cenk tosun | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gurbetçi avına çıkan Aslan, Frankfurt'lu Cenk Tosun'u da bitiriyor...

Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısını Türk Telekom Arena Stadı'ında oynayacak olan sarı-kırmızılı takımın güçlü olması için elinden gelen her şeyi yapan yönetim bununla ilgili olarak bir adım daha atıyor.

Gurbetçi avına çıkan Aslan, Frankfurt'lu Cenk Tosun'u da bitiriyor...

Köln'lü Taner Yalçın'la anlaşan Galatasaray bir başka gurbetçi Cenk Tosun'u da bitirme noktasına getirdi. Yönetim, Frankfurt'ta oynayan 19 yaşındaki forvetle yüzde 90 anlaştı.

Takvim

Cevap: Cenk de geliyor

Taner Yalçın,Mehmet Ekici,Deniz Yılmaz,Tolga Ciğerci,Cenk Tosun,Ömer Toprak vs. şu gurbetçilerden sanırım birtek Ömer Toprak zor görünüyor.Keşke şu adamların hepsi kadroya birden katılsa.Hiç yabancıya gerek kalmaz.

Taner Yalçın,Mehmet Ekici,Deniz Yılmaz,Tolga Ciğerci,Cenk Tosun,Ömer Toprak vs. şu gurbetçilerden sanırım birtek Ömer Toprak zor görünüyor.Keşke şu adamların hepsi kadroya birden katılsa.Hiç yabancıya gerek kalmaz.

Abartma lan

Yabanci sinirlamasi olmasa bu heriflerin hicbirini almayiz, sirf analari babalari Turk diye abuk subuk adamlar almak zorunda kaliyoruz.

LES.

Bunlari 2-3 kaliteli yabanci oyuncu ile taclandiracaksin, ondan sonra gelecek sezon icin umutlanabiliriz.

Frankurt II'de bu yıl 13 maçta 11 gol - 2 asisti var. 19 yaşında.

İzlemişliğim falan yok ama fena adama benzemiyor.

Cevap: # Cenk Tosun

CENK TOSUN

(EINTRACHT FRANKFURT)

Soru: Merhaba Cenk. Öncelikle ayirdigin zaman icin cok tesekkür ederim. Cenk Tosun kimdir? Kendini ve aileni tanitirmisin? Türkiye`nin neresinden geliyorsunuz? Tatillerde en cok nereye gidiyorsunuz?

Cenk: Evet öncelikle ben size cok tesekkür etmek istiyorum. Yetenekli Türk futbolcularla böyle ilgilenmeniz benim cok hosuma gidiyor. Ben Cenk Tosun, 18 yasindayim, 22 yasinda bir ablam var. Annem Ankara´li, babamin memleketi ise Denizli. Tatillerimi memleketlerde, Denizli´de, Ankara´da, ayrica Izmir´de ve deniz kenarlarinda, Antalya´da geciriyorum.

Soru: Türkiye´nin en cok nesini seviyorsun?

Cenk: Türkiye´nin en cok insanlarini ve yasam ortamini seviyorum. Almanya´daki gibi herkes soguk degil birbirine.

Soru: Futbola ilgin nasil basladi?

Cenk: Futbola 3 yasinda su an yasadigim Raunheim´da SV Raunheim 07 kulübünde basladim. 5 yasindayken su an oynadigim Eintracht Frankfurt´a gectim ve benden 2 yas büyükler kategorisinde top kosturdum. Topa babamdan cok ilgi görerek basladim. Amcam ve babam Almanya´da büyük liglerde top oynadiklarindan dolayi, herhalde onlardan bana biraz yetenek gecmis

Soru: Ailen futbola baslama ve devam ettirme konusunda destek oldumu sana?

Cenk: Ailem bana su ana kadarki futbol hayatimda büyük destek verdi. Ben Frankfurt´a 40 kilometre uzak bir yerde kaliyorum. Babam beni Allaha sükür 14 senedir her gün götürüp getirdi antremanlara ve maclara. Ailem olmasa herhalde bugünlere gelemezdim

Soru: Eintracht Frankfurt´ta futbol hayatin nasil gelisti? Kac yildir ordasin ve hangi takimlarda oynadin simdiye kadar?

Cenk: Dedigim gibi 3 yasinda SV Raunheim 07´de basladim futbola, 5 yasinda Eintracht Frankfurt´a gectim ve o zamandan beri orada futbol hayatimi sürdürüyorum. Gecen sezon´u U19 Takimi´nda gecirdim fakat profesyonel takimla idmanlara cikiyordum. Bu yaz ise profesyonel takimla profesyonel sözlesme imzaladim.

Soru: Gecen sezon Eintracht Frankfurt U19 Takimi´nda 12 gol attin. Memnunmusun bu performansindan?

Cenk: Bizim ligde herhalde 4´üncü siradayim gol kralliginda yanlis bilmiyorsam. Bir cok macta sakatligimdan dolayi yer almadigim icin gol sayisi ve performansimdan memnunum aslinda. Benim icin iyi bir sezondu.

Soru: Eintracht Frankfurt´tan bahsedermisin biraz? Mesela haftada kac kez antreman yapiyorsunuz?

Cenk: U19 Takimi´nda haftada 5 kez antreman yapiyor ve 1 mac oynuyorduk. Okul tatillerinde günde iki antreman oluyordu.

Soru: Eintracht Frankfurt profesyonel takimi ile ilgili konusurmusun? Orada antremanlara ilk kez U19 Takimi´ndayken ciktin. Neler yasadin?

Cenk: Evet U19 Takimi´nda oynarken, beni profesyonel takima alistirmak icin orada antremanlara ciktim. Devre arasi kis kampini onlarla beraber Portekiz´de gecirdim. Daha o zamanlarda bazi profesyonelerle telefonlasiyorduk. Avusturya Milli Takimi´nda oynayan Ümit Korkmaz abimle de o günlerden beri arasira birseyler icmeye falan gideriz.

Soru: Frankfurt´ta profesyonel sözlesme imzaladin. Bunun disinda baska teklifler de geldimi?

Cenk: Evet geldi. Türkiye´den Süperlig´den teklif aldim. Almanya Birinci Ligi´nden de teklif aldim ama Frankfurt´a imzaladim.

Soru: Su ana kadarki futbol hayatinda unutamayacagin bir an varmi? Varsa ney?

Cenk: Evet 29 Mayis 2007 tarihinde Berlin Olimpiyat stadinda Almanya Genc Milli Takimi ile Fransa´ya karsi 35bin seyirci önünde oynamak müthisti.

Soru: Forvet olarak özelliklerinden bahsedermisin? Hangi özelliklerin ön plana cikiyor?

Cenk: Boyum 1,85 olmasina ragmen cok iyi teknigi olan bir futbolcuyum. Toplari önde iyi saklar ve dagitirim. Hemen hemen her kafa topu mücadelesini kazanirim. Bir cok kisi beni Bayern Münih´e giden Mario Gomez ve eski Inter´li simdiki Barcelona´li Ibrahimovic´e benzetiyor.

Soru: Su an kendine ne gibi bir hedef koydun?

Cenk: Kendime öncelikle Bundesliga ve milli takimda oynamayi ve kalici olmayi hedef koydum. En cok oynamak istedigim takim tabii ki Real Madird !

Soru: Örnek aldigin bir futbolcu varmi? Varsa neden o isim?

Cenk: Örnek aldigim bir futbolcu yok. Begendigim oyuncular Ibrahimovic ve Torres. Türk oyuncularimizdan Arda ve Tuncay cok hosuma gidiyor.

Soru: Almanya U18 Milli Takimi´nda oynuyorsun. Ne zamandir milli takimdasin? Seni ilk kez nerde izlediler ve nasil cagirildin Alman Milli Takimi´na?

Cenk: U15´den beri milli takimdayim. Yani 4 senedir. Bu sene U19´a gectim. Beni milli takimin antrenörü ilk kez Hessenauswahl´de, yani Hessen eyaleti karmasinda görmüstü. Bana mektup göndererek davette bulundular.

Soru: Almanya Genc Milli Takim´larinda kac mac yaptin ve kac golün var?

Cenk: Tam aklimda degil ama herhalde 24 macta 11 gol olmasi lazim.

Soru: Su ana kadar Türk Milli Takimi´ndan teklif aldinmi? Seni izleyen Türk yetkili oldumu? Aldiysan cevabin ne oldu?

Cenk: Evet beni cok cagirdilar. Her gün arayip Türk Milli Takimi icin oynamami istediler. Cok yerde izlendim ve büyük ilgi gördügüm icin beni her zaman aradilar. Cevabim hayir oldu. Simdilik cok erken oldugunu düsünüyorum.

A Milli Takim icin teklif gelirse kararim degisebilir.

Soru: Kendinle ilgili gazetede en cok okumak istedigin baslik ne?

Cenk: "Cenk Tosun rekor kirdi ! 100 Milyon Avro´ya Real Madrid yolcusu !"

Soru: Türkiye´de taraftari oldugun bir takim varmi?

Cenk: Evet, kücüklügümden beri kalbim Besiktas icin atar

Soru: Türkiye Süper Lig maclarini takip ediyormusun? Ediyorsan lig hakkinda ne düsünüyorsun?

Cenk: Evet cok takip ediyorum. Bence bu son seneler Turkcell Süperlig´in degeri yükseldi. Ünlü ve isim yapmis oyunculari takimlarimiza bagladigimiz icin bence.

Soru: 2008 yilinda Türk Milli Takimi´nin Avrupa Sampiyonasindaki basarisini izlemisindir. Ne hissettin o zamanlar? Milli Takimimizin performansi hakkinda ne düsünüyorsun?

Cenk: Tabii ki izledim. Son dakikalarda attigimiz goller beni cok sevindirdi. Tüylerim diken diken oldu. Maclardan sonra arkadaslarla konvoy yapiyorduk ve arabalarla geziyorduk. Bence kötü basladigimiz bir turnuvayi sonradan iyi bitirdik.

soru: Futbol disindaki hayatinda neler yaparsin? Hobilerin varmi?

Cenk: Yüzmeye giderim, arkadaslarla takilmayi severim. Sinemaya giderim ve ailemle vakit geciririm.

Soru: En sevdigin yemek hangisi?

Cenk: En sevdigim yemek Manti. Manti´ya bayiliyorum.

Soru: Ne tür müzik dinlersin?

Cenk: Genelde Türkce pop ve slow müzik dinlerim. Türkü dinlemeyi de cok severim.

Soru: Senin gibi iyi bir futbolcu olma yolundaki genclere bir tavsiyen varmi? En önemli sey ne bu konuda?

Cenk: Hirsli, istekli, azimli, disiplinli ve kendinden hic bir zaman memnun olmayanlar sonunda basaracaklardir.

Konuyu biraz yukarı taşıyalım..En azından Tekrar Tekrar konu açmaya gerek yok..Cenk'in Adı geçmeye başladı.

Soru: Forvet olarak özelliklerinden bahsedermisin? Hangi özelliklerin ön plana cikiyor?

Cenk: Boyum 1,85 olmasina ragmen cok iyi teknigi olan bir futbolcuyum. Toplari önde iyi saklar ve dagitirim. Hemen hemen her kafa topu mücadelesini kazanirim. Bir cok kisi beni Bayern Münih´e giden Mario Gomez ve eski Inter´li simdiki Barcelona´li Ibrahimovic´e benzetiyor.

Bu adam bir, 2 yil sonra belki ilk 11 girer.

Millet gereksiz heycan yapiyor, sanki bu transfer olursa ilk 11 icin, süper birini aliyormusuz gibi hava var simdiden. Tehlikeli isler bunlar, benden söylemesi.

Gelsin isterim tabi ama ben Tosun, Taner falan yedek kulube icin yapilmis transferler olarak görürüm bunlari, eger gelirlerse tabi.

Üst Alt