Cryptocoin Trading - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cryptocoin Trading

Bitcoin'den zengin olan yok.

Yok zamanında 1 dolarken 100 tane alsan şimdi 2 milyon doların fln vardı diye uyduruyorlar bir de.

Alsaydınız o zaman, artık hangi hacker hacklerdi hesabınızı bilmiyorum. Yedirirler mi öyle sanal parayı?

Minning yapanlar var onlarda elektriği kaçak kullananlar zaten.

Ayrıca en aşağı 10-15.000TL'lik bir kasanızın olması lazım minning yapmak için. 30 gün 24 saat açık bir bilgisayar sisteme bağlı olarak aylık 2000-3000 kazandırıyor galiba ama aynı miktarlarda da elektrik faturası gelebilir.

Neden zengin olan olmasinki bu isden? Borsadan farki ne? Tabiki her konuda oldugu gibi Internet üzeri hacklanma riski var ama 2FA ile yani Two Factor Auth ile bu riski birsekilde indirebilmek kendi elinizde. Minning konusuna ben hic girmedim, girmemde cünkü ceyran parasi miningden alacagniz paradan cok daha fazla

Şuan gidip bitcoin satın alan adam maldır ergen işi çünkü ve garantisi yok, canlıdan poker oynamakla aynı şey

ben şimdi gidip 50 bitcoin alıp 100.000 küsür dolar ödesem ve bu adamlar 1 hafta sonra 1 bitcoin 3 dolara düştü deseler ne yapabilirim? ağzıma aldığım ile kalır

büyük parada gözünüz varsa ve bu işi al sat ile yapmak istiyorsanız siyaseti takip edip dolar veya euro alıp satın

50 BTC almak da tabiki mantikli degil. Büyük para ile bu ise girmek cok büyük risk onun icinde en basda dedim, kücük para ile büyük kazanc elde edilebilen bir ortam diye. Günde 30% % 30 kazanma anormal birsey degil bu piyasada.

Hersey oldugu gibi piyasaya giriyorsan ayagini yorganina göre uzatacaksin. Kredi cekip Bitcoine yatirim yapiyim derse herseyini kaybedebilir.

Mining olayida iyi aslinda. Tabi cidi yatirimin olacak oyle 3 binlira elektrik nereyi geliyor yahu fabrika mi isletiyorsun alt tarafi bilgisayar. Benim bi tanidikta yapiyor 3-4 bin arasi geliri var asagiya dusmuyor elektrik parasi da bin lira en fazla gelen. Sistemi 2 senede bu hale getirdi aldigi para ile sistem upgrade yaparak ilerliyor su an 60 bin liralik sistemi var.
Bende girmeyi dusunuyorum ama cesarer edemiyorum isin ozu. Miningde patlama ihtimalin yuksek.
Coin alip satma daha risksiz is piyasa takibine bakiyor hersey.
Ama dusuk gelecegi parlak coinlerden bi 20ser dolarlik alip yatirimlik saklamak gerek. Bakarsin birgun patlar

Mining olayida iyi aslinda. Tabi cidi yatirimin olacak oyle 3 binlira elektrik nereyi geliyor yahu fabrika mi isletiyorsun alt tarafi bilgisayar. Benim bi tanidikta yapiyor 3-4 bin arasi geliri var asagiya dusmuyor elektrik parasi da bin lira en fazla gelen. Sistemi 2 senede bu hale getirdi aldigi para ile sistem upgrade yaparak ilerliyor su an 60 bin liralik sistemi var.
Bende girmeyi dusunuyorum ama cesarer edemiyorum isin ozu. Miningde patlama ihtimalin yuksek.
Ama dusuk gelecegi parlak coinlerden bi 20ser dolarlik alip yatirimlik saklamak gerek. Bakarsin birgun patlar
Geliyor hacı, o fatura muhabbetleri yalan değil. Kendi koinimi çıkartayım diye düşünüp araştırmıştım.

Eyv.

Biraz inceleyim de küçük meblağ ile giriş yapayım diyorum. Dolar-Euro ile oynamaya benzemiyor anladığım kadarıyla, riskli bir şey sanırım.
Dolar ve euroda yüksek meblağ ile girip çorba parası çıkarıyorsun bunda ise borsadan daha fazla oynaklık var.

Risk şu açıdan var dünyaca kabul gören bir sistem değil birisi alıma geçince bir anda değerlenebiliyor sonra kara geçen adamlar daha kolay satabiliyor o yüzden biraz oynak. Son dönemde çok sert geçişler oldu bitcoin sene başında 1000 dolar iken şu an 3 bin dolara çıkıp 2500lere geri döndü. Ethereum ve diğerleri de çok fazla arttı. Bundan sonrasında dikkatli olmak lazım.

Bir de bitcoinden bir tane almak zorunda değiliz arsa gibi tek bitcoine ortak olunabiliyor belirli yüzdelerle :D

Kullanacağın ekran kartı ve sistem zaten kafadan 1000W PSU isteyecek. Sen normalde oyun oynarken bile 1000W PSU 500-600W güç tüketir. Mining işinde kullandığın sürece 1000W ise 1000W çeker, saati top gibi döndürür. Kaldı ki mining yapanlar en kötü 1500W PSU ile başlar bu işe ve minimum 4 ekran kartı.

Cocuk bana bin lira civari geliyor dedi. Beni mi yemledi acaba, bunu detayli ogrenip (sistemini vs) buraya yazarim.
Bizim işyerinde mr bt röntgen cihazları var 3 katlı bir yer aylık 8 bin lira elektrik geliyor .pc sayısı aşağı yukarı 8 tane ama asıl iş yapan zaten mr.

Benim tahminim 10 tane mining cihazı ile 1000tl elektrik parasını geçmez

Danyal daha iyi bir rakam verebilir işi bilgisayar sonucta

Edit : saykalin dediği gibi bir sistem daha çok yakar yalnız. .

Bi de bu bilgisayarların duracağı yerin kirası var

Son düzenleme:
Bizim işyerinde mr bt röntgen cihazları var 3 katlı bir yer aylık 8 bin lira elektrik geliyor .pc sayısı aşağı yukarı 8 tane ama asıl iş yapan zaten mr.

Şöyle örnek veriyorum;

Sistem:

ASUS Z10PE-D16 WS anakart
2 adet Xeon E5-2630 v3 Soket 2011 işlemci
4 adet Kingston 32GB (2x16GB) HyperX PREDATOR
4 adet Zotac GTX1080 Ti AMP! EDITION 11GB 352 bit
1 adet THERMALTAKE TOUGHPOWER 80PLUS GOLD 1500W PSU

Bu sistem %100 yük altında 24 saat açık 30 gün sonunda deli elektrik parası çıkarır ortaya.

Coin mining olayındaki en büyük problemlerden birisi elektrik tüketimi zaten. Amerika'da elektrik tüketimini arttırdığına yönelik analizler vardı özellikle. Şöyle söyleyeyim size şu an bitcoinin değeri 10 bin TL bandına yaklaştı, çok iyi bir sistem kurdun üstüne basmaya başladın, 1000 TL gelen faturayla kaçta kaçını basabilirsin? Herkes coin basar Tuna'nın dediği gibi olsa.

Miningde onemli olan grafik kartinin gucu yani her sene en son cikan islemci ve grafik karti ile yatirim yapmak gerekiyor iyi sonuclar icin.
Ben de 1000lirayi gececegini dusunmuyorum gecerse de olsun olsun da 1500 olsun.

Saglam oyuncu kasasinin poweri 1500w var en yuksek bildigim.
Asagi yukari bir elektrik sobasi veya klima ile ayni saatte yakacagi 1lira olsa gunde 24 yilda 720 lira yakar.
Bunun gibi iki tane cihaz 1.500lira eder. (1kw ortalama 0.4 lira falan 1.5kw 0.6 eder +vergisi vs eklenince yukaridaki fiyati sisirerek soyledim o yuzden)

20 bin liralik iki tane cihaz ile ne kadar kazanc saglanabilir orasi sorulmasi gereken.

Bana borsa gibi karisik geliyor ugrasmayi sevmedigim icin olabilir :D Gidemde projemi gelistirmeye devam edem bari

Şöyle örnek veriyorum;

Sistem:

ASUS Z10PE-D16 WS anakart
2 adet Xeon E5-2630 v3 Soket 2011 işlemci
4 adet Kingston 32GB (2x16GB) HyperX PREDATOR
4 adet Zotac GTX1080 Ti AMP! EDITION 11GB 352 bit
1 adet THERMALTAKE TOUGHPOWER 80PLUS GOLD 1500W PSU

Bu sistem %100 yük altında 24 saat açık 30 gün sonunda deli elektrik parası çıkarır ortaya.

Minning sisteminde pentium g4560 işlemci , rx 470/570 480/580 ekran kartı 4 gb ram benzeri sistemler kullanılıyor :) Bu dediğiniz sistemler ile kimse minning yapmaz.

Üst Alt