Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Önerileri - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Çay candır can.

Ben kahveyi hiç sevmem mesela. Ayda 1 defa falan ancak içerim o da kış aylarında falan. Hayatımda yazın hiç kahve içtiğimi hatırlamıyorum mesela.

Çayı her gün içerim sallama olsun demleme olsun mutlaka içerim. Şekerli içiyorum ama 1 kaşığa düşürdüm önceden 2 kaşık şeker atardım.

Çay milli içeceğimizdir bence. Sevilmesi değil sevilmemesi garip gelir insanlara.

sent via GSC

Kimseyi eleştirmiyorum ama biz Türklerdeki çay çılgınlığı midemi bulandırıyor. Mütemadiyen çay içen insanlar var.

Günde bir bardak sadece öğle yemeğinden hemen sonra.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok elitist gördüm Mustafa seni ! :)

Yok abi olur mu öyle şey. Buradaki en halkçı insan benim. Çay bizim kültürümüzde yeri bambaşka. Gerçek çay sever olsak bu konuda uzman oluruz ama kimse çay demlemeyi bilmiyor.

Ayrıca günde 10 bardak çay içen insan çayı sevdiğinden değil başka bir sebepten ötürü içiyordur. ;)

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Çay candır can.

Ben kahveyi hiç sevmem mesela. Ayda 1 defa falan ancak içerim o da kış aylarında falan. Hayatımda yazın hiç kahve içtiğimi hatırlamıyorum mesela.

Çayı her gün içerim sallama olsun demleme olsun mutlaka içerim. Şekerli içiyorum ama 1 kaşığa düşürdüm önceden 2 kaşık şeker atardım.

Çay milli içeceğimizdir bence. Sevilmesi değil sevilmemesi garip gelir insanlara.

sent via GSC

İşte misal Can. Çayı çok severim diyor ama sallama çay da içerim diyor. Çay çok içmememe rağmen sallama çay içmem. Mide bulandıran aromatik bir şey o. Çay değil!

Çay candır can.

sent via GSC

İşte misal Can. Çayı çok severim diyor ama sallama çay da içerim diyor. Çay çok içmememe rağmen sallama çay içmem. Mide bulandıran aromatik bir şey o. Çay değil!

İş yerinde çay demleme imkanım yok mecbur sallama içiyorum:D

Almanlar kahve içiyor tek çay içen benim.

sent via GSC

Karadenizli olanlar iyi bilir yaylalarda isli demlikle buz gibi yayla suyuyla yapılan çaylar efsane oluyor. Bir ara pratik diye Ecevit usulü yapıyordum çayı ama tadı fark ediyor diye vazgeçtim.

resized_c7d7e-5537475408efe7f0ccfd486dae396ed8b57970ef.jpg

Kafes ve kümes yetiştiriciliğinden almamak lazım. Marketlerde ön reyonlara sürekli onlar koyuluyor.

Siyah pirinç öneririm, yasaklı pirinç diye de geçiyor. Pilav ölçüsü 1 e 3, pişme süresi yarım saat civarı. Glüten içermiyor, glisemik indeksi de düşük, beyaz pirinç gibi değil yani. Ciddi bir antioxidant ve lif kaynağı.

The Forbidden Rice: Black Rice Nutrition & Benefits

Pirinç pilavını çok sevenler için iyi bir alternatif, malumunuz olduğu üzere beyaz pirinç gayet sağlıksız bir şey. Zayıflamak isteyenlerin, sağlıklı beslenmek isteyenlerin, şeker hastası veya şeker hastası adaylarının uzak durması gereken bir gıda. Türkiye'de psikopatça tüketiliyor ne yazık ki.

Migroslarda ve sağlıklı ürün satan küçük butik marketlerde bulunabilir, en yaygın olarak yayla satıyor 500 gramı 13 lira falandı en son, butik marketlerde markadan markaya değişmekle birlikte kilosu 26-40 tl arası.

Önerilerime devam edeceğim.

Kilolu bir arkadaşım yeme içmesinden kısmadan 7 kilo verdi 1 ayda. Nasıl mı ? İşte cevabı. :D

Sabah kahvaltısı ile akşam yemeğininin yerini değiştirdi. Sabah kahvaltılarını kalktıktan yaklaşık olarak 1-2 saat sonra akşam yemeği ağırlığında yiyor, ara öğün vs yok... Akşam ise hafif ve protein ağırlıklı yiyormuş genelde ( çorba, iki yumurta, salata gibi)

Bu şekilde 7 kilo verdi. Yalnız ilk öğününde hakikaten camış gibi yiyor bizzat şahit oldum. Geçen gün görüştük de paylaşayım dedim belki birinin işine yarar. Kan tahlilleri vs kusursuza yakınmış bu arada.

Şeker, basit karbonhidrat gibi ıvır zıvır şeyler de yemiyor.

Kilolu bir arkadaşım yeme içmesinden kısmadan 7 kilo verdi 1 ayda. Nasıl mı ? İşte cevabı. :D

Sabah kahvaltısı ile akşam yemeğininin yerini değiştirdi. Sabah kahvaltılarını kalktıktan yaklaşık olarak 1-2 saat sonra akşam yemeği ağırlığında yiyor, ara öğün vs yok... Akşam ise hafif ve protein ağırlıklı yiyormuş genelde ( çorba, iki yumurta, salata gibi)

Bu şekilde 7 kilo verdi. Yalnız ilk öğününde hakikaten camış gibi yiyor bizzat şahit oldum. Geçen gün görüştük de paylaşayım dedim belki birinin işine yarar. Kan tahlilleri vs kusursuza yakınmış bu arada.

Bu her şey demek bence :)

Bu her şey demek bence :)

İşin %60-70'i falan o tabi. :)

15-16 saatlik aç kalma dönemi (akşam yemeği ile ilk öğün arasındaki süre) ve akşam saatlerinde yani metobolizma yavaşladığında yük bindirmemesi hızlı yağ yakımına sebebiyet veriyor. Bu diyetten anladığım bu.

Mantıklı baya. Ama tabi iş hayatının falan buna müsade ediyor olması lazım, çoğu insanın bu şekilde kahvaltı yapmasına imkan yok. El mecbur poğaça çay ile geçiştirmek zorunda kalıyorlar... Aslında bu konuya bir düzenleme getirilmesi lazım, ciddi derecede sağlığı bozuyor bu şekilde beslenmek, devlete milyarlarca tl sağlık harcaması olarakta geri dönüyor.

Tabi bunların gözönünde bulundurulacağını düşünmek falan tamamen hayal. :)

"Şeker, basit karbonhidrat gibi ıvır zıvır şeyler" ben de yemiyorum ama çok yiyorum. Genel olarak vücut sağlam da göbek çıkıyor. Mekik çekiyoruz ama nafile.

İşin %60-70'i falan o tabi. :)

15-16 saatlik aç kalma dönemi (akşam yemeği ile ilk öğün arasındaki süre) ve akşam saatlerinde yani metobolizma yavaşladığında yük bindirmemesi hızlı yağ yakımına sebebiyet veriyor. Bu diyetten anladığım bu.

Mantıklı baya. Ama tabi iş hayatının falan buna müsade ediyor olması lazım, çoğu insanın bu şekilde kahvaltı yapmasına imkan yok. El mecbur poğaça çay ile geçiştirmek zorunda kalıyorlar... Aslında bu konuya bir düzenleme getirilmesi lazım, ciddi derecede sağlığı bozuyor bu şekilde beslenmek, devlete milyarlarca tl sağlık harcaması olarakta geri dönüyor.

Tabi bunların gözönünde bulundurulacağını düşünmek falan tamamen hayal. :)

Abi aslında yapılması gereken 1 saat erken yatıp 1 saat erken kalkmak ve akşamdan hazırlanan sağlıklı kahvaltıyı yapmak, simit, poğaça olayını 1-2 yıldır bıraktım özellikle poğaça aşırı zararlı ve insan güne de iyi başlamıyor.

Dediğin mevzu olsa ülke kalkınırdı, eğitim sistemine dahi ciddi etkisi olurdu.

Üst Alt