Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"


Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"

Hollandalı efsane isim, Portakallar'a sağ bekte Fenerbahçe'nin yeni transferine görev vermelerini önerdi.190014hp2.jpg
Johan Cruyff, Hollanda Milli Takımı'nın Euro 2012'de Dirk Kuyt'ı sağ bekte kullanması gerektiğini savundu.Ajax'ın ve Barcelona'nın efsane ismi, Fenerbahçe'ye transfer olan Hollandalı oyuncunun sağ bekte görevlendirilmesi halinde Gregory van der Wiel'e göre ofansif açıdan takıma çok daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyor.

Algemeen Dagblad'a açıklamalarda bulunan Cruyff, "Eğer ben Hollanda'yı çalıştırsaydım belki de Kuyt'ı sağ bekte oynatırdım. Neden olmasın? Çoğu rakibin iyi bir sol kanat oyuncusu yok. Ayrıca bence Kuyt hepimizin bildiğinden daha iyi bir oyuncu. Onun henüz kendi oyun stiline göre oynatılmadığını düşünüyorum. Sağ bekte de her zamanki oyununu oynayabilir. Sadece biraz daha geride görev yapacak." dedi.Huntelaar ile Van Persie'nin yan yana oynaması gerektiğini de savunan Cruyff, "Ben olsam ikisini yan yana oynatırdım. Bir kaç küçük değişiklikle bu başarılabilir. Ama Ben van Marwijk değişik bir teknik adam. Başarıları ile saygıyı hakediyor. Ama kadro seçimleri nedeniyle sürekli baskı altında kalıyor." ifadelerini kullandı.

Euro 2012 kadrolarında yer alan en genç isim olan Jetro Williems ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Hollandalı efsane isim, "Williems yeterince deneyime sahip mi? Eğer oynamak için şans bulamzsa asla sahip olamayacak. Onun gibi hızlı oyuncuları her zaman değerlendirmelisiniz." şeklinde konuştu.Kaynak
 
Cevap: Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"Futbolcu olmasi bile büyük talihsizlik, adamin daha mevkisi yok.
 
Cevap: Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"ehheehhehe dogru demis fenere sag bek transferi oldu, gokhan gonul yedek olacak
 
Cevap: Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"Belli dönemlerde denenmiş ve başarıya ulaşılmış bir sistemdir tabi kadro bütünlüğünü ayarlarsan.Eskiden bazı hocalar sağ ve sol hücum kanatlarını beke çekerlerdi,tüm hattan yardırsın diye;eğer oyuncun ileri gitmek kadar geriye gelmeyi de düşünüyorsa neden olmasın.
 
Cevap: Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"Cruyff gerçekten futbolu çok iyi biliyor , çok enterasan fikirler yaratıp ortaya atıyor ve atttığı fikirler çok mantıklı oluyor . Reis Cruyff.
 
Cevap: Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"Bizim medya ne kadar mal ya, adam sağ bek demedi kanatta sıkışan maçlar icin tek ona emanet edebilirim dedi.
 
Cevap: Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"denenilebilir. aslında aykut bile nerede oynatacağını bilmiyor
 
Üst Alt