# Cihan Haspolatlı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Cihan Haspolatlı

cihan_haspolatli.jpg

Bizde oynadigi 5 sezonda sadece 1 sampiyonluk kazandik ama yine de konusu bulunsun.

Barcelona'ya gol atmis adamdir ayrica. Sag bekte ve ön libero mevkilerinde oynuyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=OL3BbnZ24Ec

https://www.youtube.com/watch?v=DfyNrdoJKiE

https://www.youtube.com/watch?v=uZwC6EqJp_U

Galatasaray´da gördügüm en düz oyunculardan bir tanesiydi, nedense spikerler, hep teknik futbolcu oldugunu iddia ederdi. Still a better right back than malum sahis...

Gençliğinde Kocaeli'nde forvetmiş.Güvenç Kurtar 1 programda söylemişti.Olympiakos'a attığı goldeki topun altına girişini şu anki 2 forvetimiz de yapamaz.

[FBV]289612327420/[/FBV]

Son düzenleme:
2005/2006 şampiyonluğunda emeği geçmiş oyuncudur. Böyle aman aman işler yapmadı tabi yeteneğine bağlı olarak. Ama Sabri kadar kötü de değildi. Vasattı yani. Şampiyonlar Ligi'nde kötüydü ama 06/07 sezonunda.

Hiç sevmediğim bir oyuncuydu. Bir bu birde Orhan Ak aynı dönemde biri sağ da biri solda oynuyordu gidene kadar deli etmişti.

Nedense bazı oyuncular o kadar kötü olmalarına rağmen kulübün enteresan zamanlarında gereğinden fazla forma giyiyorlar, bu da onlardan biri.

Galatasaray´da gördügüm en düz oyunculardan bir tanesiydi, nedense spikerler, hep teknik futbolcu oldugunu iddia ederdi. Still a better right back than malum sahis...

Her takimda bence böyle haddini bilerek oynayan görev adamlari bulunmali. Orhan Ak mesela böyle biriydi yine. Simdikilere bakiyorsun Baris Özbekler, Jemler filan ne islerine de formaya saygilari var. Volkan Arslan ve Altan Aksoy gibi iki tane yerlimiz bile yok suanki kadroda.

Bana hep Konyaspor'un ligden düşüşünü hatırlatır. O yıl Konya Başkanı 4 büyüklerde oynamayan oyuncuları takıma doldurup bu yıl şampiyon olacağız demişti. :38573:

Her takimda bence böyle haddini bilerek oynayan görev adamlari bulunmali. Orhan Ak mesela böyle biriydi yine. Simdikilere bakiyorsun Baris Özbekler, Jemler filan ne islerine de formaya saygilari var. Volkan Arslan ve Altan Aksoy gibi iki tane yerlimiz bile yok suanki kadroda.

Altan Aksoy tam bir hali saha topcusuydu. Bundan 10 yil önce Türk oyuncular, teknik anlamda cok daha iyidi, ozamanlar bir sürü yerli oyuncu vardi, keske bizde olsa dedigim. Orhan, Cihan hepsi düzdü. Topal keza yine öyle, Ümit´de estetik golleri disinda, yine cok düz oyuncuydu, Hakan Sükür´de gittikce azalan hava hakimiyeti ve kosu performansi ile, yine öyle.
Inamoto, Ilic gibi yabancilarimiz bile hep düz, ve görev adami tipinde oyunculardi.

Murat Erdogan ve Altan Aksoy, ve tabiki Volkan Arslan teknidiler, ama beklenenin hep altinda kaldilar. Berkant Göktan´i da koyabiliriz oraya. Beckenbauer´in dünya yildizi yapmak istedigi, bir cocuktu, uyusturucu batakligina saplandi.

Göze batan bir Hasan Sas ve Necati Ates oldu hep teknik olarak klas futbolu seklinde. Hasan disinda da uzun süre sonra, sprinter oyuncu olarak ancak Baros, Keita, ile Burak´i gördüm. Oyuncularimiz agirdi birde. Takimiz hizli bir takimda degildi. Kewell keza yine o ilk kayseripsor macindan sonra, bir sakatlandi, sprinter özelligini gömdüydü tamami ile.

Fenerbahce o dönemler cok güzel top oynuyordu. Biz genellik ile takim ruhu ile, mücadele ile kazaniyorduk.

Son düzenleme:
Altan Aksoy tam bir hali saha topcusuydu. Bundan 10 yil önce Türk oyuncular, teknik anlamda cok daha iyidi, ozamanlar bir sürü yerli oyuncu vardi, keske bizde olsa dedigim. Orhan, Cihan hepsi düzdü. Topal keza yine öyle, Ümit´de estetik golleri disinda, yine cok düz oyuncuydu, Hakan Sükür´de gittikce azalan hava hakimiyeti ve kosu performansi ile, yine öyle.
Inamoto, Ilic gibi yabancilarimiz bile hep düz, ve görev adami tipinde oyunculardi.

Murat Erdogan ve Altan Aksoy, ve tabiki Volkan Arslan teknidiler, ama beklenenin hep altinda kaldilar. Berkant Göktan´i da koyabiliriz oraya. Beckenbauer´in dünya yildizi yapmak istedigi, bir cocuktu, uyusturucu batakligina saplandi.

Göze batan bir Hasan Sas ve Necati Ates oldu hep teknik olarak klas futbolu seklinde. Hasan disinda da uzun süre sonra, sprinter oyuncu olarak ancak Baros, Keita, ile Burak´i gördüm. Oyuncularimiz agirdi birde. Takimiz hizli bir takimda degildi. Kewell keza yine o ilk kayseripsor macindan sonra, bir sakatlandi, sprinter özelligini gömdüydü tamami ile.

Fenerbahce o dönemler cok güzel top oynuyordu. Biz genellik ile takim ruhu ile, mücadele ile kazaniyorduk.

gerets-feldkamp dönemlerinde hep ofansif futbol oynuyorduk. bu da göze hos geliyordu, halbuki sagda cihan solda orhan ak vardi. ilerideki adamlarimiz is bitiriciydi bu nedenle defanstan fazla bir ofansif katki gelmesine gerek yoktu. artik futbol beklerin de oyuna dahil oldugu bir oyun haline geldi. alves alba filan makine gibi gidip gelen adamlar. nitekim en basarili futbol takimi böyle adamlara sahip olan barcelona.

kewell bence riera ile benzer tipte bir oyuncuydu ikisi teknik olarak klas futbolcuydu ama tempo yapamiyordu ikisi de.

emre colaklarin, jemlerin futbolcu muamelesi gördügü bu dönemde eskileri özlememek mümkün degil.

hakan necati ümit hasan 4lüsünden burak umuta kadar geriledik 10 senede

beklerimiz cihan orhandi simdi sabri carole. hicbir fark yok hatta takima katki olarak suankiler daha kötü bile denilebilir.

eski jenerasyondaki yerliler bin kat daha iyidi valla bugünlerdeki kadromuza bakacak olursak.

gerets-feldkamp dönemlerinde hep ofansif futbol oynuyorduk. bu da göze hos geliyordu, halbuki sagda cihan solda orhan ak vardi. ilerideki adamlarimiz is bitiriciydi bu nedenle defanstan fazla bir ofansif katki gelmesine gerek yoktu. artik futbol beklerin de oyuna dahil oldugu bir oyun haline geldi. alves alba filan makine gibi gidip gelen adamlar. nitekim en basarili futbol takimi böyle adamlara sahip olan barcelona.

kewell bence riera ile benzer tipte bir oyuncuydu ikisi teknik olarak klas futbolcuydu ama tempo yapamiyordu ikisi de.

emre colaklarin, jemlerin futbolcu muamelesi gördügü bu dönemde eskileri özlememek mümkün degil.

beklerimiz cihan orhandi simdi sabri carole. hicbir fark yok hatta takima katki olarak suankiler daha kötü bile denilebilir.

eski jenerasyondaki yerliler bin kat daha iyidi valla bugünlerdeki kadromuza bakacak olursak.

Murhan yerlileri eleştirirken yine sözü Carole'a getirmeyi başarmışsın helal :DD

Ileride pres, ve hücum futbolu zaten Galatasaray ile özdelesmis bir olay, bunu uygulayan TD´ler herzaman bir adim önde olur. Türk oyuncularin genel degerlendirmesine katiliyorum, ama dedigim gibi bizim ozamanki yerlilerimizi de sevmezdim pek... Ama yerli oyuncularda okadar iyidi ki, özellik ile ofansif olarak Necati ve Ümit gibi oyuncular nerdeyse hic Milli forma yüzü göremiyordu. Feldkamp´in kurdugu takima kadar, uzun bir süre boyunca, cok az oyuncu veriyorduk milli takima.

Umut´un iyi oynadigi dönemlerde, zaten daha Necati ve Ümit gibi oyuncular oynuyordu. 2016 yilinda hala Umut´u oynatmanin mantigi yok Türkiye´nin en büyük takiminda. Tüm mezziyetleri fizik kondisyona dayanan bir oyuncuyu, 33 yasinda bu takimda barindarmaya lüzüm yok.

Sunu da not düseyim ki, ben Carole´i cok begendim. Sakatligindan beri, savunma tamami ile dagilmaya basladi.

Şaşırdım diyebilirim çünkü senin dediğin her yerde oynar denilen futbolcular aslında iyi değildir felsefene tam uyan bir futbolcu idi. Derlerdi ya Joker Cihan diye.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yok iyi olduğunu söylemedim zaten adam da iyi değildi. Iyi olduğunu söyleyeni bulamazsın herhalde :D

Ben sadece sempati duyuyordum kendisine karşı nedense, gittiğinde sevinmiştim zaten bu seviyelerin futbolcusu olmadığı için.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Üst Alt