Cevat Güler: "Rodrigues’e iyi para veriyorlarsa ve oyuncu da gitmek istiyorsa hemen satılmalı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cevat Güler: "Rodrigues’e iyi para veriyorlarsa ve oyuncu da gitmek istiyorsa hemen satılmalı"

cevat.jpg
Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’de son haftaya lider girdi. Sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörlerinden Cevat Güler, Galatasaray’ın gündemini değerlendirdi. Güler, Garry Rodrigues ile ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Cevat Güler’in açıklamalarından derlediklerimiz şu şekilde;

"Şampiyonluğa oynayan bir takım gibi davranmadı"

Galatasaray sezon başında şampiyonluğa oynayan bir takım gibi davranmadı. 1-2 oyuncu dışında kadro yenilendi. Bu normalde yapılmaması gereken bir şey. Ama Galatasaray, kadronun tamamına yakınını değiştirdi. Yerli oyuncuları az kullandılar. Avrupa’daki mücadele kötü gitti. Düşük bütçeli bir takıma elendikten sonra ligde dalgalanmalar oldu. Bir ara iyi gitti, yeniden normale döndü. Fatih Terim’in gelişiyle birlikte takım deplasmanda iyi sonuç alamadan devam etti. 72 puan iyi bir puan diye düşünüyorum.

"Galatasaray'ı Göztepe maçında favori görüyorum"

Galatasaray’a son maçta 1 beraberlik yetiyor. Galatasaray, 3 puan için oynayacak. Galatasaray şampiyon bitirir diye düşünüyorum ama futbol sahada oynanıyor. Galatasaray deplasmanlarda çok etkili olmadı. İstanbul’da seyirci baskısı ve özveri vardı. Ancak; aynı oyuncular bunu deplasmanda yapamadılar. Göztepe, kaleci ve savunması dışında çok etkili değil. Onlar da kendi evlerinde iyi görünüyor. Güzel bir maç olacak. Rakipleri Galatasaray’ın mağlup olmasını bekleyecek. Galatasaray’ı Göztepe maçında favori görüyorum. Lig heyecanlı geçti. Süper Lig açısından bu durum tabii ki güzel.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi için nasıl bir kadro kurmalı?

Geçen sene takımın yüzde 95’ini yenileyen Galatasaray, gelecek sezon da en az yarısı kadar kadroyu yenileyecektir. Galatasaray’ın Avrupa’da kimlerle oynayacağı da önemli. Beşiktaş gibi bir başarı göstermek istiyorsa, savunma ve hücuma mutlaka takviye yapılmalı. Avrupa’da iddialı bir takım kurmak istiyorsa Galatasaray, orta saha, forvet ve savunmaya mutlaka oyuncu alacaklardır diye düşünüyorum.

Galatasaray, Rodrigues'i satmalı

Garry Rodrigues genç bir oyuncu. Bruma da öyleydi. Premier Lig’den isteniyorsa ve oyuncu gitmek istiyorsa, Galatasaray oyuncuya teşekkür edip satmalı. 15 milyon Euro da olsa satılmalı. 3’e aldığınız oyuncuyu 10’a satıyorsanız da kazançlısınız demektir.

"Doğru fiyata satılmalı"

Armindo Bruma’yı Alman ekibine verdi Galatasaray... Genç oyuncuları bulmak, oynatmak ve doğru fiyata satabilmek önemli. Rodrigues’e iyi para veriyorlarsa ve oyuncu da gitmek istiyorsa hemen satılmalı. Onun yerine de gelecek vadedecek oyuncu bulup kadroya alınmalı. Bence doğru olan iyi bir rakama Rodrigues’i satmak olur.

Ajansspor

Cevat Hocamıza geçirmeyin emektarımızdır başımızın üstünde yeri var ayrıca tema olarak da haklı satılabilir tabii ki garry zira paraya ihtiyacımız var...

Üst Alt