Chernobyl - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Çok gergin bir olay, 95 doğumluyum, dolayısıyla fikrim yok gerçek hayatta neler çekti insanlar o dönem, sadece okuduğum kadarını biliyorum. Ama dizide özellikle 3.bölümde olanları gördükten sonra korkmaya başladım.

Bizim ülkemizde bu santrallerden Mersin'de var sanırım, bir tane de Karadeniz'e yapılacağı söyleniyordu. Japonya'da daha 5 sene önce biri patlak verdi Fukushima olmalı adı. Biz niye bu bok olaya karışıyoruz diye sorguladım 3.bölümü izledikten sonra, ki babam uyardı, dizi diye drama katmışlar gerçekte direkt daha kötü ve doğrudandı diye (dizide reaktörün grafit parçasını elleyen bir adamın elinin erimesi biraz süre aldı, realde direk eriyormuş vs, gerçek görüntülere baktım, Allah korusun korkunç)...

Mersin'deki santralde çatlak var dedikodusu vardı, ne kadar doğru bilmiyorum da, bu Japonya'daki tsunami sonrasında da depremden mi ne çok sorun olmuştu, ucuza kaçacağız diye insan hayatını çöpe atmıyoruzdur umarım yeniden...

Çok gergin bir olay, 95 doğumluyum, dolayısıyla fikrim yok gerçek hayatta neler çekti insanlar o dönem, sadece okuduğum kadarını biliyorum. Ama dizide özellikle 3.bölümde olanları gördükten sonra korkmaya başladım.

Bizim ülkemizde bu santrallerden Mersin'de var sanırım, bir tane de Karadeniz'e yapılacağı söyleniyordu. Japonya'da daha 5 sene önce biri patlak verdi Fukushima olmalı adı. Biz niye bu bok olaya karışıyoruz diye sorguladım 3.bölümü izledikten sonra, ki babam uyardı, dizi diye drama katmışlar gerçekte direkt daha kötü ve doğrudandı diye (dizide reaktörün grafit parçasını elleyen bir adamın elinin erimesi biraz süre aldı, realde direk eriyormuş vs, gerçek görüntülere baktım, Allah korusun korkunç)...

Mersin'deki santralde çatlak var dedikodusu vardı, ne kadar doğru bilmiyorum da, bu Japonya'daki tsunami sonrasında da depremden mi ne çok sorun olmuştu, ucuza kaçacağız diye insan hayatını çöpe atmıyoruzdur umarım yeniden...

sinop

bizimkileri yapanlar ruslar sanırım, onların reaktörler 2. sınıf olduğunu biliyorum. soğutma sisteminin çağ dışı olduğunu okumuştum.
rus istihbaratı farklı kaynaklarda bunları yalanlayarak propaganda yapıyolar. belkide batılıların yaptığı propagandadır, ruslarınki gerçektir diyeceğim ama rusya bu sonuçta pek bişey beklememek lazım

yalnız ben türkiyedekinden çok miadı dolan ama hala ermenistanda kullanılan sovyet yapımı reaktörden korkuyorum. orası patladı patlayacak. dünya kamuoyu irana kafayı takıyor ama ordakine nasıl ses çıkarmıyor bilinmez

Dizi gayet başarılı o dönemi çok iyi yansıtmışlar ayrıca arka fon müzikleri de insanı baya etkiliyor.

Nükleer enerji aslında elektrik üretme açısından çok iyi fakat işin içine insan girdiği zaman hatalar olabildiği 1986 yılında Çernobil'de görüldü zaten orada da test aşamasında bir çok güvenlik uyarısını kapatmaları sonucunda çekirdek kontrol çıkmıştı ve sonrasında zaten güvenlik uyarıları kapatıldığı için çok geç kalınmıştı.

Asıl bence dizide bence dikkat edilmesi gereken nokta o dönem ki siyasi düşünceler ve insanların gerçekleri söyleyememesidir.

3.bölümün son sahnesi beni fena etkiledi

Bu arada dizideki çoğu karakter gerçek, cast seçimi de yerinde olmuş.

1.bölümde ses kaydı alıp intihar eden kişi komite ekibinde yer alan Valery Legasov
Pzihot.jpg
vxNSLK.jpg
Çernobil faciasından 2 yıl sonra ses kayıtları bırakarak intihar etmiş.

3.bölümün son sahnesi beni fena etkiledi

Bu arada dizideki çoğu karakter gerçek, cast seçimi de yerinde olmuş.

1.bölümde ses kaydı alıp intihar eden kişi komite ekibinde yer alan Valery Legasov
Pzihot.jpg
vxNSLK.jpg
Çernobil faciasından 2 yıl sonra ses kayıtları bırakarak intihar etmiş.
ekşicilerde ''rusça değil yaw xd'' diye laf ediyor.

Böyle güzel diziler varken Game Of Thrones ile kafa açtınız aylardır. Şu diziden az önce ekşi sözlük sayesinde haberim oldu. Akşam olsun da izleyelim bakalım.

Valla izlerken bir ara nefes alamadım gibi oldu.

Hatta metal tadı nedir bilmem ama sanki ağzımda saçma sapan acı bir tat oluştu kısaca beni baya etkiledi.

Öyle bir ortam hazırlamışlar ki resmen olayın içinde buluyorsunuz kendinizi. Oyuncular falanda mükemmel iş çıkarmışlar.

Madencilerde baya renk kattı olaya :cigara:

Heyecanla 4. bölümün yayınlanmasını bekliyoruz. Bugün akşama yayınlanır herhalde.

Pazar gününden beri bu akşam başlıyorum diye diye hafta sonunu getirdim. Daha tanıtımını bile izlememiştim ama ilk mesajdaki videoyu izleyince bu akşam kaza/bela dışında hiçbir şey beni bu diziden alıkoyamaz. Kısacık trailerı bile gerdi izlerken.

Üst Alt