Chiellini: "Messi bu ödülü hak etti ama gerçek hırsızlık geçen yıl yaşandı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Chiellini: "Messi bu ödülü hak etti ama gerçek hırsızlık geçen yıl yaşandı"

1575368879140.png

Juventus'un savunma oyuncusu Giorgio Chiellini'ye göre Real Madrid, geçtiğimiz yıl Cristiano Ronaldo'nun altıncı Ballon d'Or'unu kazanmasını engelledi.

Portekizli yıldız, geçtiğimiz yıl Luka Modric'in kazandığı Ballon d'Or ödülünü ikinci sırada tamamladı. Bu yılki törende ise ödülü altıncı kez kazanarak Ronaldo'yu geride bırakan Lionel Messi oldu. Sıralamayı Liverpool'un savunmacısı Virgil van Dijk ikinci, Ronaldo ise üçüncü olarak tamamladı.

Ödül töreninde konuşan Chiellini, geçen yıl Ronaldo'ya haksızlık edildiğini ancak bu yılın kazananı Messi'nin tamamen hak ettiğini söyledi:

Messi bu ödülü hak etti. Gerçek hırsızlık geçen yıl yaşandı. Real Madrid, Ronaldo'nun ödülü kazanmasını engelledi. Çok tuhaf. Cristiano, Şampiyonlar Ligi'ni kazanmıştı ama bu mantıkla düşünürsek Van Dijk'ın da bu yıl kazanması gerekirdi. Belki de Dünya Kupası'nda yaptıklarıyla Griezmann, Pogba ya da Mbappe kazanmalıydı. Modric'in kazanması hiç mantıklı değildi."

Modric, 2017-18 sezonunda Real Madrid ile Şampiyonlar Ligi'ni kazandı ve 2018 Dünya Kupası'nda Hırvatistan'ı finale taşıdıktan sonra Altın Top ödülünü kazandı.

Hırvat oyuncusu, 12 aylık dönemde FIFA En İyi Erkek Oyuncu ve UEFA Yılın Oyuncusu ödülünü aldı.

Goal

Modric'in kazanmasiyla beraber bir degisiklik olmustu ama bana gore de pek mantikli degildi soyle geriye bakinca.

Aynı takımda oynayan Varane için de gećerli bu dediklerin ama onun farkı : Milli takım ile kupa kazanması.
Valla bu ikilimlerde cozum basit.
Varane'i Hirvat, Modric'i de Fransa milli takimina koy. Hirvatlar %99 final yapamaz, Fransizlar da yine %99 sampiyon olurlardi. Buna Mbappe dahil hepsi icin gecerli. Adamlarin kadroya almadiklariyla takim kursan ilk 8'e girerdi.

Bu cok basit bir gorus acisi, ikna olamadim acikcasi :)
Zaten %99 dedim :) ikna olmaman icin %100 demeliydim :)
Basit ornek vermek gerekirse
Etoo zamaninda Kamerun yerine Fransa milli takimini secseydi belki Ballondor odulu vardi. Veya Messi cok rahat Ispanya milli takimini secseydi dunya kupalari vardi. Modric gibi bir oyuncunun sirf daha zayif takimda oynadigi icin cezalandirilmasi haksizlik olurdu. Fransa sadece favori oldugu turnuvayi kazandi ama Hirvatlar en iyi ihtimalle ceyrek yapacakken final yaptilar. Bence hak edilmis bir oduldu.

Bu arada seneye ya Van Dijk ya da Mane kazanabilir. Ligde %99 sampiyon olacaklar gibi. UCL'de bence en buyuk aday gibiler. Duble yaparlarsa Salah dahil kim on plana cikarsa alir.
Tabi insallah Barca alacaktir.

Üst Alt