CL 15/16 C Grubu 3. Maç | Galatasaray 2-1 Benfica | MS | 21 Ekim - Sayfa 84 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CL 15/16 C Grubu 3. Maç | Galatasaray 2-1 Benfica | MS | 21 Ekim

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu 3. maçında Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde Galatasaray, Portekiz temsilcisi Benfica ile karşılaştı.

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu 3. maçında Galatasaray, Ali Sami Yen'de konuk ettiği Benfica'yı Selçuk İnan ve Lukas Podolski'nin golleriyle 2-1 mağlup etti.

Karşılaşmanın başında savunmayı çalımlarla aşan Gaitan, 2. dakikada sol ayağıyla Muslera'nın üzerinden topu ağlarla buluşturdu. Gaitan'ın golüyle Benfica deplasmanda 1-0 öne geçti.

Bu dakikadan sonra oyundaki hakimiyeti ele alan Cimbom, Sneijder ve Hakan Balta’nın şutlarıyla etkili oldu.

16. dakikada Podolski kaleye sert bir şut göndermek istedi ancak savunma son anda araya girdi. Bu dakikadan sonra rakip kaleye yerleşen Galatasaray, Bilal’in şutunda Andre Almeida’nın ceza sahasında topa elle müdahalede bulunmasıyla penaltı kazandı. Topun başına gelen kaptan Selçuk İnan, net bir vuruşla skoru 1-1’e taşıdı.

33. dakikada Aurelien Chedjou'nun müthiş pasında topla buluşan Lukas Podolski, Julio Cesar'ın bacakları arasından sol ayağıyla çok iyi vurdu ve takımımızı 2-1 öne geçirdi.

İlk yarının kalan dakikalarında başka gol olmayınca takımımız soyunma odasına 2-1’lik üstünlük ile gitti.

İkinci yarının hemen başında ceza sahası dışından sert vuran Wesley Sneijder’in topu önce savunma, sonrasında Benfica yan direğine çarparak oyun alanına geri geldi.

51. dakikada kullanılan köşe vuruşunda ön direğe koşu yapan Hakan Balta’nın indirdiği topta Umut Bulut bekletmeden vurdu, kaleci Julio Cesar çok yakın mesafeden topu uzaklaştırmasını bildi.

Karşılaşmanın 77. Dakikasında Umut Bulut’un yerine sakatlıktan yeni dönen Burak Yılmaz oyuna dahil oldu.

82. dakikada Lukas Podolski ilk yarıda olduğu gibi sol ayağıyla çok sert bir şut gönderdi ancak top az farkla dışarı çıktı.

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca, Galatasaray UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk galibiyetini Benfica karşısında elde etti ve gruptaki puanını 4’e yükseltti.

Galatasaray, Benfica karşısına şu ilk 11 ile çıktı:

Galatasaray XI: Muslera, Sabri, Chedjou, Hakan, Carole, Bilal, Selçuk, Sneijder, Podolski, Yasin, Umut.

Yedekler: Cenk Gönen, Jose Rodriguez, Burak Yılmaz, Sinan Gümüş, Semih, Olcan, Emre Çolak

Baba bu nedir ya...

Dursun Özbek: "Atletico Madrid-Astana maçını bilmiyorum. Ne oldu?"
Muhabir: "4-0"
Dursun Özbek: "Atletico mu kazandı?

...yok tarsus idman yurdu

Birisi bana bunu aciklasin.
1,88 boyunda Burak niye hava top mücadesine girmiyor...resmen kaciyor?

------------
---Burak--
-----Stoper---
------------
----------------
-|--kale--|--

Top havadan geliyor

-----------------
----------------
----------Top------ Burak
-----Stoper-----
------------
----------------
-|--kale--|--

Burak birak kicini kalcasini stopere dayip topu beklesin... topun inecegi yerden uzaklasiyor habere ve "stoper acaba topu kacirir mi diye" düsünüp yana cekilir.
100 olursa berki Stoper 1 kere kacirir.

hayi fizigin boyun kötü olur anlarim...ama bu resmen "mücadeleden kacmak dir"

Burak var olunca..bütün hava toplari tenis de gibi bize dönüyor..babayigit stoperler tak indiriyor...eh rahatlar cünkü bozan mücadele eden yok...

Son düzenleme:
Herkes twitterdan Kadir Çetinçalı'ya tweet göndersin basın toplantısında Jose'yi sorsun orta sahanın yumuşaklığından bahsetsin takımın kontra atak yapamadığını anlatsın. Yasin neden oyundan çıkar Olcan sıfır katkı ile oynadı Yasin en azından kontra atak tehditi olurdu. Benfica deplasmanında bu şekilde oynanmaz. Benfica bulduklarını atsaydı herkes farklı konuşurdu
Biz bulduklarimizi atsak yine biz kazanirdik Troll. Gölge düşürme sen ve diger prandelli ci tayfa.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Futbol cahilleri dolmuş. Dolmuş dediğim 15-20 kişi. Utanmazlar. Şampiyonlar liginde uzun zamandır ilk kez maç kazanıyoruz. Onlar Hamza ya küfür etmeyi marifet sayıyorlar...Kapaklarınız hayırlı olsun. Biz kazandıkça siz ağlayın...

Cevap yazmayın, yatmaya gidiyorum. Keyifli bir uyku çekeyim.
Adamsın adam. Devam hocam.

QWMnjV.png

Yabancı ve italyan fetisisti arkadaşlar. Uzayın. Sevincimize gölge düşürmeyin. Hocamiza sallamayin.

Gel de Astana maçına yanma :red: Bu galibiyet harika oldu hem de güzel bir oyunla geldi. Hamza'ya rağmen, evlatları umut ve olcan'a rağmen harika oldu. Tabi ki Muslera, Chedjou, Sneijder ve Podolski'nin iyi performans göstermelerinin de bu galibiyette etkisi büyük. Hele ki Muslera gibi bir kaleciye sahip olduğumuz için bir kez daha şükrettim. O 18 üzerinden ve dışından atılan şutlar aslında etkili şutlardı lakin bu şutları etkisiz gösteren Muslera oldu bence. Çok kaleci var o tek hamlede tuttuğu ve kolay gözüken topları sektirecek lakin iyi kaleci böyle oluyor.

Aslında maç ikinci yarının başında kopabilirdi lakin umut sağolsun 2 adımdan boş kaleye atamayınca son dakikalar kabir azabı gibi geldi. Hadi golü kaçırdın ulan bir tane top tut bir tane adam gibi pas ver duvar pası yap duvar ol kafa topu al lakin nerdeeee... Kulüp buna verdiği parayı bana versin daha iyi oynamazsam adam değilim. Her maç 10 kişi oynuyoruz yeter artık. Bu kepaze evlattan ne zaman kurtulacağız biz çok merak ediyorum. Hamza da buna 90 dakika dayanır lakin Yasin'e 60 dakika tahammül edemez.

Çok şükür ki hiç tahmin etmediğim şekilde 10 maçlık hasret sona erdi. En azından avrupa ligini ekstrem bir durum olmadığı sürece garantiye almış olduk sayılır. Gruptan çıkma şansımız ise bence hala yok. Deplasmanda alınacak bir benfica galibiyeti ancak inandırabilir beni ve umarım öyle olur.

Yabancı ve italyan fetisisti arkadaşlar.

Yigit belki surda senle ayni gorusteyim Galatasarayi galibiyet icin sevenler sevmesin ama suda bir gercek bu yonetimin cok hatalari oldu Hamza hocaya gelince adamligina insanliga tek laf soyletmem ama sunuda kabul etmek lazim Hamza hoca bagzen taktik ve teknik anlamda tarftari cildritiyor bagzi oyuncu degisikleri bagzi oyuncularda israri bende burda serzeniste bulundum ama hayatim hic bir zaman kotu laf cikmadi insAllah daha iyi yerlere gelicez ama sunuda soyletim bagzilari var ama n kaybedelimde Hamza hoca gitsin rezil olsun diyenler onlar Galatasarayli degildir kendini kandirmasinlar.

Yigit belki surda senle ayni gorusteyim Galatasarayi galibiyet icin sevenler sevmesin ama suda bir gercek bu yonetimin cok hatalari oldu Hamza hocaya gelince adamligina insanliga tek laf soyletmem ama sunuda kabul etmek lazim Hamza hoca bagzen taktik ve teknik anlamda tarftari cildritiyor bagzi oyuncu degisikleri bagzi oyuncularda israri bende burda serzeniste bulundum ama hayatim hic bir zaman kotu laf cikmadi insAllah daha iyi yerlere gelicez ama sunuda soyletim bagzilari var ama n kaybedelimde Hamza hoca gitsin rezil olsun diyenler onlar Galatasarayli degildir kendini kandirmasinlar.
Şu foruma girdim moralim bozuldu inanirmisin renkdas. Çok büyük terbiyesizlik ya bunların yaptıkları.

arkadaslar bizim gencler benfiaya 11-0 mi yenildiler O_O

acilen alt yapi kapansin! en son emre ve semih cikti , birde alt yapidan a-takima cikarilmis bir oyucnu duymadim.
Eskiden 4,5 oyuncu cikardi artik 1 tane bile yok!

Şu foruma girdim moralim bozuldu inanirmisin renkdas. Çok büyük terbiyesizlik ya bunların yaptıkları.

Bak herkese saygi duyabilirsin dozundaki elestirilerde bende burda elestiriyorum macta cildiriyorum Bagzi davranislarina Hamza hocanin ama agzimdan kufur cikmaz insanligina insan ama sunuda soyleyeyim taktik anlamda biraz zayif hocamiz birde bagzi isimlerde israr etmesine kiziyorum insAllah gene sampiyon oluruz bagzilarida o kadarda kindar ki Hamza hoca gitsinde ona yenilenilim bu bize farj atsin bence onlar gizli fnerli.

Üst Alt