Cinsel Saldırı Kültürü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cinsel Saldırı Kültürü

Türkiye’de her gün garip şeyler oluyor. “Artık hiçbir şeye şaşırmam” diyorum ama her gün ‘Bu da oldu!’ demekten kendimi alamıyorum. Dün, Sivasspor camiası işçin çok heyecan verici bir gündü. Brezilyalı futbolcu Robinho’yu renklerine kattılar. Sosyal medya çalkalandı. Sivas Belediyesi bile Robinho için tweet yazdı.

Ben ise başka duygular içindeydim.

Haberleri, sosyal medya paylaşımlarını okudukça sinirlendim. Öfkelendim. Şaşırdım. Olan bitene anlam veremedim.

Sivasspor yönetiminin, Sivasspor taraftarlarının kadın akrabalarını, kadın arkadaşlarını düşündüm. Robinho’nun apar topar Türkiye’ye gelmesinin sebebini biliyorlar mı?

Robinho, uluslararası futbol camiasında futboluyla anılmıyor. Yabancı medya Robinho’nun Sivasspor’a transferi toplu cinsel saldırı ve hapis cezası haberi ile birlikte verildi.

Milano’da bir gece kulübünde 22 yaşında genç bir kadına cinsel saldırıda bulunan 6 kişilik grubun üyesi olmakla suçlandı. Aralık 2017’de 9 sene hapis cezası verildi. İlk derece mahkemesinin kararına itiraz etti.

İtalya’da temyiz süreci o kadar uzun ki, Robinho’nun hapiscezası uzun süre kesinleşmeyecek.

TÜRKİYE NASIL BAKACAK?

Sivasspor, İtalyan mahkemesinin mahkumiyet kararına rağmen, bir genç kıza toplu saldırıda bulunduğu için mahkum olan bir adama kol kanat gerdi.

Sivasspor, bu futbolcuyu bünyesine katarak altyapısına hangi mesajı verecek? Oyunculara, hakemlere cinsel saldırı soslu küfürler eden taraftarlar, Robinho’ya nasıl yaklaşacaklar?

Yabancı medya Türk futbolunu tecavüz ile anarken, biz üç maymunu oynamaya devam mı edeceğiz?

Futbolun ahlakı yok mu?

Türk futbolunun ahlakı yok mu?

Mert YAŞAR
mert-yasar.png

Sivas lı yöneticiler sorun etmemişler veya gerçekten haberleri yok demekki. Aklıma Sivas ülkü ocakları başkanının genç bir çocukla yatakta yaklandığı görüntüler geldi. O Zamanda bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demiştim ama o elemanı bitirdiler bildiğim kadarıyla. 5 parmağın 5 i bir değil elbetteki. Konuya vakıf olmayan Sivaslıların haberdar olduktan sonra gerekli tepkiyi göstereceklerini umuyorum.

Kendi tecavuzculerimiz yetmiyormus gibi bir de tecavuzcu ithal eder olduk.

Ulke cok iyi lan hep gelisiyoruz.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sivas lı yöneticiler sorun etmemişler veya gerçekten haberleri yok demekki. Aklıma Sivas ülkü ocakları başkanının genç bir çocukla yatakta yaklandığı görüntüler geldi. O Zamanda bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demiştim ama o elemanı bitirdiler bildiğim kadarıyla. 5 parmağın 5 i bir değil elbetteki. Konuya vakıf olmayan Sivaslıların haberdar olduktan sonra gerekli tepkiyi göstereceklerini umuyorum.
Boyle bisey mumkun olmadigini dusunuyorum

olayların ahlaki boyutlarını ele alırsak çok şeyi tartışmamız lazım ama iş cinselliğe gelince daha bir ilgi çekiyor sanırım.

ben mesela burak yılmaz ın kaza yaptığı gece alkollü olup olmadığı konusunu çok merak ediyorum,fakat unutuldu gitti

kimseye bir zarar gelmemiş olması olayı basitleştirmez,basitleştiremez

Türkiye’de her gün garip şeyler oluyor. “Artık hiçbir şeye şaşırmam” diyorum ama her gün ‘Bu da oldu!’ demekten kendimi alamıyorum. Dün, Sivasspor camiası işçin çok heyecan verici bir gündü. Brezilyalı futbolcu Robinho’yu renklerine kattılar. Sosyal medya çalkalandı. Sivas Belediyesi bile Robinho için tweet yazdı.

Ben ise başka duygular içindeydim.

Haberleri, sosyal medya paylaşımlarını okudukça sinirlendim. Öfkelendim. Şaşırdım. Olan bitene anlam veremedim.

Sivasspor yönetiminin, Sivasspor taraftarlarının kadın akrabalarını, kadın arkadaşlarını düşündüm. Robinho’nun apar topar Türkiye’ye gelmesinin sebebini biliyorlar mı?

Robinho, uluslararası futbol camiasında futboluyla anılmıyor. Yabancı medya Robinho’nun Sivasspor’a transferi toplu cinsel saldırı ve hapis cezası haberi ile birlikte verildi.

Milano’da bir gece kulübünde 22 yaşında genç bir kadına cinsel saldırıda bulunan 6 kişilik grubun üyesi olmakla suçlandı. Aralık 2017’de 9 sene hapis cezası verildi. İlk derece mahkemesinin kararına itiraz etti.

İtalya’da temyiz süreci o kadar uzun ki, Robinho’nun hapiscezası uzun süre kesinleşmeyecek.

TÜRKİYE NASIL BAKACAK?

Sivasspor, İtalyan mahkemesinin mahkumiyet kararına rağmen, bir genç kıza toplu saldırıda bulunduğu için mahkum olan bir adama kol kanat gerdi.

Sivasspor, bu futbolcuyu bünyesine katarak altyapısına hangi mesajı verecek? Oyunculara, hakemlere cinsel saldırı soslu küfürler eden taraftarlar, Robinho’ya nasıl yaklaşacaklar?

Yabancı medya Türk futbolunu tecavüz ile anarken, biz üç maymunu oynamaya devam mı edeceğiz?

Futbolun ahlakı yok mu?

Türk futbolunun ahlakı yok mu?

Mert YAŞAR
mert-yasar.png
Hepimiz biliyoruz ki italyan mahkemeleri FETÖ tarafından ele geçirilmiş durumda.

Açıkçası böyle bir suç ile yargılanan oyuncunun transfer edilmesi kabul edilebilir değil ama zaten takım daha önce şikeye bulaşmış Sivas olunca çok da şaşırmıyor insan.

İlkesel oalrak isterim ki gerçekten böyle oyunculara hep beraber tepki koyalım.

Ama şunu da biliyorum ki aynı oyuncu Galatasaray'a gelse veya mevcut Galaasaraylı oyuncu benzer birşey yapsa ve o oyuncu da takımın iyi oyuncularından biriyse forumda bu konuda hiçbir tepki oluşmaz.

Burada başlığı açan Hayri'ye laf etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece genel ahvalimizi ortaya döküyorum toplumca. Eminim ki her bir taraftar grubu kazanmak için herşeyi mübah görüp ona göre kendi oyuncusuna tölerans gösteriyor. Bu da öyle olacak. Sivasspor taraftarları da biz de Fenerliler de Beşiktaşlılar da başarılı oyuncular ne halt yerlerse yesin bu işlere tek laf etmeyeceğiz.

5 ayda 40 tane 15 yaş altı çocuğun hamile bırakıldığı bir ülkede çokta büyütülmemesi gereken bir durum.Önce aynaya bak derler adama

Futbolcu partileri kaotik olabiliyor. Sasirmam dogrusu. Ayiplamamda sonuçta o kizlarin orda ne için bulundugu belli.

Hoes gonna hoe

Kısa ve öz söylüyorum. 6 kişilik çete tecavüzünü masum göstermek doğru bir düşünce yapısı değil kendinizi gözden geçirin. Tr de ki benzer örnekleri sunmak olayı normalleştiremez.

İlkesel oalrak isterim ki gerçekten böyle oyunculara hep beraber tepki koyalım.

Ama şunu da biliyorum ki aynı oyuncu Galatasaray'a gelse veya mevcut Galaasaraylı oyuncu benzer birşey yapsa ve o oyuncu da takımın iyi oyuncularından biriyse forumda bu konuda hiçbir tepki oluşmaz.

Burada başlığı açan Hayri'ye laf etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece genel ahvalimizi ortaya döküyorum toplumca. Eminim ki her bir taraftar grubu kazanmak için herşeyi mübah görüp ona göre kendi oyuncusuna tölerans gösteriyor. Bu da öyle olacak. Sivasspor taraftarları da biz de Fenerliler de Beşiktaşlılar da başarılı oyuncular ne halt yerlerse yesin bu işlere tek laf etmeyeceğiz.
Galatasaray'in boyle biseye bulasacagini sanmam. Ha diyelim ki bulasti, is sosyal medyadaki tek kivilcima bakar. Transfer soylentisiyle beraber tepkiler baslar basta Galatasaray taraftari olmak uzere 3 buyuk taraftarlarca. Getiremezlee oyle bi adami.

SM-N920I cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Boyle bir suc islemiz futbolculari ancak bizim Turk takimlari getirirdi zaten. Adam bostayken acaba niye kimse almiyor, kimse sormaz tabi.

bu tarz saçmalıklar bizde olur zaten . sahaya çıkıp topunu oynadıktan sonra gerisinin önemi yoktur. camiye imam seçmiyorsun futbolcu efendi ahlaklı olacak diye bir kaide yok . örnek : ribery

Üst Alt