# Cheik Ismael Tioté | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Cheik Ismael Tioté

Twente'de Dünya kupasındaki kadar dikkatimi cekmesede, bir atom karıncayı andıran calıskanlıgı, dinamizmi ve sertligi ile Galatasaray'da beklenen, özlenen, aranan adam oldugunu bir cok kez icimden gecirdim. Önceleri Anthony Annan kadar guvenmedigim icin burada paylasma geregi görmemistim, fakat turnuva sonrası bize Anthony'den cok daha yararlı bir oyuncu olacagından kesinlikle emin oldum. Oynayacagımız sistemede pek yabancı sayılmaz. Maddi ve manevi bize uygun bir oyuncu.

Cheik_Ismael_Tiote_Fc_Twente.jpg

Cevap: # Cheick Ismael Tiote

Ben bu adami Twente - Fener maclarindan sonra burda önerdiydim, o zamanlar belki iyi bir paraya alabilirdik ama bu saatden sonra büyük ihtimal büyük takimlar kapar onu.

Biz neciyiz :)

Blackburn'du galiba. Gecen ay Twente'ye 4 milyon euro teklif etmisti, adamlar biraz daha israrci olsalar Tiote'yi vericekti Twente. Bu verilerle gidersek, 5 veya 6 milyon euro'ya dudak asmaz herhalde Twente.

Dünya kupasindan öncedir o teklif. Simdi ama cok iyi bir piyasa yapti. Twente biraz akilli davranirsa en az 10 milyona satabilir Tiote'yi. Adam hem daha cok genc, 23-24 yasinda olmasi lazim. Biz alsak bu adami cok rahat 10 sene o bölgede sorun cekmeyiz ama cok para isterler iste.

Turnuvada Annan kadar goze battigini zannetmiyorum, daha cok birlikte oynadigi yildizlarin golgesinde kaldi bana gore. Pek gundemde de degildi zira. Fiyat konusunda fazla iddiali olmasamda, Tiote'nin 6, bilemedin 7 milyon gibi bir rakama transfer olabilcegi kanaatindeyim.

6-7 milyon'u bizim Adnan Segin vermez bu adam icin, ona müzmin sakat oyuncular olacak. :asd: Haldun Üstünel yapsaydi transferleri belki bu transfer olurdu ama Adnan Sezgin oldugu icin pek ümit vermiyorum bu transfer icin. Ama gelirse gelecek 10 sene o bölgede sorun yasamayiz. :)

Bu elemanı bilirim.Fener bahçe maçındaki sürati ve sertliğine bayılmıştım.Ancak bahsettiğiniz kadar maliyetli olmaz bence.Fildişi zaten bir yere gelemedi.Fazla göze batmamıştır diye thmin ediyorum.

Yukarida da dedigim gibi, turnuvada yaninda oynayan yildizlarin gölgesinde kalmis bir oyuncu. Medyada isminin gecmemesi cok iyi. Twente elinde patlayacagini dusunerek ucuza birakabilir.

Twente'nin elinde patlamasını düşünerek satmasını beklemiyorum.Ancak satmaları zor olur çünkü CL'deler.Biz ise Uefa'dayız,ikna etmesi zor olabilir.

Emin ol Fener gibi takimlarla ayni guruba dusmedikleri surece kendileride CL'de rezil olacaklarinin farkinda. Tiote'yi illa satmak isteyeceklerdir, Hollanda'daki genel havada bu suanda. Sonucta ayak basti parasi cepte sayilir, Tiote'den gelecek para ile bizim yapamadigimizi yapip yeni bir Tiote bulacaklardir ;)

Peşinen yazayım (kaynak:fotomaç)

Haftalardır orta sahaya defansif bir oyuncu arayan G.Saray, Twente'nin Fildişi Sahilli yıldızı Cheick (Şeyh) İsmael Tiote'yi bitirmek üzere. Fransa'nın ünlü dergisi France Football, G.Saray'ın Hollandalı yöneticilerle pazarlık masasına oturduğunu ve imzanın an meselesi olduğunu yazdı. F.Bahçeli Stoch ile Twente'nin şampiyon olmasında önemli rol oynayan Tiote için görüşmeleri Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin yürütüyor.

ŞAMPİYONLUĞU GETİRDİ

Dergide yaklaşık bir ay önce F.Bahçe'nin gündemine de gelen Tiote'yi sarı-kırmızılı takımın yeni transferi Lorik Cana'nın önerdiği de belirtiliyor. Adnan Sezgin'in 5 milyon euro teklif ettiği 24 yaşındaki oyuncu için Twente nazlanıyor. Dergide, "Twente 6 milyon euro'da ısrar ediyor ama birkaç güne kadar Tiote imza atar. Transfer 5 milyon euro'ya biter" diye yazıldı. Twente'ye Hollanda liginde ilk şampiyonluğunu yaşatan Tiote en iyi orta saha oyuncularından biri seçildi.

Cevap: # İsmael Tiote

Peşinen yazayım (kaynak:fotomaç)

Haftalardır orta sahaya defansif bir oyuncu arayan G.Saray, Twente'nin Fildişi Sahilli yıldızı Cheick (Şeyh) İsmael Tiote'yi bitirmek üzere. Fransa'nın ünlü dergisi France Football, G.Saray'ın Hollandalı yöneticilerle pazarlık masasına oturduğunu ve imzanın an meselesi olduğunu yazdı. F.Bahçeli Stoch ile Twente'nin şampiyon olmasında önemli rol oynayan Tiote için görüşmeleri Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin yürütüyor.

ŞAMPİYONLUĞU GETİRDİ

Dergide yaklaşık bir ay önce F.Bahçe'nin gündemine de gelen Tiote'yi sarı-kırmızılı takımın yeni transferi Lorik Cana'nın önerdiği de belirtiliyor. Adnan Sezgin'in 5 milyon euro teklif ettiği 24 yaşındaki oyuncu için Twente nazlanıyor. Dergide, "Twente 6 milyon euro'da ısrar ediyor ama birkaç güne kadar Tiote imza atar. Transfer 5 milyon euro'ya biter" diye yazıldı. Twente'ye Hollanda liginde ilk şampiyonluğunu yaşatan Tiote en iyi orta saha oyuncularından biri seçildi.

Şu cümleler beni kopardı ya :D Ayrıca sanki bu adam defans bölgesinde oynamıyormuydu.

Üst Alt