Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Şike Yasası'na Veto ! - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Şike Yasası'na Veto !

Cevap: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Şike Yasası'na Veto !

"Diğer taraftan, 6222 sayılı Kanunda değişiklik öngören bu Kanunun gerekçesinde, yapılan değişikliklerin, diğer kanunlarda öngörülen suçlara verilen cezalar dikkate alınmak suretiyle adil ve hakkaniyete uygun cezalar belirlenmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtilmekte ise de, kamuoyunda, genel ve gereklilikten doğan bir düzenleme olmaktan ziyade, halen yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında bulunan kişilere yönelik özel bir düzenleme olduğu intibaını uyandırdığı, bu durumun da değişikliğin esas amacı dışında özel bir saikle hazırlandığı eleştirilerine sebebiyet verdiği görülmektedir."

Bu cümleler çok önemli. Helal olsun Sn. Cumhubaşkanım.

yav millet bunu neden mr presidentin genis ufkuna bagliyor ki, 6 ay once yasa cikmis uygulanacagi zaman degistirmeye calisiyorlar eger demokratik ve biber gazi free bir ulke olsaydik zaten boylesine salak bir girisime halk tepkisini koyar o tasariyi onaylayan tum milletvekillerini sira dayagindan gecirirdi

Cevap: Son Dakika | Abdullah Gül Yeni Şike Yasasını VETO ETTİ !

Sandıkta görüşürüz der bu MALLAR şimdi :D:D

Aynen kardeş. Zaten ben fb taraftarını anlamıyorum. Ben bu kadar paranoyak bir taraftar grubu ömrü hayatımda görmedim. Hükümet yaptı devirelim oy vermeyelim. Bu ne saçma şeydir. Sen kimsinki kendini Türkiye Cumhuriyetiyle bir tutuyorsun.Zavallı mahlukat. Al Göksel Gümüşdağ da iddanamede şüpheli sıfatıyla geçiyor. Başbakan ın hanımının akrabası.

Ne sandiktan bahsediyorlar la o ezikler? Türkiye'de oy vermek icin yas siniri yok mu:asd:?

İlk gol reisten geldi.Aslında gümüş gol diyebiliriz buna.Zira sayılı saatler kaldı iddianameye.:eek:ks:

"Diğer taraftan, 6222 sayılı Kanunda değişiklik öngören bu Kanunun gerekçesinde, yapılan değişikliklerin, diğer kanunlarda öngörülen suçlara verilen cezalar dikkate alınmak suretiyle adil ve hakkaniyete uygun cezalar belirlenmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtilmekte ise de, kamuoyunda, genel ve gereklilikten doğan bir düzenleme olmaktan ziyade, halen yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında bulunan kişilere yönelik özel bir düzenleme olduğu intibaını uyandırdığı, bu durumun da değişikliğin esas amacı dışında özel bir saikle hazırlandığı eleştirilerine sebebiyet verdiği görülmektedir."

Bu cümleler çok önemli. Helal olsun Sn. Cumhubaşkanım.

kesinlikle katılıyorum..ama bu cezalarında inmesi lazım...en azından 2-5 sene arası olması lazım...

Esas güzel olan veto sebebi;

" Halen devam etmekte olan bir soruşturmada adı geçen kişilere özel bir düzenleme olduğu kanısı uyandırmaktadır..."

işte budur... bizde aylardır bunu söylemek istiyorduk... Hatta sadece soruşturma değil, TFF de aynı gerekçeyi ne yazıkki ihlal ediyordu...

herşeyden önemlisi FB de bunu istiyordu;

" kişiye ve FB ye özel davranılsın. ona göre kararlar çıksın..."

Buradan hareketle bir eksik kalıyor... ama onu yapmaya Sn. Cumhurbaşkanımız'ın yetkisi varmı;

"TFF tarafından klübe özel insiyatif ile Ligten düşürme kararı bilinçli olarak çıkarılmamıştır..."

Bülent Arınç "Sayın cumhurbaşkanımızın hukuki gerekçesine aynen katılıyorum, bence hayırlı oldu."

Galatasaray eski yöneticilerinden Mehmet Helvacının Facebook paylaşımı;

qweqw.png

Üst Alt