Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Başakşehir şampiyon olursa devrimdir" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Başakşehir şampiyon olursa devrimdir"

CHP'ye tamamen uzak veya MHP'ye tamamen uzak birisi gidip de genel seçimde CHP'ye MHP'ye oy vermez.Binde bir bile değildir şu söylediğin.Bu partilerin tabanı üç aşağı beş yukarı aynıdır.AK Parti öyle değil,çok geniş bir tabanı var.O konuda katılırım farklı görüşten insanlar AK Parti'ye oy verebilir ama diğer ikisinde kesinlikle katılmıyorum.

Hiç uyuşamıyorsak,ideolojik olarak taban tabana zıtsak ve bu durum devamlı aramızda gerginlik yaratıyorsa bunu istemem.Tek diyeceğim bu.

Cok yanlis dusunuyorsun. Bizzat CHP'ye, HDP'ye ve IYI Parti'ye cok uzak olmasina ragmen oy veren tanidiklarim var.

Neyse cok da onemli degil. Bu arada belki yakin arkadaslarimdan AKPli olanlar da vardir da benim haberim yoktur.

Cok yanlis dusunuyorsun. Bizzat CHP'ye, HDP'ye ve IYI Parti'ye cok uzak olmasina ragmen oy veren tanidiklarim var.

Neyse cok da onemli degil. Bu arada belki yakin arkadaslarimdan AKPli olanlar da vardir da benim haberim yoktur.

Milliyetçi olup da Hdp'ye oy veren kaç kişi var mesela?Veya enternasyonal düşüncelere yakın olup da Mhp'ye oy veren aynı şekilde?Kastettiğim bu.Kastettiğim gibi olduğu halde oy tercihlerini böyle yaptılarsa o benim düşüncemin yanlış olduğunu göstermez,büyük bir kimlik bunalımını kafa karışıklığını gösterir kusura bakmazsan.

TS un 1-0/0-0/1-1 lerle, Türk Futbolunun en berbat döneminde, toplam 25 gol atarak da olsa şampiyonluğu elde etmesi bir devrimdir. Bursaspor' un şampiyonluğu için de aynı şeyi söylemek mümkündür. Zira kıyaslanamayacak harcamalar yapan ''3 büyükler'' e karşı mütevazı kadrolarıyla elde ettikleri başarı söz konusu...BŞ için aynı şeyi söylemek ahmaklıktan başka bir şey değil; altyapıdan tek bir futbolcu yetiştirip başrol oyuncusu mu yapmışlar?...'Büyük' dediğimiz kulüplerin yıllar yılı berbat şekilde yönetilmelerinin sonucu olarak, mali yönden tıkandıkları bir dönemde Emre-Adebayor-Mossoro-Robinho-Chlicy-Arda gibi 'kaşar' larla elde edebilecekleri muhtemel şampiyonluğun marifet sayılacak bir tarafı yoktur benim nazarımda...

Son düzenleme:
Mesela mevzu HDP'ye oy vermek ise normal sartlar altinda bunu hayatta yapmayacak insanlarin secim baraji yuzunden oy vermisligini biliyorum ki benim de yapmisligim var.
Ha ayarlanmış, anlaşılmış mesele. O konular olabilir tabiki taktiksel bakımından.

Bilinçli destek amaçlı kimse vermez mhp li olanlardan. Chp ye verir oraya vermez. Ama özelikle ülkü ocaklarında baraj meselesinden dolayı planlı oy verme işlemleri planlıyor bir çok parti gibi.

Mesela mevzu HDP'ye oy vermek ise normal sartlar altinda bunu hayatta yapmayacak insanlarin secim baraji yuzunden oy vermisligini biliyorum ki benim de yapmisligim var.

Hayatta bunu yapmayacakları insanların yine yapmaması gerekmez miydi peki ben de bunu diyorum?

Dediğinden örnek vereyim,Mhp'ye oy verdiği halde sırf barajı geçsin de Akp tek başına hükümeti kuramasın diye o dönem Hdp'ye oy veren Mhpli olduysa kendi ideolojisini sorgulamalı bence.Çok azınlıkta olduğunu düşünüyorum mesela böyle bir şeyin.

Hayatta bunu yapmayacakları insanların yine yapmaması gerekmez miydi peki ben de bunu diyorum?

Dediğinden örnek vereyim,Mhp'ye oy verdiği halde sırf barajı geçsin de Akp tek başına hükümeti kuramasın diye o dönem Hdp'ye oy veren Mhpli olduysa kendi ideolojisini sorgulamalı bence.Çok azınlıkta olduğunu düşünüyorum mesela böyle bir şeyin.

Dogru, hicbiri ulkucu degildi zaten, ben de degilim.

CHP'ye tamamen uzak veya MHP'ye tamamen uzak birisi gidip de genel seçimde CHP'ye MHP'ye oy vermez.Binde bir bile değildir şu söylediğin.Bu partilerin tabanı üç aşağı beş yukarı aynıdır.AK Parti öyle değil,çok geniş bir tabanı var.O konuda katılırım farklı görüşten insanlar AK Parti'ye oy verebilir ama diğer ikisinde kesinlikle katılmıyorum.

Hiç uyuşamıyorsak,ideolojik olarak taban tabana zıtsak ve bu durum devamlı aramızda gerginlik yaratıyorsa bunu istemem.Tek diyeceğim bu.
Neden veremez?

Chp Atatürk çizgisinden uzaklaşalı çok oldu, yani CHP'ye tamamen uzağım. Milliyetçilikle ilgili düşüncelerim ise MHP ile yakın. Fakat beş para etmez bir oluşum oldu o da. MHP oy vereceğim son partilerden. Kötünün iyisi diyip istemeye istemeye CHP'ye veriyorum oyumu.

zalimin hesabı varsa Allah 'ın da hesabı var bak 61 defa ceza sahasına girersin 30 şut atarsin da o top o kaleye girmez bassak city yaşlı takım bu ara onlara iyi gelmeyecek sonrası tufan.Bizimle yarışa girmek isteyecek hicbir takım yok bunlar hiç aşık atamaz bizimle

Bu sene şampiyon olsa da tarihe devlet tarafından kollanmış ve de şaibeli bir takım olarak geçecek. Şaibeli şekilde şampiyon olan FB var zaten. O yüzden devrim sayılmaz.

Fenerbahçe'yi ele geçiremeyince BŞ üzerinden yürüyelim dediler ama bir yere kadar tutar, sonra patlar, patlayacak.

Üst Alt