Çirkin İddia | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çirkin İddia

Dış basında Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut'un zeferiyle ilgili doping suçlamaları yapıldı

ürk atletizm tarihine altın harflerle yazılan gece dış basında farklı şekilde yankı buldu. Eurosport'un haberine göre birçok kuruluş, 1500 metre finaline doping iması yapan atletlerin açıklamalarını sayfalarına taşırken, iki Türk atletin dereceleri üzerine yorumlar yapıldı.

Aslı Çakır Alptekin’in 2004’te aldığı iki yıllık cezayı sayfalarında öne çıkaran İngilizler, Türkiye’nin altın ve gümüşle döndüğü gecenin soru işaretleriyle dolu olduğunu yazdı.

Milli atlet, 2004 Dünya Gençler Şampiyonası’ndan sonra rahatsızlığından dolayı vurduğu iğnenin yasaklı madde içermesi nedeni ile iki yıllık ceza almıştı. Konuyla ilgili daha sonra defalarca konuşan milli atlet “Rahatsızdım. Bizim orada bir eczacı vardı, onun tavsiyesiyle iğne vuruldum. Kontrole gireceğimi bile bile niye kendimi tehlikeye atayım. Dopingli olduğumu bilsem sakatım der koşmazdım” şeklinde konuşmuştu.

Yarışın 4:10.23’lük düşük bir tempoyla sona ermesine rağmen Aslı'nın o yıl aldığı cezaya gönderme yapan İngilizler, yarış sonrası görüşlerini bildiren birçok atletin sözlerini de dayanak gösterdi.

Ünlü maratoncu Paula Radcliffe, yarıştan mutlu olmadığını söylerken 1500 metreyi 4:13.02'lik derecesiyle 10. sırada bitiren Lisa Dobriskey, “Bunu söylediğim için başım belaya girebilir ama ben zaferin pistte kazanıldığına inanmıyorum” dedi. İngilizlerin ünlü gazetesi The Guardian, Dobriskey'nin açıklamalarına büyük yer verdi. 5000 metrede Britanya adına yarışan Nick McCormick ise “1500 metre, huzur içinde yat” dedi.

Cevap: Çirkin iddia

Şikenin,şerefsizliğin başarı sayıldığı ülkede yaşıyoruz avrupalıların böyle düşünmesi gayet normal.

Kimsenin bu büyük başarıyı gölgelemeye hakkı yok,pislik herifler,kendi sporcularınızıda sorgulasanıza.

2 tane madalya aldık. Onu da içlerine sindiremediler... Yazık...

Zaten doğru düzgün göstermediler yarış sonunu da... Bu kadar mı çekememezlik olur?

Bolt'da doğuştan dopingli o zaman, biz de itiraz edelim...

Düşündüm böyle birşey çıkaracaklarını aslında... Şimdi birşey uydurur vermezler madalyalarımızı dedim... Umarım böyle birşey olmaz...

Lisa Dobriskey amma dert etmiş kendine bu yarışı, altın muz ödülü verelim ona da bari rahatlasın kadın..

Cevap: Çirkin İddia

Böyle düşünmeleri normal, kızamazsınız.

Türkiye şikenin serbest bırakıldığı bir ülke olarak Avrupa'da yer alıyor.

10.olmuş arkadaş. 10 10 10 10 10 10 10 10!!! Önünde 9 kişi geçmiş kadını bu hala konuşuyor mu?? 10 10 10 !

yok abi ne gerçeği aslanlar gibi koştular ingiliz sporcular çamur at izi kalsın mantığıyla konuşmuşlar IOC bunlara ceza vermesi lazım böyle orospuların ağzını kapatacaksın adam olsaydın da sen birinci olsaydın

Kımse kusura bakmasın

Platını yı odasına çekip pazarlık yapanlar, yabancı atletlere yenilmeleri için para teklif etmiş olabilir.

Lutfen fazla uçtun demeyin, bu güç. Uefa yı bile dize getirdi.

İçerisinde türk sporcusunun yer aldıgı hiçbir musabakanın sonucuna ınanmıyorum.

Î

İnanmayan inanmasın bu altınlara..Ben bilimsel olarak aksi çıkacana kadar kızlarımıza helal olsun diyorum. Çekemeyenler Türkiye'de de Londra'da da anten taksınlar...

Bize Olimpiyatları düzenlemeyi vermemlerindeki en büyük sıkıntı TESİS altyapı idi...

Son yıllarda Avrupanın çoğu ülkesinin önüne geçtik tesis yönünden ...

Ve en son olarak da bahaneleri Türkler Futboldan başka bir spor sevmiyor yalanı...

Bu çirkin iftirayı atan kızın ülkesi FUTOL'dan başka bir spor dalı biliyorlarmıydı ki Olimpiyatları onlara verdiler.. ( İngilizler )

Basketbolda yoklar, voleybol da yoklar, atletizm de yoklar, halter de, hentbol da da yoklar... ama olimpiyatlar verildi...

.....

Üst Alt