Coşkun Özarı'yı Kaybettik... - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Coşkun Özarı'yı Kaybettik...

Cevap: Coşkun Özarı'yı Kaybettik...

Coşkun Özarı'yı kaybettik

A Milli Takımımızın eski teknik direktörlerinden, eski milli futbolcu Coşkun Özarı'yı kaybettik. Özarı bir süredir tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde yaşama gözlerini yumdu. Coşkun Özarı'nın cenazesi, 24 Haziran Cuma günü Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedilecek.

1931 yılında İstanbul'da doğan Coşkun Özarı, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1953 yılında Galatasaray'da futbol oynamaya başladı. Milli formayı ilk kez 1955 yılında Portekiz'e karşı giydi. 5 kez A, 1 kez de B Milli olan Özarı, 1960 yılında aktif futbol yaşantısını tamamladı.

Daha sonra antrenörlüğe başlayan Coşkun Özarı, İngiltere'de eğitim aldıktan sonra Galatasaray'da yardımcı teknik direktör oldu. Galatasaray, Şekerspor ve Adana Demirspor'da teknik direktörlük yapan Özarı, 1972 yılında A Milli Takım teknik direktörü oldu. 12 Nisan 1972'den 31 Ekim 1976'ya kadar Ay Yıldızlıların teknik adamlığını yapan Coşkun Özarı'nın yönetiminde Milli Takım 29 maç oynadı.

Özarı, Eylül 1982 ile Nisan 1984 arasında bir kez daha A Milli Takım teknik direktörlüğünü üstlendi. Bu dönemde Milliler 17 karşılaşmaya çıktı. Coşkun Özarı, 11 Eylül 1985'te 3. ve son kez yaptığı A Milli Takım teknik direktörlüğünü 12 Kasım 1986'ya kadar sürdürdü.

Toplamda 7 yıl 3 ay 2 gün A Milli Takım teknik direktörlüğü yapan Coşkun Özarı, ay yıldızlıların başında 54 karşılaşmaya çıktı.

Ünlü spor adamı teknik adamlık kariyerini noktaladıktan sonra köşe yazarlığı yaptı.

allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun:s

co%C5%9Fkung%C3%BCnd%C3%BCz-turgay.jpg

Coşkun Özarı'yı Kaybettik

Galatasaray Spor Kulübü eski futbolcularından ve teknik direktörlerinden Coşkun Özarı'nın vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

1953 yılında Galatasaray'da futbola başlayan, futbolculuk ve teknik direktörlük hayatında sayısız başarılara imza atan Hocaların Hocası, tüm sporseverlerin kalbinde ilelebet yaşayacaktır.

Türk sporunun en önemli değerlerinden biri olan Coşkun Özarı'nın ailesine, sevenlerine ve başta Galatasaray olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı dileriz.

Galatasaray Spor Kulübü

Uzuldum ve sasirdim. Allah rahmet eylesin, mekani cennet olur insAllah.

Ailesine ve sevenlerine sabir diliyorum. Basimiz sagolsun.

Üst Alt