Cim Bom Bom Ne Demek ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cim Bom Bom Ne Demek ?

Cevap: Cim Bom anlamı nereden geliyor?

GS lisesi öğrencileri bir gün isviçreye gider bir şarkıda Jimy Jimy bobm gibi bir nakarat çok hoşlarına gitmiştir Türkiye ye dönünce hepsinin ağzında bu nakarat varmış,derken jimy jimy bobm olmuş cimbom....

Bu çok güzelmiş.En çok beğendiğim Hayri'nin koyduğu bilgilerdi.Başka hikayeler var mı?

Konu nerden nereye geldii ya anonim bir eser işte nereden ve nasıl olduğu bilinmiyor! :D

Onu bunu bilmem ama bu Cimbom sözü sayesinde taraftar sayımız çok artıyor bence.Sempatik laf bir kere.Gelen yabancı oyuncular bile ağızlarından düşürmüyor Cimbom'u...

kim çıkardıysa aklına ağzına sağlık çok güzel bir tezahurat ama bunu tam anlamıyla bilen birisi yok mu.

Vallahi ben tam bilmiyorum.Herkes farklı bir hikaye yazmış,kafam çok karıştı.Var mı net bilgisi olan?

Bende Jimmy adında boksöre Jimmy vur amlamında "Jimmy bom bom" diyorlarmış diye duymuştum.

Yukarıda yazan bilgilerin hepsi atmasyon yau nerden duydunuz bunları? Cim-bom, şuradan geliyor; Istanbul ligi zamanında, Galatasaray finlandiyaya özel maça gider, o maçta bir grup taraftarda takımı desteklemeye gider, orada Galatasaray'ın maç yaptığı takımın ezeli rakibi'nin adı jäëm-bø?m'dur... cimbom diye okunur.. Cimbom taraftarları maç boyunca Galatasaray'lılarla beraber otururlar, Cimbom cimbom diye bağırırlar.. Sonra Galatasaraylılarda onlara katılır.. Daha sonra o finli taraftarların bir kısmı Istanbul'da Galatasaray'ı izlemeye gelir, tribunlerde tekrar Galatasaray / cimbom diye bağırılır.. Ondan sonraki her maç cimbom cimbom tezahuratları yapılır.. Böylelikle Cimbom ismi kalıcı olur.. Gerçek hikaye bu.. Bunu çok eski Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden birini tanıyan birini tanıyan birinden öğrendim...

Yani kisaca,sagolsun Finlandiya ve Finliler :D:D

Cim Bom Bom :cool:

Üst Alt