5218845.jpg

Fatih Terim'in sol bek isteğine kayıtsız kalmayan sarı-kırmızılı yönetim, Aziz Behich transferini bitirmekte kararlı. Yeşil-beyazlılar Avustralyalı oyuncu için kapıyı 4 milyon avrodan açtı, Cimbom ise 3 milyon avroyu gözden çıkardı.

Ocak ayının 15 günü geride kaldı ama Galatasaray yönetimi henüz bir transfer gerçekleştiremedi. Teknik direktör Fatih Terim, ekibini çabucak toplamayı başarırken, yönetim tecrübeli teknik adamla aynı refleksi gösteremedi. Fatih Terim'in önceliği forvet ve sol bekti ancak görüşmelerden sonuç alınamadı. Aylardır istenen,
menajeriyle masaya bile oturulan Kwadwo Asamoah'ın artık ocak ayında transfer edilmesi çok düşük ihtimal. Sarı-kırmızılılar da Ganalı oyuncudan umudu kesti.

Fatih Terim'in sol bek talebini mutlaka yerine getirmek isteyen yönetim, yönünü yeniden Bursa'ya çevirdi. Hedefte yine geçtiğimiz günlerde yeşil-beyazlılardan istenen Aziz Behich var.

3 milyon avroya çekildi

Trabzonspor'un da takas yoluyla kadrosuna katmak istediği 27 yaşındaki oyuncunun transferi için Galatasaray'a "Sıcak parayı getirin oyuncu sizin" cevabını veren Bursasporlu idarecilerin belirlediği fiyat 4 milyon avro civarında. İlk harekâtta da sarı-kırmızılılara fazla gelen bu bonservis bedeli yöneticileri yine düşündürse de pazarlığa başlandı.

G.Saray ilk görüşmelerde maksimum 3,5 milyon avroyu gözden çıkarabileceklerini iletmişti ancak sarı-kırmızılılar şu an miktarı daha da aşağıya çekmeye çalışıyor. San-kırmızılıların kozu ise şimdi 3 milyon avro civarında belirledikleri bonservis ücretini en kısa sürede aktarabileceklerinin sözünü vermesi.

Taraflar arasında müzakereler henüz sonlanmadı ama Bursa yönetiminin kendi içinde yapacağı toplantı sonrası bu hafta içinde kararını vermesi bekleniyor.

Türkiye Gazetesi
 
Anadolu takımlarındaki maç seçen böyle adamlar yerine kenarda köşede kalmış bedava oyuncular alınması daha doğru olur. Burada iş scout'lara düşüyor. Gerçekten iyi, profesyonel bir scout ekibi bulup onların tüm masraflarını karşılayarak Avrupa'ya, Afrika'ya, Güney Amerika'ya salacaksın. En büyük transfer bu olur.
 
Türk transfer piyasası da enteresan vesselam.

Asamoah olmazsa Aziz Behich. Fıkra gibi.

Aziz kötü oyuncu olduğu için değil de, hem standartları bambaşka hem tarzları. Aziz, Le Guen'den sonra ufak tefek orta saha özellikleri kazanmaya başladı ama 28 yaşında yeni yeni bir şeyler öğreniyor diye 4 milyon verilmez oyuncuya.

Ayrıca Şampiyonlar Ligi'ne katılırsak Aziz Behich'in kontenjanı yabancı. Oraya da faydası yok yani.
 
Avustralya pasaportu Çin'de yerli olarak sayılmıyor muydu? Versinler Çin'e, bize bulaşmasınlar. Yeter daha eldeki yetersizlerden kurtulamıyorken yenileriyle doldurmayalım takımı.
 
Aziz behice madem 3m euro verme imkanımız var.Tavares için sanırım 4m eurodan kapıyı açtılar.3 3.5m euro versek kabul edilir.Aziz behich ısrar neden.
 
Yeni baskan Mustafa Cengiz alir gerekirse 21 ocakta sol bek ! ;)

Simdi gerek yok.

Sol bekte gerekirse Tarik Camdal oynasin lig sonuna kadar yeterki GS Baskanlik koltugu dolmus olsun 2.5 yil sonra !!
 
Üst Alt