çin - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Belgeselin ismini rica edebilirmiyiz
Ayrica peaceful arise olayina inanmak sence aptalca mi
20 dakikalık bir belgesel ya yüzeysel ama izlenir.

Peaceful değil yaw insan hakları, çalışma şartlarını falan geçiyorum çakma ürünlerin %80'i Çin'de üretiliyor ve orijinal üreticiler yılda 350 milyar dolar zarar ediyormuş bu olaydan ötürü. 2018 verileri bunlar. Çakma ürünlerin ortaya çıkışını güzel anlatmışlar ama seride.

tüm dünya birleşsek yine de onlarla baş edemeyiz. herifler resmen kontrolden çıkmış..

matrix fanı olarak bu topluluğu makinelere benzetiyorum. tüm dünya bunlara ikinci sınıf insan muamelesi yaptık ama herifler gördüğümüz üzere her alanda zirveye oynuyorlar.

nükleer bomba mı yok? atalım diyebilirsiniz ama fayda etmezz bu çinlerin her konuda planları vardır. kendilerinden başkalarına güvenmez çinli taklidi yapmaya bile kalksanız hemen anlarlar çekiklerdir çünkü.

Ne kadar elektirik üretiyor acaba? Panellerin üretim maliyetiyle beraber ne kadar sürede amorti edebiliyor? Temizliği nasıl yapılıyor?

Gelecek panellerde olabilir. Arabalara da uygulayan vardı bunu sanırım.
Modeline, panellerin eğim derecesine gibi bir kaç kritere bağlı ama genel olarak 1m² güneş paneli yıllık minimum 150 kWh elektrik sağlıyor diyebiliriz. Böyle büyük boş kırsal alanda 200'ü rahat bulur bence, şehir içindeki hava kirliliği de olmadığı için.

Eşit: benim dediğim şehir içinde kullanılan paneller, şehir dışında olanlar farklı olabilir

Son düzenleme:
Photovoltaic systems, which convert light into electricity, are expected to have an installed capacity of 321 megawatts per year. Approximately 78 percent of the system has connected to the national power grid.

It is expected to reduce 251,000 metric tons of carbon dioxide emissions every year, according to the county’s publicity department.

Ek olarak şöyle de bir bilgi var.

Her biri 1200 MW kapasiteli 4 reaktörden oluşacak Akkuyu Nükleer Santrali

Üst Alt