Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız?

Tamam ben de Tudor'u bir kenara bırakıp değerlendirme yaptım zaten.Sadece Tudor'a özgü bir durum değil.Geçen yıl Riekerink'in sosyal medya tarafından olağanüstü şişirilip sonra Riekerink bye denmesi bile buna delalet.Riekerink ne bu kadar şişirilecek bir hocaydı,ne de böylesine hayal kırıklığına uğrayacak.

Kimi getirirsen getir 34 maçın illa ki 10-11'inde şampiyon da olsan kötü oyun da olacak puan kaybı da.Tamam büyük maçları anladık,deniyor ki Antalya'da puan kaybetti.Antalya'da olmasa Sivas'ta olacak bu kayıplar,bir yerde olacak.Buna benim tepkim.Sürekli o defolsun gitsin bu çöp vb. diyenlere.Biraz sakin olmak lazım.
İlk paragrafına katılıyorum. İkinciye gelince yine neden anlaşamadığımız ortaya çıkıyor, Sarper bak kimse burada çöp vb bir şey demiyor bir derdi var insanların onu anlatıyor bu düzelmezse ki işlemiyor bu sistem en azından o insanlara göre bunu düzeltme gayretinde olmazsa gitsin diyor bundan normal olan ne var? Bir hata var ve onda ısrar ediyor ne denilebilir sence böyle bir durumda? Elbette puan kaybedebiliriz bu çok normal ancak böyle değil bile isteye sahaya yenik çıktığımız maçlar var böyle olmaz. Real'den 6 yediğimiz maçın ilk yarısında bile baya pozisyona girdik o maçı o skora rağmen kötü hatırlamam elimizden geleni yaptık, şansımız yaver gitmedi sonrasında çözüldük. Klasik 1-2 içerde yenildiğimiz Fener maçı her yenildiğimiz maç böyle olmak zorunda da demiyorum ama her yenildiğimiz maç eziliyor isek elbette orada bir problem olduğunu kabul etmeliyiz.

Sosyal medya insanlara sadece herşeye yorum yapabilme fırsatı vermedi. Aynı zamanda dünyada olup biten hadiselerden haberdar olabilme fırsatını verdi, burda da bizi ilgilendiren futbol kısmı. İşin taktiksel kısmıyla ilgilenenler için sayısız kaynak var yazılı ve görsel. Bu nedenle de eskiye nazaran insanlar futbolun taktiksel ve hatta yönetimsel kısmı hakkında daha somut fikirlere sahipler. Hal böyle olunca ortadaki yanlışlara da yine sosyal medya üzerinden homurdanmak futbolseverlerin en doğal hakkı. Bunu "şımarıklık" diye tanımlamak abartı. Durum çok net. İnsanlar futbolun detaylarının daha fazla farkında.

Bu nedenle de fark ettiyseniz Tudor'a yapılan eleştiriler "büyük maçı kaybetti, gitsin" şeklinde değil de "büyük maçlara yanlış mentaliteyle çıkıyor ve puan kaybediyor, bu hocayla olmaz" şeklinde daha çok. Aynı durum futbolcular için de geçerli. Sosyal medya öncesi olsa belki "Belhanda 6 asist 1 gol üretti" diye hiç eleştirilmeyecek belki ama şu anda neden eleştirildiği ortada. Semih ve Selçuk eleştirilmeden önce 1.5-2 sene kadar vasat ve altında oynadılar. Ondan önce ikisi de göklerdeydi. Taraftar gayet de sabretti ikisine kısaca. Onlar bu sabrı değerlendiremediler.

Sabır önemli bişey. Beşiktaş 2-3 sene sabretti, şu anda onun ekmeğini yiyorlar. Peki neye sabrettiler? Doğru bir yapılanmaya. Gelecek için umut verici hamlelere. Tudor geldiğinden beri hedef maçlardaki performansımıza dayanarak gelecek için ne kadar umutlanabiliyorsunuz? Şampiyonlar Ligi gruplarında (kalırsak) başarılı olabileceğimizi iddia edebilmek için yeterli dayanağınız var mı? Neye sabredelim? Ne kadar sabredelim?

Taraftar bu kadar şeyi öğrenebiliyorken aynı medya ve teknoloji imkanlarını kullanarak mesela dönem içinde değiştirilen kaç teknik direktörle başarıya ulaşılmış, Ya da Galatasaray son 20 yılda kaç sezonda 13 haftada 29 puan toplamış, kaçında en çok atan en az yiyen olmuş, fizik olarak son 4 seneden sonra neredeyse tamamı yeni oyunculardan kurulan takım nasıl bir anda bu seviyeye gelmiş, Terim bırakın ilk dönemini 3. dönemine nasıl başlamış, ilk hafta Başakşehir bizi sahadan sielcek akdar ezmemiş mi? ilk haftalarda anlamsız bir 4-3-3 denememiş mi, hatta benzer birşeyi Nihat'ın ısrarla olmadığını ama ne zaman Semih girse sistemin işlediğini gördüğümüz Euro 2008'de bile yaptığını ancak bir şekilde zaman içinde hatalarını göre göre ilerlediğini öğrenemiyor mu? Ayrıca aynı taraftar alınan bunca puanı, atılan güzel golleri, hücum futbolunu, akan oyunda yenilen az miktarda golü neden teknik direktör hanesine hiç yazma nezaketi gösteremiyor? Aynı taraftar açıp ilgili bilgi sitelerini yahu bu BJK 4-5 snedir kurulan takım, Başakşehir desen yine öyle ama bizim takım daha 23 haftadır beraber zamanla çok daha iyi olabilir diye düşünemiyor mu mesela? Ciddi ciddi bu takım 13 haftada liderlik bir tarafa hiç mi ışık vermedi diye elinini vicdanına koyup düşünemiyor mu? Aynı taraftar 4 senedir kangren olmuş konuların ve oyuncu profillerinin öyle ya da böyle bu adamın da katkılarıyla sonudna temizlenebildiğini göremiyor mu?

Tudor tabiki büyük maç tercihleriyle,3'lü takıntıları ile eleştirilebilir. Ben de eleştiriyorum. Ama taraftardaki şu anki psikoloji bu tür bir teknik eleştiriden değil. Psikolojik olarak bu takım 2 büyük maçta kötü oynadı ve kaybetti, ben bu hocayı da beğenmedim kullan at öbürüne geçelim şeklinde. Üstelik bunu Tudor öncesinde de yapıyorduk. Yapıyorduk diyorum zira ben de aynı şekilde düşündüm bir zaman. Tudor hala sevapları günahlarının önünde bir hoca. Şu lgde hala Başakşehir ile beraber en iyi top oynayan takım biziz. Ve ezeli rakiplerin 6 puan önündeyiz. Üstelik fikstür kolaylığı safsatası da bitti artık.

Belki önümüzdeki hafta da kaybedeceğiz. Bunalrı yazarken o hafta sonudan gelip dalga geçecekler olacağını da bilerek yazıyorum ama şu takımın gerçekten şu anda gösterilen reaksiyonu hakedecek akdar kötü idare edildiğini, kötü top oynadığını mı düşünüyorsunuz? Terim'in 3. döneminde 4-4-2'ye döndüğü ya 12 ya da 14. hafta Fenerbahçe maçına kadar bundan daha iyi oynuyorduk diyebilir miyiz mesela?

Kabul edelim ki haklı eleştiri boyutundan ben dedim öyle olacak bu adam gidecek boyutuna geçti taraftar.

Taraftar bu kadar şeyi öğrenebiliyorken aynı medya ve teknoloji imkanlarını kullanarak mesela dönem içinde değiştirilen kaç teknik direktörle başarıya ulaşılmış, Ya da Galatasaray son 20 yılda kaç sezonda 13 haftada 29 puan toplamış, kaçında en çok atan en az yiyen olmuş, fizik olarak son 4 seneden sonra neredeyse tamamı yeni oyunculardan kurulan takım nasıl bir anda bu seviyeye gelmiş, Terim bırakın ilk dönemini 3. dönemine nasıl başlamış, ilk hafta Başakşehir bizi sahadan sielcek akdar ezmemiş mi? ilk haftalarda anlamsız bir 4-3-3 denememiş mi, hatta benzer birşeyi Nihat'ın ısrarla olmadığını ama ne zaman Semih girse sistemin işlediğini gördüğümüz Euro 2008'de bile yaptığını ancak bir şekilde zaman içinde hatalarını göre göre ilerlediğini öğrenemiyor mu? Ayrıca aynı taraftar alınan bunca puanı, atılan güzel golleri, hücum futbolunu, akan oyunda yenilen az miktarda golü neden teknik direktör hanesine hiç yazma nezaketi gösteremiyor? Aynı taraftar açıp ilgili bilgi sitelerini yahu bu BJK 4-5 snedir kurulan takım, Başakşehir desen yine öyle ama bizim takım daha 23 haftadır beraber zamanla çok daha iyi olabilir diye düşünemiyor mu mesela? Ciddi ciddi bu takım 13 haftada liderlik bir tarafa hiç mi ışık vermedi diye elinini vicdanına koyup düşünemiyor mu? Aynı taraftar 4 senedir kangren olmuş konuların ve oyuncu profillerinin öyle ya da böyle bu adamın da katkılarıyla sonudna temizlenebildiğini göremiyor mu?

Tudor tabiki büyük maç tercihleriyle,3'lü takıntıları ile eleştirilebilir. Ben de eleştiriyorum. Ama taraftardaki şu anki psikoloji bu tür bir teknik eleştiriden değil. Psikolojik olarak bu takım 2 büyük maçta kötü oynadı ve kaybetti, ben bu hocayı da beğenmedim kullan at öbürüne geçelim şeklinde. Üstelik bunu Tudor öncesinde de yapıyorduk. Yapıyorduk diyorum zira ben de aynı şekilde düşündüm bir zaman. Tudor hala sevapları günahlarının önünde bir hoca. Şu lgde hala Başakşehir ile beraber en iyi top oynayan takım biziz. Ve ezeli rakiplerin 6 puan önündeyiz. Üstelik fikstür kolaylığı safsatası da bitti artık.

Belki önümüzdeki hafta da kaybedeceğiz. Bunalrı yazarken o hafta sonudan gelip dalga geçecekler olacağını da bilerek yazıyorum ama şu takımın gerçekten şu anda gösterilen reaksiyonu hakedecek akdar kötü idare edildiğini, kötü top oynadığını mı düşünüyorsunuz? Terim'in 3. döneminde 4-4-2'ye döndüğü ya 12 ya da 14. hafta Fenerbahçe maçına kadar bundan daha iyi oynuyorduk diyebilir miyiz mesela?

Kabul edelim ki haklı eleştiri boyutundan ben dedim öyle olacak bu adam gidecek boyutuna geçti taraftar.

Yav bu teori doğru da 2015-17 arası kadroyla şu anki kadroyu bir tutmak doğru değil. Bir TD’nin başarılı olması için elinde malzeme olması lazım. Denizli ve Riekerink’e öyle kadrolar verildi ki ağızlarıyla kuş tutsalar başarılı olamazlardı. Mevcut kadroyu işi bilen birine verirsen emin ol bundan kötü olmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teker teker her cümlesine cevap verip çürütülecek bir yazı ama hakikaten değmez.Gına geldi bu romantiklerden.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yav bu teori doğru da 2015-17 arası kadroyla şu anki kadroyu bir tutmak doğru değil. Bir TD’nin başarılı olması için elinde malzeme olması lazım. Denizli ve Riekerink’e öyle kadrolar verildi ki ağızlarıyla kuş tutsalar başarılı olamazlardı. Mevcut kadroyu işi bilen birine verirsen emin ol bundan kötü olmaz.

Terim'in kadroyu Mancini'ye verdik olmadı. Prandelli yapamadı. Hamza istisnası vardı ama O'nun kadroyu da Denizli'ye verdik yapamadı. Riekerink de beceremedi. Sonra Riekerink'in kadroyu aldık Tudor'a verdik o da yapamadı. Demek ki bundan kötüsü olmaz diye birşey yok. Olabiliyor.

Kaldı ki bu kadroyu iyi buluyorken neden bu kadronun kurulmasında rolü olan hocaya pay verilmiyor?

omer in yazdiginin son cumlesinden hareketle "genel taraftar elestirisinden" , td ozelindeki bu muhabbetlere de kisa bir yorum yapayim

elestiri ile hak iddia etmek baska seyler , taraftarin hakki son derece limitlidir , hic bir klup "bize taraftar ol herseyimize karis" diye bir hak vermez insanlara , suyuna gidersen seyircini arttirir ,guclenirsin

yok seyircini umursamazsan sogutursun , bedelini de odersin

ama bu kadar , fazlasi degil ... bizde seyirci hadsiz , bir kere seyirci kimdir ya ? spesifik bir kisi degil ki , su forumdaki aktif 50 kisi icinde bile bir olayda 30 a 20 cikiyor bazen , neye gore seyircinin istegi uygulanacak

ben de tudor gitmesin diyen tonla adam cikaririm , neye gore seyirci ? seyirci susacak macini izleyecek, takim istedigini vermiyorsa da izlemeyecek , parasini zamanini harcamayacak

yok ben okul harcligimdan arttirdim da maca geldim , yok eve ekmek goturmek yerine bilet aldim arabeskleri artik kapitalizmin carklari arasinda paramparca olmus derdest edilmistir

Bunun sabırsız yada şımarıklıkla alakası yok.Tudor hoca olarak yetersiz biri bu çok net açık.Hadi kendi kadrosunu kurdu zaman verelim dedik süresi çoktan doldu.1 maç kaybedersin şansızlık olmadı diyebilirsin.Ama kredisi çoktan tükendi.Görünen köy klavuz istemez.Bu takım küçük maçları kadro kalitesi ile kazanıyor.Büyük maçlarda yenilmemizin hatta ezilmemizin nedeni tamamen T.direktör yetersizliğinden.Cahil Rıza bile hoca olarak 2 kere bunun eline verdi daha kötü kadrolar ile.

Son düzenleme:
Bunun sabırsız yada şımarıklıkla alakası yok.Tudor hoca olarak yetersiz biri bu çok net açık.Hadi kendi kadrosunu kurdu zaman verelim dedik süresi çoktan doldu.1 maç kaybedersin şansızlık olmadı diyebilirsin.Ama kredisi çoktan tükendi.Görünen köy klavuz istemez.Bu takım küçük maçları kadro kalitesi ile kazanıyor.Büyük maçlarda yenilmemizin hatta ezilmemizin nedeni tamamen d.direktör yetersizliğinden.Cahil Rıza bile hoca olarak 2 kere bunun eline verdi daha kötü kadrolar ile.

Mesela bu yetersizlik iddiası da büyük iddia. Bu kadar yetersiz adam yeterli hocalardan daha fazla puan toplamış mı? Daha iyi top oynatmış mı? Verdiğiniz Rıza önreğinin BJK'deki halini hatırladınız mı? Ya da yeterli hocalar Mancini, Prandelli, Denizli Tudor'dan çok mu iyilerdi? Neye göre yetersiz? Hatalı ayrı şeyi yetersiz ayrı şey.

iyi de zorluk derecesi yuksek maclari kaybedip goreceli olarak kucuk olanlari kazaniyor olmanin bize bir zarari olup olmayacagi onemli

yarin sampiyon bu sebeple olunamazsa haklisiniz , ama su an sampiyonlukta en iddiali iki takima da 6 sar puan fark atilmis durumda, yarin 3 iner en cok .

ya fb macina kadar 11 maci da kazanirsak , 12 inci macta kadikoyde bir 6-0 daha olursa yine mi istifa diyecegiz 10 puan fark da atmis olsak

onemli olan puandir ! farktir

mesela ronaldo bu sene şimdiye kadar 9 maçta 2 gol 2 assist yapabildi.
Şimdi ronaldo bizde olsa moralini bozup külüpten gitmesini isteyecek adamlar var.

AYRICA;
ne Federasyon nede beinsports Galatasaray'ın 15-20 fark atmasını istemez.

Terim'in kadroyu Mancini'ye verdik olmadı. Prandelli yapamadı. Hamza istisnası vardı ama O'nun kadroyu da Denizli'ye verdik yapamadı. Riekerink de beceremedi. Sonra Riekerink'in kadroyu aldık Tudor'a verdik o da yapamadı. Demek ki bundan kötüsü olmaz diye birşey yok. Olabiliyor.

Kaldı ki bu kadroyu iyi buluyorken neden bu kadronun kurulmasında rolü olan hocaya pay verilmiyor?

Mancini döneminde takımda ayni bugünün Bjk’sinde olduğu gibi doygunluk ve ŞL yükü vardı. Yine de Real, Juve’li gruptan çıktı, Türkiye’de bunu başka hangi takım yapabilirdi? Hamza’nın 2. dönemi ve sonrası tamamen kadro yetersizliğiyle alakalı. Bundan muzdarip olanlar da Hamza-Denizli ve Riekerink. Çünkü son 3 yılda o kadro başarısız oldu. Bugünün as kadrosunda görsek çıldıracağımız adamlar banko 11’di, bu her şeyi açıklamıyor mu? Ama TD’yi de doğru seçmek lazım, orası doğru

Mesela bu yetersizlik iddiası da büyük iddia. Bu kadar yetersiz adam yeterli hocalardan daha fazla puan toplamış mı? Daha iyi top oynatmış mı? Verdiğiniz Rıza önreğinin BJK'deki halini hatırladınız mı? Ya da yeterli hocalar Mancini, Prandelli, Denizli Tudor'dan çok mu iyilerdi? Neye göre yetersiz? Hatalı ayrı şeyi yetersiz ayrı şey.
Hatalarından ders çıkamaması, bu doğrultuda maçlara yanlış kadrolar ile çıkması, maçlarda geç veya yanlış müdahele yapması. Bunlar benim için yetersizlik kategorisine girer. Öğrenir mi, belki ama ne zaman? Bizim için geç olur mu? Mesela bu sene şampiyonluk gider mi bu yüzden? Gitmesi bizim için ağar sonuçlar doğura bilir.

Bu sezon şampiyon olamazsak kepenk vururuz, bunu da unutmayın. Sabredilecekse birine o sezon bu sezon değil. Sezon başı en büyük arazilerinin parasını transfere yatırmışın, her şeyini 1 şampiyonluğa bağlamışsın.

mesela ronaldo bu sene şimdiye kadar 9 maçta 2 gol 2 assist yapabildi.
Şimdi ronaldo bizde olsa moralini bozup külüpten gitmesini isteyecek adamlar var.

AYRICA;
ne Federasyon nede beinsports Galatasaray'ın 15-20 fark atmasını istemez.
Eğer burada dokundurduğun konu Lato konusu ise bence yanlış düşünce. Bir tarafta yetersiz olan bir oyuncu ve bunu hala kaç maçtır kabul etmeyen bir Teknik Direktör. Diğer tarafta Takıma katkı verebilecek ama formsuz olan bir oyuncu.

İlk paragrafına katılıyorum. İkinciye gelince yine neden anlaşamadığımız ortaya çıkıyor, Sarper bak kimse burada çöp vb bir şey demiyor bir derdi var insanların onu anlatıyor bu düzelmezse ki işlemiyor bu sistem en azından o insanlara göre bunu düzeltme gayretinde olmazsa gitsin diyor bundan normal olan ne var? Bir hata var ve onda ısrar ediyor ne denilebilir sence böyle bir durumda? Elbette puan kaybedebiliriz bu çok normal ancak böyle değil bile isteye sahaya yenik çıktığımız maçlar var böyle olmaz. Real'den 6 yediğimiz maçın ilk yarısında bile baya pozisyona girdik o maçı o skora rağmen kötü hatırlamam elimizden geleni yaptık, şansımız yaver gitmedi sonrasında çözüldük. Klasik 1-2 içerde yenildiğimiz Fener maçı her yenildiğimiz maç böyle olmak zorunda da demiyorum ama her yenildiğimiz maç eziliyor isek elbette orada bir problem olduğunu kabul etmeliyiz.

Hem iyi oynayıp hem kaybetmek özellikle bu ligde,her zaman olacak bir şey değil.Kaybetmişsen,muhtemelen kötü oynamışsındır.Maksimum 2-3 maç olur sezonda öylesine oynayıp da kazanamadığın.

Ben Tudor kusursuz,her şeyi doğru yapıyor demiyorum ki.Hataları var hatta beni rahatsız eden hataları da var,ama buradaki aşırı tepkiden ötürü çok da dile getirmek istemiyor insan.Artık olay tepki de değil,defolsun gitsin kıvamına geldi.Hatalarına rağmen kalması taraftarıyım,teknik direktör öğütme makinesine döndük iyice.Bunun başarı getirmediğini hala tecrübe etmedik mi senelerdir?Kaldı ki bazı takıntıları dışında öyle o kadar tepki gösterilecek de bir yönetim sergilediğini düşünmüyorum,şu yeni takıma bu takım kimyasını oturtmayı başarabilmişse,bilhassa iç sahada takım bu kadar iştahlı oynuyorsa Tudor'un bundaki payı yadsınamaz.Kritik olarak lanse edilen maçlarda böylesine pasif kalmamız benim de canımı sıkan bir durum,ama sadece bunun için hoca kovalım demek de akıl alır bir öneri değil bence.Bu adam daha hocalık kariyerinin başında,birden her şeyi doğru yapmasını beklemek ütopik.Belki bizden başarısız olacak kovulacak yönetim de taraftarın tepkisine direnemeyecek bir yerde,ama ben kendisine sabredilmesi gerektiğini düşünüyorum.Belki önümüzdeki Bjk maçını da kaybedecek,2. yarıdaki derbileri de kaybedecek belki de,bu musibetlerden sonra belki öğrenecek derbi oynamayı.Fatih Terim de böyle öğrenmedi mi?Tudor da kesin olur demiyorum ama denemeden de bunu göremeyiz.Benim haftalardır burada anlatmak istediğim bu.Sadece bekleyelim ve görelim ne olacak.Demokles'in kılıcı gibi durmayalım takımın üstünde sürekli.

Son düzenleme:
Mancini döneminde takımda ayni bugünün Bjk’sinde olduğu gibi doygunluk ve ŞL yükü vardı. Yine de Real, Juve’li gruptan çıktı, Türkiye’de bunu başka hangi takım yapabilirdi? Hamza’nın 2. dönemi ve sonrası tamamen kadro yetersizliğiyle alakalı. Bundan muzdarip olanlar da Hamza-Denizli ve Riekerink. Çünkü son 3 yılda o kadro başarısız oldu. Bugünün as kadrosunda görsek çıldıracağımız adamlar banko 11’di, bu her şeyi açıklamıyor mu? Ama TD’yi de doğru seçmek lazım, orası doğru

Doygunluk filan ayrı bir mesele ama Mancini kadrosu her haliyle bugünkü kadrodan daha alternatifli idi. Bugün 2 derbi(ya da büyük maç) deplasmanında puan kaybettiğimizde kızıyoruz ama o dönem sıradan Anadolu deplasmanlarımız kahır oluyordu. Bu demek değil ki şu an Tudor bu isimlerden büyük hoca. Hayır ama adamın doğrularını bir kalemde silip bütün yöneleriyle sıfırlamak hele de bunu takım hiç de kötü gitmiyorken yapmak doğru değil. Üstelik bugün kovsak yarın Terim kabul etmese ne yapacağız? Kimi getireceğiz? Herkes yazıyor Blanc, Tuchel vs. bu adamlar niye gelsin ekonomik olarak UEFA kıskacında, senede 2 hoca değiştiren ve 6 ayı kalmış yönetimle çalışmaya? En havalı zamanımızd aikna edemedik Tuchel'i. Üstelik yaz başında. Hadi geldiler diyelim bu adamlar bir anda herşeyi değiştirecek mi? Mancini'yi yine örnek vereceğim ama kariyerli olduğu için sık sık dillendiriyorum, Mancini geldi ve derbilerde fena değildi ama o da Bruma'dan sağ bek, Ajax bebelerinin rezil ettiği 3'lü denemeleri yapmadı mı? Fenerbahçe lig tarihinin en erken şampiyonluklarından birine ulaşmadı mı? Yani Tudor bugün gitse sanki takım uçacak algısı yerleşmiş herkesde.

Üst Alt