortadan kaldırıp sil baştan işlere dönülmesi bence.

Mayısta diyelim bu yönetim tekmeyi yedi, nolacak? iyi giden, sürdürülmesi gereken projeler de tekmeyi yiyecek.

Halbuki, yönetimler değişse bile bu tür vizyonlu ve kulübe ciddi manada fayda sağlayacak projelerden vazgeçilmemeli. Mesela Cenk Ergün devam etmeli.
HeaAAA

Üst Alt