CKR'ın Sağ Açık Oynatılma Sorunsalı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CKR'ın Sağ Açık Oynatılma Sorunsalı

Cevap: CKR'ın Sağ Açık Oynatılma Sorunsalı

Acayip hareketlerle adamlar geçerdi eskiden şimdi onu bırakmış artık.

Takımda birazda yerli adam bulunması lazım herkesin yerine yabancı, yabancı. 11 yabancı ile sahayamı çıkabilicez, Hayır. Daha iyi yerliler katmadan bu takıma istediğimiz hiçbirşey olmaz ve daha iyi yerlide piyasada pek yok.

Öncelikle konuyu .....sorunsalı şeklinde açtığım için özür dilemekle başlayıp , hızlıca konuya geleyim ;

İlk olarak CKR'ın futbolunu çok severim , kişilik olarak da Galatasaray'a geldiğinden beri gayet iyi bir portre çiziyor .

Evlendi , çocuğu oldu , düzenli bir aile hayatına geçiş yaptı , takıma aidiyet duyuyor vs bunlar çok güzel , amen .

Ama gel gelelim bir sol/sağ açığın / kanat adamının özelliklerine ;

1-Süratli olmalı,

2-1e1de adam eksiltebilmeli,

3-İyi orta açabilmeli,

4-Bulunduğu kanadın bekine defansif anlamda yardımcı olabilmeli.

Eğer çizgide oynayan adamlarınız bu özelliklere sahip ise , kanatlarda sorun yaşamazsınız .

Peki CKR'ın yeteneklerine bir göz gezdirelim ;

1-Üstün bir fiziği var , kolay kolay yıkılmaz.

2-Ceza sahası içinden , ceza yayı üzerinden , cepheden ve çaprazlardan iyi , kaleyi bulan , net şutlar çeker.

3-Nispeten , vasat üstü kafaya çıkar.

O zaman kazım nedir ? Bildiğimiz net bir forvettir . Hatta Elmander ile oluşturacakları bir ikili , STSL'deki bütün stoperleri fiziken hallaç pamuğu gibi atacaktır.

Şimdi kimse bana geçen seneki takımda CKR 7 asist yaptı demesin , geçen seneki takım ligi - averaj ile bitirdi ve CKR orta sahada bile oynasaydı "geçen seneki rezil tabloda" rakamsal anlamda ön plana çıkardı .

Gözünüzün önüne getirin , CKR'a sağ çizgide top geliyor , önü boş ; ancak süratli olmadığından rakip hemen yetişiyor , 1e1 yeteneği olmadığından rakibi geçemiyor , ancak güçlü olduğu için topu da kaptırmıyor , kendi ekseni etrafında dönüyor ve ya geriye Sabri'ye , ya da iç tarafa Melo ya da Selçuk'a veriyor topu . Tabiki bu arada rakip savunma yerleşiyor , pozisyon ölüyor...

Sizlere böyle en az 10 pozisyon sayabilirim , geçtiğimiz 7 maçta .

Sonuç olarak , CKR iyi futbolcu ama , çizgiye hapsolmak hem onu hem GS'yi bitiriyor .

CKR takıma aidiyet duyuyor ölemi? sende bunu yedin? inanmayın CKR nin aidiyetine, forma öpmesine falan.. gözümüzü boyamaya çalışıyor.. rezalet oynuyor, bir haltta olmaz ondan .. hocamız inşallah inadından döner de kurtuluruz..

demiştim demek istemiyorum ama demiştim.

ckr forvette reyiz olabilir ama çizgilerde olmaz .

Bu işin sağı solu yok ağalar. CKR'nin oynatılması başlı başına bir sorunsaldır.

Her maç eleştiriliyor. Jet hızıyla unutuluyor. Tekrar bel bağlanıyor. Böyle gitmez. Adam gibi sağ açık lazım bu takıma.

Böyle devam edecekse Kazımın Galatasarayda oynama sorunsalı olarak değiştirelim başlığı

Bu kadro da yedek belki ama asla ilk 11 olamaz. ilginçtir yeri belli değil daha... sağ açık olmuyor, santrafor olmuyor, forvet arkası desen belki biraz...

o zaman yerine ihtiyaca göre bir oyuncu alınması şart (ilk 11 için) ama arkadaş o kadar çok ihtiyaç varki...

santrafor, sağ bek, sol bek, sağ açık, sol açık, oyun kurucu... hadi stoperden artık vazgeçtim... eee ne kaldı geriye;

kaleci (1) stoper (2) önlibero (2) santrafor (1) mevcut...

ayrıca santrafora, stopere 1 er yedek olsa iyi olur sanki...

bilmem yanılıyormuyum

Başlığın "CKR'nin Oynatılması Sorunsalı" olarak değiştirilmesini talep ediyorum :asd:

kazım Galatasaray'da oynayacak futbolcu değil ne yaptığıu ortada bu zamana kadar mucize beklemeye gerek yok. olmayacak o adamdan

demiştim demek istemiyorum ama demiştim.

ckr forvette reyiz olabilir ama çizgilerde olmaz .

Olamaz. Son vuruslari vasat. Ara sira sert attigi goller var, ama son vuruslari gercekten vasat bir oyuncu. Gol'u sezemiyor ve kalenin onunde cok aceleci. Topun altina girme zaafi'da var.

kazımdan hiç birşey olmaz. yeteneksiz bir futbolcu. olsa olsa forvet yedeği olur.

İğrenç oynadı ya, bu kadar berbat bir oyun daha olamaz. 10 kişi oynadık desek yeridir bunun yerine Merthan oynasın en azından tecrübe kazanır. Hatta Aydın oynası be o kadar diyorum.. Kazma herif ne olacak..

Bir-iki ay önceden beri söylüyorum.

Ama gerçekleri yine Veli reis görmüş :ka21:

Bu adam sağ da olmuyor.Katkısı 0

Hala cart curt eden adamlar var ama gerçekten olmuyor görün artık :ka21:

Normal şartlarda ilk on sekiz mücadelesi vermesi gereken ama sürpriz içeri katedişleri ve beklenmeyen vuruşlar yapabilmesiyle alternatifi olmayan oyuncumuz...

Keita gibi yardıran bir adamdan sonra Ferrariden inip Torosa binmek gibi birşeydir.. bu adam yedek kalınca fenerdeki kazım olmasın? gönderilmeli.

Üst Alt