Chelsea Kazandı, Başakşehir Sevindi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
47465

Chelsea'nin UEFA Avrupa Ligi finalinde 4-1 Arsenal'ı yenip şampiyon olmasıyla Medipol Başakşehir sevindi. Başakşehir Şampiyonlar Ligi'ne 3. Ön Eleme Turu'ndan katılacak.

UEFA Avrupa Ligi finalinde Arsenal’ı 4-1 yenerek şampiyonluğu uzanan Chelsea, hem Fransa Ligue 1 ekibi Lyon’u hem de Medipol Başakşehir’i sevindirdi.

Spor Toto Süper Lig’i 2. sırada tamamlayan Başakşehir, Chelsea’nin hem Premier Lig’i 3. bitirmesi hem de UEFA Avrupa Ligi’ni kazanmasıyla Şampiyonlar Ligi’ne 2. Ön Eleme Turu yerine 3. Ön Eleme Turu’ndan katılma hakkı kazandı. İngiliz ekibinin kupayı kazanması Lyon’u da eleme yerine direkt olarak gruplara taşıdı. Avusturya ekibi LASK Linz de Medipol Başakşehir gibi sezonu daha geç açma fırsatı yakaladı.

Temsilcimiz 3. Ön Eleme Turu’nda elenmesi durumunda ise UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek ve organizasyona gruplardan katılacak.

UEFA Avrupa Ligi’ni kazanan takımın direkt olarak Şampiyonlar Ligi’ne katıldığı organizasyon sonrasında, Premier Lig’i 5. sırada bitiren Arsenal gelecek sezon Kupa 2’de mücadele edecek.

SKOR

Bence fena olmadi.Elenince direkt Uefa gruplarina gidecekler.Bu seneki gibi tek kulvarda olamazlar.

Muhtemel rakipleri Porto,Kiev kesin.Basel,PSV,Brugge,Krasnodar dortlusunden ikisi.Suradan Basel'i cekip gecseler bile son turda Porto veya Kiev'den birine elenirler diye dusunuyorum.

CL'ye katilirlarsa ne kadar gelirden oluyoruz

CL'ye bayagidir 2 takimla katilmadigimiz icin bu sorunun cevabi net degil.Benim bildigim sadece yayin gelirleri bolunuyor ama esit mi bolunuyor yoksa baska bir oran mi var bilmiyorum.Gecen sezonun yayin geliri icin de 8.5 milyon yaziyor burada.

CL'ye bayagidir 2 takimla katilmadigimiz icin bu sorunun cevabi net degil.Benim bildigim sadece yayin gelirleri bolunuyor ama esit mi bolunuyor yoksa baska bir oran mi var bilmiyorum.Gecen sezonun yayin geliri icin de 8.5 milyon yaziyor burada.

4m 4m'dir ama cok da sikinti degil o zaman

Ugur, bu siteye gore biz yayin gelirinden 8.5 ve fb bjk akhisar toplam 12 milyon mu aliyor?
Yani fb gruplara kalsa biz 8.5'i bolerken bjk ve akhisar 12 milyonu mu bolup paylasacaklardi?

Trt sporda baskan acik acik UCL yayinina 2.4 milyon odediler demisti. Hatta son dakikaya kadar almayip ucuza aldilar demisti.

Ugur, bu siteye gore biz yayin gelirinden 8.5 ve fb bjk akhisar toplam 12 milyon mu aliyor?
Yani fb gruplara kalsa biz 8.5'i bolerken bjk ve akhisar 12 milyonu mu bolup paylasacaklardi?

Cl yayın geliri düştü daha doğrusu 2 ye bölündü yarısından fazlasını performans ödemesi olarak dağıtıyorlar ondan dolayı direkt olarak gelen yayın geliri düşük.

Daha bu sezon bitmedigi icin bu sezonun gelirlerini aciklamamis uefa ya da ben bulamadim ama bunlar bazi sezon ornekleri.Market pool kismi yayin geliri oluyor sanirim.

5b4abdd2088.jpeg

Champions-League-Prize-Money-distribution.png

d72b4c65053.jpeg

Daha bu sezon bitmedigi icin bu sezonun gelirlerini aciklamamis uefa ya da ben bulamadim ama bunlar bazi sezon ornekleri.Market pool kismi yayin geliri oluyor sanirim.

5b4abdd2088.jpeg

Champions-League-Prize-Money-distribution.png

d72b4c65053.jpeg
Baskanin trtspor programini izledin mi?
Orada hem sitemli hem de sinirli sekilde yayinci kurulusun bu sene 2.4 milyon euro odedigini soyledi. Yalniz bilmiyorum iste. Sadece bizim maclar icin mi 2.4 milyon euro odedi yoksa tum maclar icin mi? Eger boyle birsey varsa mesela neden bizim tv satin almadi?

Baskanin trtspor programini izledin mi?
Orada hem sitemli hem de sinirli sekilde yayinci kurulusun bu sene 2.4 milyon euro odedigini soyledi. Yalniz bilmiyorum iste. Sadece bizim maclar icin mi 2.4 milyon euro odedi yoksa tum maclar icin mi? Eger boyle birsey varsa mesela neden bizim tv satin almadi?

Izlemedim ama dogrudur az verilmis hep bize.Bjk'ye niye 17 vermisler onu anlamadim mesela.Tivibu-TRT oldugu icin mi acaba?

Bizim maclari satin almamiz icin komple ulkenin yayin ihalesini almamiz lazim ediyor olabilir ya da kulup kanalinin ihaleye girmesi de yasak olabilir cunku boyle bir sey mumkun olsa buyuk kulupler de yayini kendi TV kanallarina alip gelirini yuksek gosterebilir illegal sekilde.

Edit:Simdi baktim da TRT-Tivibu'nun yayinladigi 15-16 sezonunda biz de 17 almisiz Bjk gibi

c3daa68a296.jpeg

Dsmart'li yillarda gelir 10'un altinda.

Bein'de de oyle.Araplar kaziklamis bizi

Son düzenleme:
Üst Alt