Cübbeli Yobazlar Dondurma Yiyen Çocuklara Saldırdı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cübbeli Yobazlar Dondurma Yiyen Çocuklara Saldırdı!

HABER MERKEZİ- Eminönü'nde 2 Cübbeli kişi 13 yaşında iki çocuğu dondurma yedikleri gerekçesiyle azarladı. Olay anında oradan geçen bir yurttaş olaya müdahale etti. Tartışmanın uzamasının ardından Cübbeli yobazlar olay yerinden uzaklaştı.

Olay anını kaydeden yurttaş yaşadıklarını şöyle anlattı: Bugün işim gereği Eminönü'ne gittim. Tramvay'dan indikten sonra cübbe giymiş iki kişinin 13-14 yaşlarında iki çocukla konuştuğunu fark ettim. yanlarından geçip gidiyordum ki konuşmanın çocukların yediği dondurma ile alakalı olduğunu anlayıp durup dinlemeye başladım, çocuklara söyledikleri "burası müslüman ülke, burada böyle yapamazsınız, herkes oruçlu" temalı söylemleri bitmeyince olaya dahil oldum ve çocukların yanından uzaklaştırdım. beni de yanındaki yaveri ile birlikte biraz tehdit etmeye kalkışsa da geri adım atmayınca uzaklaştılar, üzüldüğüm nokta ben gelmesem kimsenin o iki çocuğa sahip çıkmıyor oluşuydu.

http://www.arkgazetesi.com/gundem/cubbeli-yobazlar-dondurma-yiyen-cocuklara-saldirdi-h4319.html

YouTube

Bu beyinsiz yobazlar yuzunden gencler hizla dinden uzaklastilar. Dini bir öcü gibi gosterdikleri sürece olmaz bu isler. Zorlama ile kimse dine yonelmez aksine araya mesafe koyar o beyinlerine bunu soktuklari gun gercek islam'a ulasacaklar ama çok geç olmuş olacak

Necati yine provokasyon peşinde. Kişisel yapılmış yanlış hareketler; kişisel bazında yargılanması gerekir.
Ama öyle olmuyor. Suç yine din'e atılacak.

Heralde hep böyle tarz haberleri topluyor Necati.

Son düzenleme:
Bu video ceken arkadasimiz olaya müdahil olmasa belki cocuklara dayak bile atabilirdi bu yobazlar.

Moral Courage bizim ülkede pek yaygin degil. Genelde hep gec müdahele ediyor insanlar. Mesela gecen otobüste etekli kiza vuran bir serefsizin haberi vardi, orada baska kadinlarda var niye müdahele etmiyorsunuz bir olup arkadas kendi cinsinizden birisine saldiri oluyor.

Videoyu ceken arkadasa helal olsun cocuklari savunmus, en dogru olani yapmis.

Necati yine provokasyon peşinde. Kişisel yapılmış yanlış hareketler; kişisel bazında yargılanması gerekir.
Ama öyle olmuyor. Suç yine din'e atılacak.

Heralde hep böyle tarz haberleri topluyor Necati.
Burada provokasyonu yapan taraf belli be arif, bu aralar surekli azittilar. Az gücü ele aldiklari zaman kendilerini peygamber soyunun devami gorup embesilce hareketlere kalkisiyor bu adamlar. Cocuklara bagirmak kizmak, alacagi cevapla celallenmek yerine yapmasi gerekilenler baska seyler.
Orada burasi musluman ulke boyle yapamazsiniz yerine insanlara orucundan dolayi saygi duymalarini 18 saat ac kalan insanlarin o dondurmayi yiyen birini gorunce iclerinde olusan duygudan bahsetmesi gerekirdi.

Ha misal benim yanimda yenilip iciliyor zaman zaman kalkipta of ne yenilirdi diye dusunmedim zaten bu ayin aslinda ozelligi bu iradeyi terbiye etme. Biri karsinda yiyince of degil hmm olmali.

Adama tekrar donersek hep yanliş yerden tutuyorlar olayi. Ne yani hiristiyan bir ulkeye gidince burasi hiristiyan bir ulke hadi buna gore davranalim diyecekse çıkışması doğru değilse kendi işine bakmali. Her koyun kendi bacağından asılacak birilerini siddetle tehtitle zoraki yontemlerle yonlendirmeyip kendi isine bakmali. Yanlis dersin öğüt verirsin gider.

Misal biri ona çıkıp sarikla cuppeyle dolasmak 90 sene once kaldirildi neyin peşindesin diye soruyor mu hayir. Onlar da kendilerinde bu din/ahlak zabıtalığını bırakacaklar

Tayfayla gezerken niye bize deggelmez ki bu tipler.

Alacaksın karşına bak ben sapık doktor , bu gay , bu alamancı , bu namaz niyaz bilmez alkolik var mı bi diyeceğiniz diyeceksin.

Tek kelime edemeyecek , çünkü bunlarda göt korkusu Allah korkusundan önde gelir.

Yaşadığım şehirde üç dört defa benim önümü kestiler. İyice saçmaladılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oruc tutanlara bir sormak lazim... Orucu ne icin tutuyorsun diye ? Fakirleri daha iyi anlamak degil mi aceba diye maksat ? Sen 12 saat fakir hayati yasayacagin diye, millet kendini sana göre mi ayarlamak zorunda ? Sen Ramazan disinda, disarida yemek yemiyormusun fakir var diye ? Yada neden o vakit ramazan ayi disinda, milleti uyarmiyorsun, "olan var, olmayan var diye" ?

Ben hayatimda neredeyse hic oruc tutmadim, bugünde tutmuyorum. Tutanlara saygi göstermek icin, ulu orta birsey yemem. Ama yesemde, bu kimseyi ilgilendirmez. Hatta bunu görüp, dayanabilmesi gerekir ki, bir fakir, yoksullun ne yasadigini anlayabilmesi icin.

Oruc tutanlara bir sormak lazim... Orucu ne icin tutuyorsun diye ? Fakirleri daha iyi anlamak degil mi aceba diye maksat ? Sen 12 saat fakir hayati yasayacagin diye, millet kendini sana göre mi ayarlamak zorunda ? Sen Ramazan disinda, disarida yemek yemiyormusun fakir var diye ? Yada neden o vakit ramazan ayi disinda, milleti uyarmiyorsun, "olan var, olmayan var diye" ?

Ben hayatimda neredeyse hic oruc tutmadim, bugünde tutmuyorum. Tutanlara saygi göstermek icin, ulu orta birsey yemem. Ama yesemde, bu kimseyi ilgilendirmez. Hatta bunu görüp, dayanabilmesi gerekir ki, bir fakir, yoksullun ne yasadigini anlayabilmesi icin.

arabic-middle-eastern-man-thumb-up-28854655.jpg

Ben de oruç tutmuyorum ama ramazan'da çok dikkat ederim yediğime içtiğime. mümkün olduğunca evde, dışarıda yemem gerekiyorsa avm food court'larda.
Ancak son yıllarda iyice palazlanan "herkes tutacak" baskısı çok fena ters tepmiş durumda. gözlemlediğim insanlar yavaş yavaş oruç tutmaktan da tutmayanlar da yeme içme özeninden vazgeçmeye başladı ben dahil.
Maneviyat odaklı bir eylemi arkana güç alıp zorla uygulamaya kalktığında her zaman ters teper. Kendi yaşadığım bölgede gerek yok ama daha muhafazakar bölgelerde dışarıda oruçluyum diyip oruç tutmayan çok insan biliyorum.

Orucun temel manası ülkede anlaşılmış değil zaten. "Oruçluyum" her türlü tembelliğe, şiddete, kalp kırmaya, dengesizliğe kılıf olarak gösteriliyor. Halbuki dinin emrettiği senin bunlara yaklaşmaman zaten. Yoksa lıkır lıkır su iç istersen de o "oruçluyum" bahanesi ile kalbini kırdığın insanların gönlünü al.

Ama kabul etmiyorlar. Hayır manası belli saat aç susuz kalmak diyorlar ve bunu sosyal hayatta bir dokunulmazlık zırhı olarak görüyorlar.

Boyle sacma basliklara neden prim veriliyor?
bu konunun Galatasaray ile ne alakasi var, burda ki amac nedir?

Ve bu anti islam ruzgari nedir gscimbomda? bu tur konulara cok rastladim, ozelikle 4,5 kisi islami kotulemek icin propaganda konular aciyorlar.
Akilli olun, burdaki uyelerin cogu musluman, eminim muslumaniktan nefret eden cok kisi var burda ama sunuda unutmayin Galatasaray olunca konu ne din nede irk olur. haddinizi bilin lan!

Adamin yaptigini hic tavsip etmiyorum, ve burda bireysel bakmak gerek ve okadar olay oluyor ulkede bu yobazlik konusu ne. zaten ulkenin 90% neden oruc tuttugunu bilmiyor,bunlari bizde biliyoruz. yaptiginiz yanlis ve bunlara prim verenlerede yaziklar olsun.

burasi bir spor forumu. degilse yazin bi koseyede bizde burda yorum yapmayalim.

Üst Alt