Coşkun Özarı


coskunozarigs.jpg
Coşkun Özarı

Galatasaray Eski Futbolcusu ve Teknik DirektörüGalatasaray Lisesi mezunu olan Coşkun Özarı 1931 yılında doğdu. 1953 yılında sarı kırmızılı forma ile futbola başladı. Teknik direktörlük görevi gördükten sonra Gündüz Kılıç'ın yardımcısı olarak Galatasaray'da antrenörlüğe başladı. Daha sonra da A Milli Takım'ın antrenörlüğünü yaptı.galatasaray1954champion.jpg


Coşkun Özarılı Galatasarayımız - 1954 'lerGalatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra kendini Galatasaray takımının hücum çizgisinde buldu. Bundan sonra on üç yıl boyunca Galatasaray takımının yanısıra milli takımın da defans belkemiği olan Özarı, çetin oyunculuğu, ancak yumuşak huylarıyla tanındı. Özarı'nın defanstaki liderliği, Gündüz Kılıç'ın koçluğu, Turgay Şeren'in kaleciliği ve Metin Oktay'ın forvetliği ile birleşince takımı sayısız şampiyonluğa ve Türkiye Kupası zaferlerine taşıdı.Özarı'nın oyuncu olarak kariyeri, koç olma tutkusu yüzünden erken sona erdi. 1954-55, 1955-56 ve 1957-58 sezonlarında takımın İstanbul Ligi Şampiyonluğu'nu yaşadığında Coşkun Özarı orta sağın ya da savunmanın sağında görev yaptı. 5 kez A Milli Takım'da oynayan Özarı futbolu 29 yaşındayken bıraktı. 1961 yılında, İngiltere'de efsanevi koç Winterbottom'ın başkanlığındaki koçluk seminerine katıldı. Yurda döndüğünde Galatasaray'ın yardımcı koçu oldu. Üç yıl sonra da koçu Gündüz Kılıç'ın görevini devraldı.

Coşkun Özarı takımı dört kez şampiyonluğa taşıdı. 1965 yılında milli takıma koç olarak atandığında milli düzeydeki başkanlığı on yıl sürdü. Koçluk kariyerini 1986'da noktalayarak spor yazarı oldu. Bugün hala milli takım ve Galatasaray hakkındaki yazılarıyla etkinliğini hala sürdürmektedir.Galatasaray org. alıntıdır.
 
Cevap: Coşkun Özarıcoskunlu1.jpg


Coşkun Özarı 'lı Galatasarayımız

Galatasarayımız'ın efsane futbolcularından, Teknik Direktörlerinden ve Milli takımımızın eski Teknik Direktörlerinden Coşkun Özarı, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakıma alınmış...

Özarı, uzun zamandır nefes darlığı yaşıyordu. 07 Ekim 2010 yani bugün de fenalaşarak hastaneye kaldırılmış. Altunizade Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesine alınan Coşkun Özarı'nın son durumu hakkında ise henüz kesinleşmiş bir bilgi de alınamamış.Değerli büyüğümüze GSCimbom ailesi olarak Geçmiş olsun diyor "Acil Şifalar" diliyoruz.
 
Cevap: Coşkun ÖzarıAllah rahmet eylesin.Galatasaray'ın efsaneleri arasına adını çok önceden yazdıran bi insandın.Cenazesinde kulüp tarafından gereken ilgi gösterilir umarım.
 
Üst Alt