Cenk Ergün'den Asamoah Açıklaması!


64.jpgGalatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, takımdaki son durumu değerlendirdi. De Jong ve Hakan Balta'nın takımda kaldığını söyleyen Ergün, Donk'un talip olmasına karşın ayrılmak istemediğini söyledi. Ergün, Asamoah transferinden vazgeçmediklerini de vurguladı.

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Ergün, Asamoah transferinde Ocak ayındaki şartlara bakacaklarını belirterek, transferden vazgeçmediklerini ifade etti.

Transfer döneminde sıkça Galatasaray ile adı anılan Arda Turan'ın takımın bütünlüğünü olumsuz etkileyeceği yönündeki eleştirilere katılmadığını vurgulayan Cenk Ergün, Arda Turan'ın çok değerli bir isim olduğunu söyledi.


Sezona iyi bir giriş yaptıklarını anlatan Ergün, "Bu dönemde ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor. Böyle zamanlarda aynı çalışma disiplinini korumak, başarı için gerekli. Biz şampiyonluk için mücadelemizi sürdürüyoruz" diye konuştu.

YASİN VE SİNAN'A ZAM YOK
Sinan Gümüş'e sahip çıkan Cenk Ergün, "Sinan ile özel olarak görüştüm. Bambaşka bir Sinan göreceksiniz, antrenmanlardaki hırsı ve çalışma temposu bizi memnun ediyor. O da artık elinden gelenin en iyisini verip formayı almak için mücadele edecek' dedi.

Ergün, Yasin Öztekin ve Sinan Gümüş'e herhangi bir zam yapılmayacağını ifade etti.

Transfer döneminde ücretlerin arttığına dikkat çeken Galatasaray Futbol Direktörü, yaptıkları 10 transferde mali dengeleri düşünerek hareket ettiklerini, Avrupa'da piyasanın bir anda aniden yükseldiğini vurgulayarak, "Konoplyanka için 40 milyon Euro istendiğini duyduk, bu rakamlar gerçekten çok fazla. Buna rağmen yaptığımız transferler bize en uygun şekilde araştırıldı ve kadroya katıldı" şeklinde konuştu.

"EN ÇOK FEGHOULI İÇİN UĞRAŞTIK"
Transfer sürecinde en çok uğraştıkları ismin Feghouli olduğunu anlatan Ergün, Muslera'nın kaleci Carrasso'nun transferine çok sevindiğini aktardı. "Muslera ile konuşuyoruz, takım adına bu transferden dolayı oldukça mutlu" dedi.

Sezona formda başlayan Rodrigues ile geçen yılın sonunda geleceği hakkında konuştuklarını belirten Ergün, "Kendisinden memnun olduğumuzu ilettik, o da bu sezon güvenimizi boşa çıkarmıyor" ifadelerini kullandı.

Donk'un takımdan ayrılmak istemediği için talipleri olmasına karşın transferinin gerçekleşmediğini söyleyen Cenk Ergün, De Jong ve Hakan Balta'nın da takımda kaldığını, ilerleyen günlerde kendileriyle bir kez daha konuşacaklarını sözlerine ekledi.

Ntvspor
 
Umarım bu konuda ciddi ısrarcı olurlar ve peşini bırakmazlar. Sene sonu boşa çıkacak bu seviyede bir oyuncunun talipleride çok olacaktır.
 
Üst Alt