Ceyhun Yıldızoğlu | Eski Koç | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ceyhun Yıldızoğlu | Eski Koç

Milli takımımızın antrenörü artık Galatasaray'da.

Ceyhun Yıldızoğlu

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı’nın yeni antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, kariyerinin büyük bölümünde Botaş Spor Kulübü’nde çalıştı. 1989-90 sezonunda birinci lige yükselen Botaş’a takip eden 19 sezonda seviye atlatan Yıldızoğlu, Adana ekibini 1992-93 sezonunda lig ikinciliğine taşıdı. Botaş, bu başarısının ardından Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda mücadele ederken ilk kez Avrupa Kupaları’na katılma hakkı elde etse de, SK Slovan Bratislava takımına elenerek Ronchetti Kupası’nda gruplara kalamadı. Takip devam eden altı yıl boyunca bu turnuvada yer alan Yıldızoğlu’nun takımı, 1999-2000 sezonunda çeyrek final seviyesine çıktı.

Ceyhun Yıldızoğlu'nun çalıştırdığı Botaş, 2000-01 sezonunda ise Ronchetti Kupası Finali’ne yükseldi. İtalya temsilcisi Familia Schio, finalde Botaş’ı 75-73 ve 87-70’lik skorlarla mağlup etti. Adana takımı, o sezon TBBL’deki ilk şampiyonluğunu kazandı. 2001-02 sezonunda Türkiye Kupası’nda mutlu sona ulaştı. İlk kez Euroleague’de boy gösterdi. 2002-03’te ise TBBL ve Türkiye Kupası’ndaki zaferlerin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda zirveye çıkarak sezonu üç kupa ile noktaladı. Daha sonra bir duraklama dönemine giren Botaş, 2007 ve 2008 yıllarında Eurocup’a katılma hakkı kazandı. Botaş Spor Kulübü’nün tüm kategorilerinde görev yapan Ceyhun Yıldızoğlu, dolu dolu geçen 19 yılın ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başına geçti. Mersin’de iki sezondur başarılı bir çizgi yakalayan tecrübeli antrenör, aynı zamanda A Milli Bayan Basketbol Takımı’nın da başında bulunuyor.

Cevap: Ceyhun Yıldızoğlu | Koç

Tebrikler Aylin - Ceyhun Yıldızoğlu

Galatasaray Medical Park Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ve eşi Aylin Yıldızoğlu'nun bu sabah bir kız çocukları oldu.

İkinci kez baba olan Ceyhun Yıldızoğlu ve eşi Aylin Yıldızoğlu'nu tebrik eder; Galatasaray ailesinin en yeni üyesine sağlık ve mutluluk dolu bir hayat dileriz.

Galatasaray Spor Kulübü

Sene başında Seimone yerine Angel'i tercih ederdim falan diyordu. Bugün gördük ayakta kalan tek oyuncusu Seimone'du. Kendi oyuncu tercihleri de malum. Allahtan gelmeden Fowles ve Augustus'u almışız da iyi kötü birşeyler oynayabilyoruz. Kendisi Augustus yerine Ivory Latta'yı, Fowles yerine Kara Braxton'ı falan tercih ederdi herhalde.

Artık bir şey söylemeye gerek yok skor belli. Daha fazla zarar vermeden istifa eder umarım.

Yine maçın içine etti. 4.periyotun başında Tamika'yı kenarda bırakıp farkı açtırdı, saçma sapan yerlerde molalar aldı, Augustus'u ikide bir çıkarıp oyundan soğuttu.

Sana rağmen şampiyon olacağız.

Onur saçmalamayı kes artık, sanki maç tek pozisyonda oynandı. Farkın 14 olmasını engelleseydi o pozisyona gerek bile kalmayacaktı.

ışıla o süreyi veren adam kim. bu koc degilmi. hodgeste anormal oynuyor ama. gene 3lük felan atıyor işe yarıyor. ışıl bırak sayıyı asist yapmaktan aciz halde.. gülsah daha cok süre almalı.. bahar son periyotta sakatmıydı oynamadı. melisacanda sakatmı bu arada onu anlayamadım... aslında bu koc gitse. zaten biz bu takımı yenip3 kere kupayı alcagımızı biliyorum. giderse işimiz daha kolay olacak bana göre..

Rakibin sene boyunca kaos içinde, bütün yıldızları gitmiş ama şampiyonluğu verecek noktaya geliyorsak suçlusun hocam.

Takım mükemmel başlamış inanılmaz bir istek var. Hem hücumda hem savunmada işler iyi gidiyor, ama yaptığı işe bak; Augustus-Işıl kenara Hodges-Tuğba oyuna ve yarım dakikada 6'ya çıkan fark. Kimse açıklayamaz bunu bana.

Yıllardır basketbol şubesinde olanları izledikçe hocaya kızamıyorum,Cem Hoca'nın gidişi Zafer Kalaycıoğlu'nun gelişi falan daha bir çok olay var.Bence zaman vermek lazım hocanın kariyeri belli Botaş'ta ve Mersin'de yaptıkları belli bir anda olacak şeyler değil.

Eğer olur da Natalia Hejkova gibi birini getirirlerse o zaman eyvallah.

Yıllardır basketbol şubesinde olanları izledikçe hocaya kızamıyorum,Cem Hoca'nın gidişi Zafer Kalaycıoğlu'nun gelişi falan daha bir çok olay var.Bence zaman vermek lazım hocanın kariyeri belli Botaş'ta ve Mersin'de yaptıkları belli bir anda olacak şeyler değil.

Eğer olur da Natalia Hejkova gibi birini getirirlerse o zaman eyvallah.

Mete, gerçekten süreyi hak edecek hiçbir şey yapmadı. Sene başında yaptığı oyuncu tercihleri, Euroleague'de takımın durumu, yaptığı rotasyon her şey berbat. Yerlilerde de en ufak bir kıpırdanma olmadı, hala Fowles'ı kullanmaya öğretemedi takıma.. Şu şubeye artık yabancı bir koç şart. Natalia Hejkova olur, Pokey Chatman olur

Mete, gerçekten süreyi hak edecek hiçbir şey yapmadı. Sene başında yaptığı oyuncu tercihleri, Euroleague'de takımın durumu, yaptığı rotasyon her şey berbat. Yerlilerde de en ufak bir kıpırdanma olmadı, hala Fowles'ı kullanmaya öğretemedi takıma.. Şu şubeye artık yabancı bir koç şart. Natalia Hejkova olur, Pokey Chatman olur

Tugay yazdıklarının hepsine katılıyorum.Bu sene maçların %90'ını salonda benchin arkasında izledim dediğin herşeyi birebir gördüm hatta üstüne Augustus-Mccoughtry demecinide ekleyeyim fakat yıllardan beri gelen başarısızlıklarda tek suçlu hoca mı?Sürekli hoca değiştiren sürekli oyuncu değiştiren bir şubeden ne gibi bir başarı beklenebilir?

Totale bakarsak hoca başarısız,sezonun genelinde iyi top oynayamadık herşey kabul benim kabul etmediğim bütün kusurun Ceyhun Hoca'ya yüklenmesi.

Tugay yazdıklarının hepsine katılıyorum.Bu sene maçların %90'ını salonda benchin arkasında izledim dediğin herşeyi birebir gördüm hatta üstüne Augustus-Mccoughtry demecinide ekleyeyim fakat yıllardan beri gelen başarısızlıklarda tek suçlu hoca mı?Sürekli hoca değiştiren sürekli oyuncu değiştiren bir şubeden ne gibi bir başarı beklenebilir?

Totale bakarsak hoca başarısız,sezonun genelinde iyi top oynayamadık herşey kabul benim kabul etmediğim bütün kusurun Ceyhun Hoca'ya yüklenmesi.

Tabi ki sadece hoca değil ancak hoca ile devam etmemiz için hiçbir neden yok hiç güven vermiyor, mesela Cem Akdağ o güveni veriyordu yaptırdığı savunma, takıma kattığı motivasyon, oyuncularla diyaloğu, oyuncu tercihleri, rotasyonu o zaman diyorduk ki koç iyi takım yeterli değil.

Üst Alt