CL 17/18 ÇF M:2 | Manchester City 1-2 Liverpool | MS | 10 Nisan | Tivibu Spor 2 - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CL 17/18 ÇF M:2 | Manchester City 1-2 Liverpool | MS | 10 Nisan | Tivibu Spor 2

Liverpool rencide olup elenir inşallah iki maçta da hakem skandaldı en gahammül edemediğim şey.
Abi hakem kadar Pep'i stoper transfer tercihleri de bitirdi bence. Tamam stoperin ayağı iyi olacak günümüzde ama gidip Laporte diye Stones'un Fransız versiyonu olan bir adamı aldırıyorsun, takım savunmasına kattığı hiçbir katkı yok + çok kolay çalım yiyen bir oyuncu. Tek numarası iyi pas yapmak. Bence en büyük hata orada yapıldı. Devre arası gerçekten iyi savunma yapabilen bir stoper alınsaydı hakeme de gerek kalmadan bunlar yaşanmazdı. Ben olsam sene sonu varımı yoğumu stoper transferlerine basardım. Nasıl beklere format çektilerse ayni şey stoperler için de geçerli olmalı.

Guardiola: Böylesine zorlu maçta penaltılarımız verilmedi, ofsayt gerekçesiyle golümüz iptal edildi.2-0'ı elde etsek bambaşka bir maç olabilirdi.

Mehmet Abi, Tutunamayanları okudun mu?

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Okumadım sanırım. Neyse başlığı daha fazla kirletmeyelim, foruma daha sık gireceğim artık paslaşırız bol bol.

Şunu açıklamak İçin sordum. Laflara bak saygısız dedin ya Tutunamayanlar’ın baş karakteri sevdiği insanların adını yumuşatır soyadını net söyler. Ben de seni sevdiğimden o ifadeyi kullandım

Mehmetçiğim Arslaner

Ermancığım Türker

Keramettinciğim Tanrıverdi

Hoş Keramettin Tanrıverdi ismini ne kadar yumuşatabilirsin ki... İyi geceler

Şunu açıklamak İçin sordum. Laflara bak saygısız dedin ya Tutunamayanlar’ın baş karakteri sevdiği insanların adını yumuşatır soyadını net söyler. Ben de seni sevdiğimden o ifadeyi kullandım

Mehmetçiğim Arslaner

Ermancığım Türker

Keramettinciğim Tanrıverdi

Hoş Keramettin Tanrıverdi ismini ne kadar yumuşatabilirsin ki... İyi geceler

Senin kadar kültürlü değiliz işte kardeşim ne yaparsın :) sanada iyi geceler iyi bak kendine.

Abi hakem kadar Pep'i stoper transfer tercihleri de bitirdi bence. Tamam stoperin ayağı iyi olacak günümüzde ama gidip Laporte diye Stones'un Fransız versiyonu olan bir adamı aldırıyorsun, takım savunmasına kattığı hiçbir katkı yok + çok kolay çalım yiyen bir oyuncu. Tek numarası iyi pas yapmak. Bence en büyük hata orada yapıldı. Devre arası gerçekten iyi savunma yapabilen bir stoper alınsaydı hakeme de gerek kalmadan bunlar yaşanmazdı. Ben olsam sene sonu varımı yoğumu stoper transferlerine basardım. Nasıl beklere format çektilerse ayni şey stoperler için de geçerli olmalı.
Haklısın, sadece hakeme yüklenmemek lazım ama işte bu seviyelerde bu kadar bariz hatalar da olmamalı. Sadece tek bir kırılma anı turu kaybettiredebilir, kazandıradabilir biliyorsun. Maşallah şu iki maçta epey kırılmalık hata yaptı hakem. Tabi bu yazdıklarını taca çıkarmaz sende haklısın.

Haklısın, sadece hakeme yüklenmemek lazım ama işte bu seviyelerde bu kadar bariz hatalar da olmamalı. Sadece tek bir kırılma anı turu kaybettiredebilir, kazandıradabilir biliyorsun. Maşallah şu iki maçta epey kırılmalık hata yaptı hakem. Tabi bu yazdıklarını taca çıkarmaz sende haklısın.
Benim tezime göre City ve PSG 1 milyar euro bile harcansa bu 2 takıma final göstermeyecekler, bırak kupayı. UEFA'nın bu 2 takıma karşı negatif olduğu çok bariz belli oluyor. Dediğim gibi PSG'nin geçen sezon oynadığı 6-1'lik Barca ve City'nin bu sezon oynadığı Liverpool maçlarına bakmak yeterli bunu anlamak için. Lobin olmadıktan sonra istersen 15 milyar euro harca yine başaramazsn. İspanyolun biri gelip olan golü iptal ettirir, Fransızın biri rakibine ofsayttan gol attırır ve elenir gidersin. Sonra ardından da City balonu filan derler.

Liverpool RMA ve Bayern'den birini çekti an direk olarak KO olur. Mümkün değil. Bu turda da inanılmaz bir lobi ve hakem desteğiyle sonuca gittiler. İlk yarı sonunda 2-0 olacak maç hakemin tertemiz golü iptal etmesiyle 1-0 bitti. Pep'i de tribüne yolladı. Zaten o kadar gol atman gerekiyor, hakem de olan golünü vermeyince ister istemez oyundan düşüyorsun. 2. yarı gördük zaten bunu. Salah'da golü atınca tur bitti. Tek bu maç değil geçen maçta Liverpool'un attığı ilk gol ofsayttı, City'nin temiz golü verilmemişti. Yani daha kaç tane hata saymalıyım bilmiyorum. Bu turu galibi net olarak önceden belirlenmiş. Ben UEFA'nın City ve PSG'ye karşı ciddi bir karşıtlığı olduğunu düşünmekteyim. Bunu 2 takımın CL'de oynadığı maçlardaki hakem yönetimlerine bakarak anlayabilirsiniz.

Bayern maçı belli olmaz bence

Bayern eskisi gibi değil

Kimse bilerek hata yapmak istemez , futbolun dogasi icinde gorulmeli

Bazen kuzey avrupa liglerine bakiniyorum , isvecte finlandiya da ne hatalar neler oluyor , gram uzatmiyorlar

Guardiola da luzumsuz uzatti , iki macta 5 yemissin sanki ucu ucuna elenmis gibi konusuyor
İlk maçta rakibin 1 ofsayttan attığı gol, senin ofsayt olmayan temiz golüne ofsayt çalınması, 2. maçta attığın temiz gole ofsayt çalınması. Sana sonuca direk etki edecek 3 şey saydım. Bunlar bu seviyede olayı inanılmaz etkiliyor. Ek olarak niye her seferinde işin başındakileri savunuyorsun ve temiz göstermeye çalışıyorsun onu anlamıyorum. Ayni şeyi TFF'ye de yapıyorsun, garip buluyorum bunu.

İlk maçta rakibin 1 ofsayttan attığı gol, senin ofsayt olmayan temiz golüne ofsayt çalınması, 2. maçta attığın temiz gole ofsayt çalınması. Sana sonuca direk etki edecek 3 şey saydım. Bunlar bu seviyede olayı inanılmaz etkiliyor. Ek olarak niye her seferinde işin başındakileri savunuyorsun ve temiz göstermeye çalışıyorsun onu anlamıyorum. Ayni şeyi TFF'ye de yapıyorsun, garip buluyorum bunu.

Cunku bilmeden yorum yapilmasi anlamsiz geliyor . Bir hakem gelip yorum yaptiginda kredi verebilirim ama milyonlarca insan , yesil sahaya cikip duduk mu calmis da "onu gorecek bunu verecek" diyorlar ? Kriter ne

Gormedim dese gorup de vermediginin kaniti var mi ?

Uluslar arasi kurumlarda gulunup gecilen hakem hatasi mevzulari bizde hem tff hem uefa olceginde hemen teorilerle aciklanmaya cabalaniyor

City forumunda gsc de konusuldugu kadar konusulmamistir hakem . Ya da bugun konusulur yarin kapanir

Ne yani ? Avrupa futbolunda hakem kararlari bizdeki kadar mesele oluyor iddiasinda misin ?

Cunku bilmeden yorum yapilmasi anlamsiz geliyor . Bir hakem gelip yorum yaptiginda kredi verebilirim ama milyonlarca insan , yesil sahaya cikip duduk mu calmis da "onu gorecek bunu verecek" diyorlar ? Kriter ne

Gormedim dese gorup de vermediginin kaniti var mi ?

Uluslar arasi kurumlarda gulunup gecilen hakem hatasi mevzulari bizde hem tff hem uefa olceginde hemen teorilerle aciklanmaya cabalaniyor

City forumunda gsc de konusuldugu kadar konusulmamistir hakem . Ya da bugun konusulur yarin kapanir

Ne yani ? Avrupa futbolunda hakem kararlari bizdeki kadar mesele oluyor iddiasinda misin ?
Hakemin çok konuşulması meselesinde haklısın, bizdeki kadar konuşulmuyor. Ama üstteki meselede katılmıyorum. Bazen çok bariz oluyor, hatta bazen değil birçok kez. Ben turlara ayar çekmediklerine inanmıyorum. Bu seviyede birkaç ufak hata bile işin rengini değiştirir. O yüzden VAR'ın muhakkak gelmesi lazım. Oyun bir süre daha duracak ama en azından hakkaniyetli kararlar çıkacak. Bir 5 dk kaybetmeye değer bence fazlasıyla.

Hakemin çok konuşulması meselesinde haklısın, bizdeki kadar konuşulmuyor. Ama üstteki meselede katılmıyorum. Bazen çok bariz oluyor, hatta bazen değil birçok kez. Ben turlara ayar çekmediklerine inanmıyorum. Bu seviyede birkaç ufak hata bile işin rengini değiştirir. O yüzden VAR'ın muhakkak gelmesi lazım. Oyun bir süre daha duracak ama en azından hakkaniyetli kararlar çıkacak. Bir 5 dk kaybetmeye değer bence fazlasıyla.

VAR sakat bir sistem . Calistigi yerde buyuk fayda sagliyor ama sana bir ornek vermek isterim

Gs - fb maci oynaniyor kritik . Bir gol attik hakem verdi , ama VAR devreye girdi ve dogru sekilde golumuzu iptal etti . Neyse tamam dedik

Mac 1-1 gidiyorken dakika 80 , orta sahadan garry ye uzun bir top attik , topla kaleye girecek ama bayrak havada , ofsayt ! Hakem de haliyle oyunu durdurdu ve pozisyon bitti

15 saniye sonra yayinci kurulus bir getirdi ekrana , ofsayt filan yok

Coz bakalim bunu , yani VAR dan bir takim istifade edip , VAR in devreye girmedigi durumlardan diger takim magdur olursa ayni mac icinde , olabilecekleri dusunemiyorum

VAR sakat bir sistem . Calistigi yerde buyuk fayda sagliyor ama sana bir ornek vermek isterim

Gs - fb maci oynaniyor kritik . Bir gol attik hakem verdi , ama VAR devreye girdi ve dogru sekilde golumuzu iptal etti . Neyse tamam dedik

Mac 1-1 gidiyorken dakika 80 , orta sahadan garry ye uzun bir top attik , topla kaleye girecek ama bayrak havada , ofsayt ! Hakem de haliyle oyunu durdurdu ve pozisyon bitti

15 saniye sonra yayinci kurulus bir getirdi ekrana , ofsayt filan yok

Coz bakalim bunu , yani VAR dan bir takim istifade edip , VAR in devreye girmedigi durumlardan diger takim magdur olursa ayni mac icinde , olabilecekleri dusunemiyorum
İşin ayrıntıları ve sıkıntılı yönleri de var evet. Ama çözüm bulunabilir. Misal hakemlerin çok net emin olmadıkları pozisyonlarda hiç kaldırmayıp VAR kararını beklemeleri gibi bir şey olabilir. Sonra karar iptal edilirsa tribünler karışabilir ama yapacak bir şey yok.

Üst Alt