Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız?

gs taraftarı çok farklıdır bilinçlidir öyle körü körüne destek vermez mesala karga taraftarı en dandik zamanlarında bile şuursuzca karga gooo goooo diye bağırır ! ama bizde böyle olmaz takımdan bir cacık olmadığını anlarsa arena terk edilmiş texas kasabasına döner ! başak karga trabzon fener ve östersunds maçları tudorun ne olduğunu bize gösterdi bu saatten sonra tudor stoper bile oynasa bizim için yok hükmündedir !!!

aklı başında yönetim taraftarı takmaması lazım. Taraftarlık rasyonel değldir çünkü. Rüzgara göre değişir. "taraftar ne derse haklıdır" saçma sapan bir motto.

En basitinden örnek vereyim. Ankaragücü taraftarı 4.hafta İsmail gitsin diye ne küfürler,kampanyalar yaptı ama aradan 10 hafta geçti adam şimdi lider ve adama pankart falan yapıyorlar mesela.

Bizim aptallar eğer taraftara göre hareket ediyorsa defolsunlar kulüpten.

aklı başında yönetim taraftarı takmaması lazım. Taraftarlık rasyonel değldir çünkü. Rüzgara göre değişir. "taraftar ne derse haklıdır" saçma sapan bir motto.

En basitinden örnek vereyim. Ankaragücü taraftarı 4.hafta İsmail gitsin diye ne küfürler,kampanyalar yaptı ama aradan 10 hafta geçti adam şimdi lider ve adama pankart falan yapıyorlar mesela.

Kadıköy’de 7 yemeden gitmemeli aynen. Son görevi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu başkan ve yönetim, 2014-2015 sezonunu Muslera farkı ile Hamza'ya rağmen ite kaka şampiyon tamamladığımız günlerde göreve gelmişti. Taraftarın büyük bir bölümü uyardı; Kaleci farkı ile şampiyon olduk kimse uçmasın, bu takımın miadı doldu, büyük bir revizyon şart hatta mümkünse mevcut hoca ile devam edilmesin demişti. Bunların arasında ben de vardım.

Kulüp olarak ligdeki bütün ipleri elimize geçirmiş olduğumuz ve CL'ye direkt katıldığımız o avantajlı dönemi, 2-3 tane uyduruk transferle, antreman tempocusu jem karacanlarla ve son gün yerine adam almadan Melo gibi adamı sepetleyen ve Selçuk - Hamit ikilisi ile sezona gireceğiz bambaşka bir takım olacağız diyen genius hocalarla harcadık. Tam tersi taraftarın sesine kulak verilse, en az 5-6 adet eli ayağı düzgün takıma direkt olarak katkı verecek kaliteli oyuncular transfer edilmiş olsa hatta genius hamza ile devam edilmeyip Şenol ile anlaşılmış olsa şu an bambaşka şeyler konuşuyor olurduk adım kadar eminim.

Velhasıl kelam akıllı yönetim dediğin taraftarın sesine kulak veren yönetimdir. Mevcut yönetim taraftarın sesine kulak vermediği için bu hallere düştük zaten. Ha kendi beceriksizlikleri basiretsizlikleri apayrı bir konu. Demek ki neymiş; Avatarına Messi fotoğrafı koyup, her şeyi ben bilirim deyip de Tudor'u mütemadiyen dilleyip, küçük dağları ben yarattım modunda ortalıkta dolanmakla bu işler olmuyormuş. Bunlar tecrübedir işte öğrenin.

Ankaragücü maçlarını izlersen bu kafada olman gayet normal... Bir de Bayern maçlarını izlemeye davet ediyorum. Adamlar Ancelotti'yi şutladılar bak bakalım takım şu anda nasıl?

sen ne diyorsun, ben ne diyorum ya. Ben taraftarın her dediğine bakılmasın diyorum, banane Bayern'den.

Evet bunda haklısın Tudor'u da taraftar baskısıyla getirdiler. Ama getirttiren taraftar aptallık ettiklerini anladı. Demek ki neymiş Galatasaray'ın namına yakışır adam gibi teknik direktör getirmeliymişsin. Yoksa Tudor gider Avcı gelir, Avcı gider, Hamza gelir, Okan gelir, Cihat Aslan gelir... Bir tane Marinho getir diyen adam duymadım ben! Taraftar vizyonu dediğim olay bu benim. En iyisini getireceksin. Getirmesi için de yönetime baskı yapacaksın. Yoksa Tudor gibi çapsız teknik direktörlerden geçilmez takım.

Bence aklı başında yönetim, profesyonelce takılan ama taraftarı gerektiğinde kaale alan yönetimdir. Bu noktadan sonra ise doğru adımlar atılmalıdır somut olarak. Doğru adım ise Profesyonel bir yönetimin, bu camianin has adamlarıyla birlikte çalışmasıdır.. Zaten böyle bir durum olursa da çok yüksek ihtimal başarı gelir. Ve saçma sapan işler, kumpaslar dönmezse bu başarı sürekli hale gelebilir. Bunun en basit örneği. AYSAL+TERİM. Birini ne kadar sevmesemde. Kusursuz bir profesyonel. Diğeri ise camianın tarihine adını yazdırmış has adamlarından biri. İkisi bir arada neler yaptılar ortada.

Galatasaray taraftarının şımarık veya sabırsız olduğu görüşüne açıkçası katılamam. Galatasaray yıllarca şampiyon olamadı. Yıllar sonra gelen ilk şampiyonlukta da o tribünler tamamen doluydu. Kimse takımına küsmemiş, takımından vazgeçmemişti. Yeni nesil Galatasaray taraftarının biraz farklı olsa da çok değiştiğini düşünmüyorum.

Şımarık ve sabırsız kelimelerinin kullanılma nedeni büyük ihtimalle takım yeni, takım lider, bakın her şey iyi gidiyor daha ne istiyorsunuz kaynaklıydı. Bence bu yakıştırmayı yaptığımız Galatasaray taraftarı bunu şımarıklıktan, sabırsızlıktan değil takımının iyi gidiyor gözükmesine rağmen aslında bir yerde patlayacağına, düşüşe geçeceğine inandığı ve gerçekten bu takımı sevdiği, ileride üzüleceğini bildiği için yaptı. Çünkü bu işten çıkarı olmayan tek taraf onlar. Takımlarının karşısında güçlü bir rakip gördüğünde kuyruğunu sıkıştırıp oyuğuna saklanmasını istemiyorlar. Tek istedikleri sevdikleri, gönül verdikleri Galatasaray'ın yenilse de o saha da aslanlar gibi mücadele ettiğini görmek.

Üst Alt