“Çok iyi hazırlandık, maçı bekliyoruz” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
da5badaa8ecb4ebaab283185cdbb2028.jpeg

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, EuroCup Women final turu rövanş mücadelesinde karşı karşıya geleceği REYER Venezia karşılaşması için bugün öğle saatlerinde İtalya’nın Venezia kentine gitti.

Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Cansever ve Mahmut Recevik, Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Kadın Basketbol Takımı Menajeri Müge Erdem ve başantrenör Marina Maljkovic, Galatasaray Televizyonu’ndan İbrahim Demir’e açıklamalarda bulundu.

Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimizden Ömer Cansever, “Basketbolcular kadar ben de çok heyecanlıyım. Yarın akşamı bekliyoruz. Kupa için çok istekliyiz. Burada iyi bir sonuç aldık. Hatay da yarı finalde bu rakibe karşı aynı sonucu almıştı ama basketbolda her an her şey olabiliyor. İkinci maçta belki daha sakin oynamamız gerekir. Ancak kupayı biz alacağız. Kupanın bir ucundan tuttuk, diğer ucundan da tutacağımıza inanıyoruz. İnşallah kupayı müzemize getiririz” ifadelerini kullandı.

Bir diğer Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik ise “Kupayı almak istiyoruz. İnşallah bunu başaracağız. Galatasarayımız için inşallah bundan sonra da devamı gelecek” şeklinde konuştu.

“KUPANIN BİR KULBUNU ALDIK, SIRA DİĞERİNDE…”

Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya “Nisan’da kupayı alıp mayıslara yol vereceğiz” derken, “Sabah koçu ilk gün gördüğümde ‘Nasılsın, final maçı için stres var mı’ dedim, o da ‘Her şey yolunda’ dedi. Kendisi gayet olgun davranıyor. Zaten koçumuz çok tecrübeli ama eminim ki içinde fırtınalar kopuyordur... Kupa için bir 40 dakika daha var. Her şeyi bir kenara bırakıp ilk düdüğü bekleyeceğiz. İlk düdükten itibaren de bütün enerjimizi sahaya koyacağız. Nisan’da kupayı almak istiyoruz. Çünkü bu kupa, mayıslara yol verecek. Mayıslar da bizimdir” sözlerini kullandı. Ömer Yalçınkaya ayrıca, “Çok tecrübeli bir takımız. Bu tip maçları daha öncesinde yaşamış, kupalar kazanmış oyuncularımız var. Oyuncuların bu rahatlığı ise tecrübelerinden geliyor. Kupanın bir kulbunu yakaladık. Diğer kulbunu da alıp müzemize götüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kadın Basketbol Takımı Menajeri Müge Erdem ise “Geçen hafta Çarşamba gününden sonra çok ciddi şekilde çalıştık. 22 sayılık farkın rahatlığı içinde değiliz. Aslanlar gibi mücadele edip kupayı alacağız. Kupayı çok istiyoruz. Zaten bugüne kadar da ne zaman final oynasak kazandık. Bu geleneklerimize sadık kalarak kupayla döneceğiz. Taraftarımız umuyorum ki deplasmanda da bizi yalnız bırakmayacaktır” şeklinde konuştu.

“ÇOK DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKİYOR”

Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Marina Maljkovic, karşılaşmaya iyi hazırlandıklarını belirterek, “Maç hakkında söylenecek her şeyi söyledik. Buradaki son antrenmanımızı yaptık. Maç henüz başlamadı. Dolayısıyla bu maç için kalplerimiz sıcak olmalı, heyecanlı olmalıyız… Ama aynı zamanda mental olarak biraz da rahat olmalıyız. Biz çok iyi hazırlandık ve yarını bekliyoruz” dedi. Koç ayrıca, ilk maçtaki aynı ciddiyeti korumaları gerektiğini belirterek, “22 sayılık avantajımız var ama aynı avantaja yarı finalde Hatay da sahipti. Karşılaştırma yapmak istemiyorum ama Venezia takımı yıllardır beraber oynuyor. Takımın çekirdeği hep aynıydı. Bu tarz psikolojik bariyerleri aşabiliyorlar. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. 22 sayılık farkı tamamen unutmamız gerekiyor. İlk maçtaki aynı ciddiyeti bu maça taşıyabilirsek herhangi bir sorun yaşamayacağımızı umuyorum” diye konuştu.

Kaynak: galatasaray.org

Moderatör tarafında düzenlendi:
Final dediğin tek maç usulü tarafsız sahada olur

Kadın basketbolu zaten izleyen yok bir de üstüne tüy dikelim demişler herhalde

Üst Alt