Cihat Arslan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
cihataslandefansbalkesixk6.jpg

Cihat Arslan

Defans

Galatasaray

9 Şubat 1970 yılında Balıkesir 'de doğdu.

1993-1994 sezonunda Teknik Direktör Rainer Hollmann döneminde Karşıyaka 'dan Galatasaray defansı için transfer edildi. Galatasaray 'da başarılı bir sezon geçiren ve o yıl Lig Şampiyonu olan kadroda yer aldı. 1.92 boyu ile kafa hakimiyeti olan ve ofansif oynayan bu özelliği ile de zaman zaman golcü kimliği ile ön plana çıkan bir oyuncumuzdu.

Galatasaray formasıyla, 13 Nisan 1994'te oynanan Şampiyonlar Ligi grup maçında Spartak Moskova'ya attığı gol Galatasaray'ın, hem Avrupa Kupalarındaki 100., hem de Şampiyonlar Ligi grup maçlarındaki ilk golü olarak tarihe geçmiştir.

1994-1995 sezonunda Teknik Direktör Reinhard Safting'in gelmesiyle birlikte geldiği ve sonra Galatasarayımız 'da başarılı olamayan Kuzmanovski yüzünden Cihat Arslan Galatasarayımız 'dan ayrılmak zorunda kaldı.

Daha sonra futbol kariyerine Denizlispor, Eskişehirspor, Zeytinburnuspor, Gaziantepspor, Yozgatspor, Kayserispor, Kocaelispor, İstanbul Büyükşehir belediye ve Kasımpaşa formaları altında kariyerine devam etti.

Halen Kasımpaşaspor'da oynamaktadır ve bu takımın Süper Lig 2007/2008 sezonundaki kaptan oyuncusudur. Werner Lorant'ın gönderilmesinin ardından takımı çalıştırması için geçici olarak getirilmiştir.

Galatasaray'in Arslani, Karabuk'u yenerek Rize macimizin rahat gecmesini sagladi.Tesekkurlerimizi iletelim

2. lig çok izlemem ama, bir sürü maçlarına denk geldim. Takımları hep başarılı ve iyi futbol oynuyor. Hatta galiba 1. lige çıkardıktan sonra takımlar hiç devam etmedi. Bu hep bana garip gelirdi. Bugünkü maçla alakası yok, başarılı olmasını isterim. Hakkı çok yendi gibi geliyor bana.

Kusura bakmayında akhisarda birsey oynamadı akıllı olsa zaten bunları rahat yenerlerdi Cihat hoca zaten iyi bir hoca ama Hamza hoca da kendi evinde büyüklere gecit vermiyordu böğle bir değerlendirme sacma olmus.

Bu adami gördümmü hep Spartak Moskovaya attigi gol aklima geliyor.
Avrupa kupalarinda attigimiz yüzüncü goldü o gol.

Üst Alt