CERN Açıkladı : Higgs Parçacığı Bulundu! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CERN Açıkladı : Higgs Parçacığı Bulundu!

Cevap: CERN Açıkladı : Higgs Parçacığı Bulundu!

Adamlara imrenmemek mümkün değil....

Hakikaten gönülden alkışlıyorum...

la heriflerin yaptığı işlere bak biz de ilk uçağımızı yaptık diye nerdeyse bayram ilan edecektik avrupanın ve amerikanın 100 yıl gerisindeyiz

Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenler Dan Brown'un Melekler ve Şeytanlar kitabını okuyabilir.

Fizikçi arkadaşımla konuşuyorduk bunu 3 yıl önce.O zamanlar anlatmıştı bir şeyler,ilk sonuçlar 2012'de çıkacak falan demişti de ben ohooo çok var daha diye kestirip atmıştım.Daha geçen bir belgeselde de gördüm bu Cern deneyi muhabbetlerini ama videoda altyazı yoktu :p O yüzden kafam Fizik terimlerine basmadığı için kaçırdım epey bir şeyleri.

Neyse dünyaya aleme hayırlı uğurlu olsun.İnşallah bir faydasını görürüz parçacığımızın.

Filmini izlemiştim. :)

Kitabını da almıştım ama evde duruyor öyle okumak kısmet olmadı. Başlayayım bari.

Kesinlikle film dandik kitabının yanında çok eksiği var saysam hatalarını ağzınız açık kalır :) Özellikle finali tam bir hayal kırılığıydı filmin...O sebeple kitap en garantisi.

Kara delik hayırlı olsun diyebilir miyiz ?

Zaten evrende sonsuz sayıda kara delik oluşup, kayboluyor. Yani çevremizde de oluşuyor demektir bu. Kara delik sürekliliğini sağlayacak enerjiyi bulamazsa ömrü bir anlık oluyor. Bu yüzden CERN de oluşacak kara deliklerin pek bir korkulacak yanı yok. Ayrıca bizim ligdeki kasaplar ayağını eline verirler.

Filmini izledim sayılır mı ?

Kesinlikle sayılmaz,çok farklı.

Kitap içinden örn:

İnsanlar internetin amerikalılar tarafından bulunduğuna inanıyor fakat interneti ilk kullanan CERN bilim adamları. Birbirleri arasında kullanılan iletişim ağı oluşturarak gelişmiş.

Finalini söylemeyeyim farklı baya :)

O birseymi. Biz suçluları omuzlarında taşıyan angut parçacığını bulduk.

Kesinlikle sayılmaz,çok farklı.

Kitap içinden örn:

İnsanlar internetin amerikalılar tarafından bulunduğuna inanıyor fakat interneti ilk kullanan CERN bilim adamları. Birbirleri arasında kullanılan iletişim ağı oluşturarak gelişmiş.

Finalini söylemeyeyim farklı baya :)

final zaten beni hayattan soğuttu ne bekliyodum ne oldu

Bu parçacağın bulunmasından daha merak uyandırıcı olan araştırmanın ne yönde ilerleyeceği.CERN deneyine karşı çıkan,araştırmaların belli bi noktasından sonra mini kara delikler oluşma ihtimalinden bahseden fizikçiler de vardı.Bakalım neler göreceğiz :)

Yanilmiyorsam Higgs bozonu maddeye "agirlik" veren ve bu sayede etrafta bulunan (molekuller.. vs ) yaraticisidir..

Yanlissa duzeltin beyler, bilgim kit bu konuda.

Üst Alt