Cristiano Ronaldo Başlığı - Sayfa 101 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Brezilyalı Ronaldo ve Ronaldinho gibi adamlar büyük oyunculardı evet.

Messi ile Ronaldo'yu bunların önüne geçiren konu en başta istikrar, yaklaşık 10-12 yıldır üst seviye oynuyorlar, bu kolay değil.
Cristiano'ya zaten bu konuda herhangi bir eleştimiz olmaz. Büyük futbolcudur yaptıkları ortada. Yıllar evvel gerçek Ronaldo muhabbetini yapardık ama oraları aştı adam. Bu demek değildir ki gerçek Ronaldo o oldu. İkisi de bambaşka dönemlerden bambaşka tarzda adamlar. Yaptıkları da kesinlikle saygıyı hakediyor.

Ingiltereyi fethetti yetmedi, ispanyayi fethetti yetmedi, simdi de italyayi fethediyor. Bazi ismi lazim degiller gibi anasinin liginden disari adim atmaya korkmuyor. Bi de Turkiye ligini fethederse dunyanin en buyuk dört ligini fetheden oyuncu olarak kirılmasi imkansiz bir rekora ev sahipligi yapacaktir. Bize sadece onunde egilip mubarek ayagini öpmek düser.
adam dünyanın en iyi 2-3 takımından birinde oynuyor, kendini oraya adamış çocukluğunda yaşadıklarından ötürü ama türkiyeden 1 çomar ispanya dışında başarılı olamaz dedi diye gaza gelip barcelonadan ayrılacak he? :D
56 mesajlı daha kırkını bile doldurmamış bi çaylak, 41.000 mesajlı bi taçsız gral a ÇOMAR diyebiliyo......o_O
Önüne gelene sopa sallayan Modlarımız uyuyor mu agedeş......:asd:

Son düzenleme:
Eskide kalan herşeyin günümüzden iyi olduğunu sanan bir dangalak değilsin ama dangalaksın.Okuduğunu anlayabilme yetin yok çünkü. Ben Ronaldo Cristiano'dan komple iyi futbolcudur demedim, aralarında sandığın gibi bir uçurum yok ve senin gibi dangalakların aşağılayabileceği bir futbolcu değil dedim Ronaldo için. Hatta ayrı dönemlerde oynamış futbolcuların karşılaştırılmasına da karşıyım anlayış olarak. Eskide kalmış olsak Messi için GOAT demezdik heralde değil mi dangalak seni? Futbol seviyorum diyen futboldan anlıyorum diyen her insanın saygısını kazanmış bir adamdan şişko diye bahsetmek dangalaklığın dik alası zaten. Justin Bieber fangirllerinden farkın yok. Dangalak.
Messi'ye GOAT diyen dangalak için fazla zamanımı ayırdım. Engellendin, hadi şimdi barcelona bileti al, atla uçağına ve yalamaya devam et.

Ne oluyor burada! Adamın futbolunu eleştiremiyorsunuz diye özel hayatı üzerinden mi saldırıyorsunuz!

Yargıda olan bir olayı bizim burada tartışmamız boş! Adalet kararını verecektir!

Brezilyalı Ronaldo ve Ronaldinho gibi adamlar büyük oyunculardı evet.

Messi ile Ronaldo'yu bunların önüne geçiren konu en başta istikrar, yaklaşık 10-12 yıldır üst seviye oynuyorlar, bu kolay değil.
O 2 brezilyalı tarihin en yeteneklileri olabilir ama işte biri sakatlıktan biri salaklıktan dolayı en büyük olamadılar ama salt yetenek olarak kimse ellerine su dökemez bence

@Aydın Aslan bu tartışma yavaştan hükmünü yiterecek :D

cmg4dpq88s.kylian-mbappe-eden-hazard.jpg

O adamların ikisi hariç hepsi forvet

Forvetlerin de 2si oynuyor maks.

Evet bok gibi kadroları var.
---------------------------------Rulli---------------------
Mercado---------Otamendi-----------Rojo-----------------Tagliaficao
-----------------------------Paredes----------------------
-------------------Pastore-----------Dybala--------------------
Messi-------------------------Aguero------------------Di Maria

yedekler: Banega,Ascacibar,Lanzini,Fazio,Acuna,Barco,Higuain,Gomez,Banega,Icardi,Correa,Lo Celso,

Sag bek ve Kaleci haric hayvan gibi bir takim + Yedekler. Neyi bok gibi bunun?

Fransa sonrasi en iyi+yedekler bunlarda.

---------------------------------Rulli---------------------
Mercado---------Otamendi-----------Rojo-----------------Tagliaficao
-----------------------------Paredes----------------------
-------------------Pastore-----------Dybala--------------------
Messi-------------------------Aguero------------------Di Maria

yedekler: Banega,Ascacibar,Lanzini,Fazio,Acuna,Barco,Higuain,Gomez,Banega,Icardi,Correa,Lo Celso,

Sag bek ve Kaleci haric hayvan gibi bir takim + Yedekler. Neyi bok gibi bunun?

Fransa sonrasi en iyi+yedekler bunlarda.
Paredes Pastore Dybala orta sahası ha ahahahahah

Yav he he Mpsaph Fransa sonrası en iyi kadro bunlarda lol, sen ciddi ciddi futboldan çakmıyormuşsun git Almancıları falan kandır bu muhabbetlerle.

Hemen sacma irkci konusmaya gec. Biliyorsun haksizsin daha da bat
Ne haksızlığı olm kurduğun kadro komik bir de yorum mu yapıcam o kadroya. Başkası olsa taşşak geçerdi o yorumunla.

Ronaldo diloluğundan gözün kör olmuş ırkçılık yapacak olsam bunu farkederdin, bir daha bana karşı o tarz bir ithamda bulunmazsan sevinirim zira beni alıntılama dememe rağmen uzatıp bir de garip ithamlarda bulunman kaşınma belirtisi.

Milli Takım muhabbeti açılınca Arjantin'in kadrosundaki adamların listelenmesi olayına da bayılıyorum. Arjantin'in kağıt üzerinde topçuları zaten iyi. Ama asıl fark şu. Ronaldo sahada yokken Eder gibi Süper Lig kalitesinde bi adam kupayı getirebiliyor Portekiz'de. Arjantin'de ise Messi'nin "al da at" dediği pozisyonları 90 milyonluk Higuain falan harcıyor.

Ha bi de "Xavi-Iniesta" argümanının devam etmesi cidden komik. Xavi gideli, Iniesta formdan düşeli yıllar oldu. O dönemdeki sistem devam da etmiyor, keza kaç kez hoca değişti. Messi'nin kalitesi düşmesinin aksine arttı.

"Ronaldo daha iyi" dersin, anlarım (hak vermem) ama Messi'yi yetenekli herhangi bi oyuncuymuş gibi anlatmak ezikçe.

O 2 brezilyalı tarihin en yeteneklileri olabilir ama işte biri sakatlıktan biri salaklıktan dolayı en büyük olamadılar ama salt yetenek olarak kimse ellerine su dökemez bence

Net yorum yapamıyorum yetenek konusunda da. Bunca sene domine edebilmek de büyük yetenek gerektirir.

Messi ile Ronaldo bireysel performansı farklı noktaya taşıdılar önceden yılda 50 gol normal değildi artık 50 atamazlarsa az diyorlar, çok iyi oyuncular vardı ama bu seviyeler farklı.

Zaten futbolu bırakmalarından sonra değerleri daha iyi anlaşılacak.

Üst Alt