Chernobyl - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
çok fazla bilimsel terim var sıkıldım biraktim.
5 bölüm mini diziyi sıkılıp bırakmak enteresan olmuş. Hani 5 sezon 50 bölüm olsa neysede. Sanırım o yılları yaşamadın, bakan tavsiyesi radyasyonlu çaylardan içemedin, düşünceli devletimizin okullarda bedava dağıttığı o güzelim radyoaktif fındıklardan da yiyemedin. Haliyle ilgini çekmemiş olabilir.

Aslında bir gayretle bitirmeni tavsiye ederim. Olayların hepsi gerçek ve yaşanmış en büyük trajedilerden biridir. Bunu bilerek izleyince çok sarsıcı oluyor.

Bu şaheser benim listemde 2 numarada olan bi başyapıttır, ayrıca son bölümü efsanedir. Final şarkısı bile hala kulağımda.

5 bölüm mini diziyi sıkılıp bırakmak enteresan olmuş. Hani 5 sezon 50 bölüm olsa neysede. Sanırım o yılları yaşamadın, bakan tavsiyesi radyasyonlu çaylardan içemedin, düşünceli devletimizin okullarda bedava dağıttığı o güzelim radyoaktif fındıklardan da yiyemedin. Haliyle ilgini çekmemiş olabilir.

Aslında bir gayretle bitirmeni tavsiye ederim. Olayların hepsi gerçek ve yaşanmış en büyük trajedilerden biridir. Bunu bilerek izleyince çok sarsıcı oluyor.

Bu şaheser benim listemde 2 numarada olan bi başyapıttır, ayrıca son bölümü efsanedir. Final şarkısı bile hala kulağımda.

dediklerinin hiç birini yapmadim belkide ondan ilgimi cekmemistir

image.jpg

dizi de fil ayağı diye adlandırılan, radyoaktif malzeme hızlıca eriyip yer altındaki su kaynaklarını kirletme ve büyük bir patlama yaratma riski vardı hatırlarsınız.

Chernobyl-1917297.webp

sonra bu dayılar çekirdeğin altına tünel kazarak olası riskin önüne geçmişlerdi.

aslında buna gerek yokmuş bu fil ayağı reaktörün bodrum katında erimesi durup soğumuş. :red: yaptıkları büyük bir fedakarlık olsa da boşu boşuna onca radyasyona maruz kalmışlar.

kazadan 10 yıl sonra 1996 yılında Artur Korneyev isimli fotoğrafçı fil ayağının soğumuş olduğu net bir şekilde görülüyor tabi yaydığı radyasyon hala muazzam.

fvMk_aJWjYXeuDjAa-0pD5dNLL8H71dPCDfPkXvaHVU.jpg

Üst Alt